Präsidialdepartement Szwajcaria

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Dom rady Miasta czyli Department of the Mayor w Zurychu to piękny budynek na starówce w którym prócz posiedzeń rady miasta odbywają się również śluby. Turyści mog wejść do środka, podziwiać jego mozaiki i malunki na ścianach, zwiedzać całość i czytać o jego historii Autor: Powsinoga , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-08-30 19:33:54

Wszystkie znane nazwy

Department of the mayor Präsidialdepartement

Opis

Präsidialdepartement w Zurychu mieści się na starówce, na przeciwko City Hall przy Stadthausquai 17. Budynek jest otwarty dla wiedzających, którzy mogą się po nim poruszać bez problemów, oglądając architekturę a także miejsce (salę), w którym zbiera się Parlament i głosuje nad sprawami istotnymi dla kantonu. Budynek posiada piękny dach wykonany ze szklanych kręgów przez który w słoneczne dni wpadają załamujące się promienie światła i rozświetlają cały gmach. Miejsce warte jest zobaczenia. Autor: Powsinoga , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-08-30 19:49:36

Oficjalna strona internetowa

http://https://www.stadt-zuerich.ch/p...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.369305 x 8.541397

Znaczenie

W Präsidialdepartement odbywają się wszystkie ważniejsze posiedzenia parlamentu, tutaj też zawierane są śluby, wydawane akty urodzenia i zgonu. Tutaj również możemy się udać w razie problemów związanych z pobytem, poszukując wsparcia i obrony. Autor: Powsinoga , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-08-30 19:55:30

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Präsidialdepartement

Miejscowości turystyczne w pobliżu Präsidialdepartement

Zurich , Szwajcaria

Zurych to szwajcarskie miasto położone w malowniczej dolinie w górach. Mieści się tutaj wiele banków o światowej renomie, odbywają się zawody zimowe w skokach narciarskich. Ma piękną starówkę, która biegnie wzdłuż rzeki. Tutaj kręcono fragmenty jednego z najbardziej znanych filmów PRL-u: "Vabank".

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Präsidialdepartement

Stadhaus , Szwajcaria

Przepiękny budynek stojący na rzece. Wstęp do budynku nie zawsze jest możliwy, natomiast jeśli się uda, możemy podziwiać wyjątkową architekturę i przepych w jakim obraduje rada.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Jezioro Zuryskie , Szwajcaria

W Samo serce miasta Zurych wcina się jednym ze swoich rogów, skręcając się coraz wężej, aż staje się jedynie rzeką, Jezioro Zuryskie. Zdawać by się mogło, ot trochę wody w środku gór. Jeśli ktoś tak pomyślał, zapraszam do Zurychu, aby zobaczyć co można zrobić z taką natrętną wodą w środku miasta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół Św. Piotra , Szwajcaria

Kościół Św. Piotra wraz z najstarszą tarczą zegarową oraz wysoką wieżyczką na tle całej stolicy, okolicznych kamienic oraz rzeki Shil.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Tramwajów , Szwajcaria

Muzea transportu nie znajdują się zwykle wysoko na liście zwiedzania, a trochę szkoda. Muzeum tramawjów w Zurychu ulokowane jest w starej zajezdni. Podziwiać w nim można tramwaje które jeździły w mieście od początku funkcjonowania tego środka transportu.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Polybahn , Szwajcaria

Jedną z atrakcji ZUrychu jest Polybahn. Polybahn to piękna czerwona kolejka przewożąca pasażerów do przystanku politechniki zuryskiej. Niewielki wagonik, którego niezwykłość polega na tym, że startuje.. ze środka budynku kamienicy w centrum miasta..

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Bahnhofstrasse , Szwajcaria

Bahnhofstrasse to ulica Zurychu, którą zna cały świat. Ma 1,5km długości i biegnie od Jeziora Zuryskiego do głównego dworca kolejowego (stąd też pochodzi jej nazwa - Bahnhof w języku niemieckim oznacza dworzec, a całe Bahnhofstrasse to po prostu ulica dworcowa). Ulica zyskała sławę, ponieważ znalazły na niej swoją siedzibę najdroższe marki świata, tutaj oglądać i kupować można najnowsze kolekcje Prady, nowinki Apple Store, Chanel i Diora, Giorgio Armani, Gucci, Tiffany and Co., Tommy Hilfigera i wielu innych.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Ceny

Wstęp i zwiedzanie Präsidialdepartement jest bezpłatne Autor: Powsinoga , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-08-30 19:52:58

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z