Potrójny Most Słowenia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Jest to ciekawy most pod względem architektury. Jeden most lecz zbudowany z trzech części. Cześć kamienna powstała w 1842 roku, później dobudowano 2 boczne przęsła dla pieszych. Łączy on w sobie motywy bizantyjskie, element sztuki islamskiej i egipskiej. Dodatkowo ozdobiony jest masywnymi kolumnowymi balustradami. Urokliwe miejsce. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-02-12 15:57:20

Wszystkie znane nazwy

Potrójny Most

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 46.051036 x 14.507481

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Potrójny Most

Miejscowości turystyczne w pobliżu Potrójny Most

Ljubljana , Słowenia

Jest to niewielka stolica, jednak tętni ona życiem i przyciąga turystów swym położeniem, unikalnym charakterem grodu oraz licznymi zabytkami. W mieście tym jest wiele atrakcji: przytulne knajpki, kawiarnie, deptaki nad rzeką Lublanicą, liczne muzea, galerie, piękne kościoły oraz bogate życie nocne. Miasto to jest dla osób, które lubią różnego rodzaju atrakcje, gdyż tutaj znajdą to wszystko.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Potrójny Most

Kościół Franciszkanów , Słowenia

Charakterystyczny, różowy kościół jest bardzo często odwiedzany przez turystów, ze względu na położenie na głównym placu. Został wybudowany w stylu wczesnego baroku i posiada 2 boczne kapliczki. Wewnątrz skrywa kilka skarbów m.in. barokowy główny ołtarz oraz niesamowite sufitowe freski. Przed świątynią stoi pomnik France'a Prešerena, uznawanego za jednego z najwybitniejszych słoweńskich poetów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół Świętej Trójcy , Słowenia

Gratka dla miłośników architektury, gdyż widać w tej budowli duży wpływ włoskiego baroku. Świątynia ta powstała według projektu włoskiego architekta. Zachwyca zarówno pod względem architektury szczególnie falistą fasadą, ale także bogatym wnętrzem, w którym zobaczymy marmurowy ołtarz oraz liczne sakralne malowidła. Warto się tutaj wybrać.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Prešerena , Słowenia

Plac, na którym tętni życie. Oprócz licznych pięknych zabytków wokół np. kościół Franciszkanów, liczne kamienice itd., znajdują się tutaj także liczne kawiarenki, restauracje oraz sklepiki. Miejsce, w którym odbywają się koncerty, imprezy sportowe, wydarzenia polityczne itp. Zawsze coś się dzieje na tym placu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra Świętego Mikołaja , Słowenia

Piękna barokowa świątynia z XVIII w., którą widać z daleka dzięki dwóm zielonym wieżom i kopule. Wnętrze zachwyci każdego, jest bardzo bogato zdobione z różowymi marmurami, białym stiukiem, pięknymi freskami oraz licznymi złocenia. Świątynie kryje w sobie wiele zabytków sakralnych, jest bogato udekorowana, warto się do niej wybrać i zobaczyć ją na własne oczy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ratusz , Słowenia

Warto obejrzeć ten budynek, gdyż jego architektura jest oryginalna, a fasada budynku odzwierciedla wpływy weneckie. W środku możemy zobaczyć fontannę Herkulesa i Narcyza, gotycką salę, w której mieszkańcy Lublany oglądali w XVI i XVII w. w przedstawienia teatralne. Przed budynkiem stoi ciekawa fontanna z alegorycznymi figurami trzech rzek: Sawa, Krka oraz Ljublianicy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Park Miklošičeva , Słowenia

Jest to niewielki park pośród licznych zabytków. Warto się tutaj wybrać, gdyż plac do niego przylegający jest jedynym placem Art Nouveau w mieście. Wokół parku znajduje się m.in. Pałac Sprawiedliwości, Bank Spółdzielczy z ozdobną fasadą. W parku znajduję się także pomnik ku pamięci lingwisty Franka Miklošiča.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Budynek Tivoli , Słowenia

Budynek Tivoli pochodzi z XVII wieku. W środku znajduje się Centrum Grafiki. Jest często odwiedzany przez turystów ze względu na jego architektur, ale także ze względu na piękny park, który go otacza z licznymi fontannami, posągami, zadbanymi alejkami itd. Park nazywany jest również Parkiem Przyjaźni. Jest to bardzo ciche i urokliwe miejsce.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Floriana , Słowenia

Piękny kościół z ciekawa historią, został odbudowany po wielkim pożarze w 1660 roku. Na zewnętrznych ścianach znajdują się liczne freski. Wewnątrz możemy podziwiać rzeźby i freski z baroku. Wato zwrócić uwagę na duży fresk nad drzwiami kościoła, który przedstawia Matkę Bożeą Miłosierdzia z XVIII w., oraz nad freskiem rzeźbę Karola Wielkiego i św. Karola Boromeusza.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Centrum kulturalne Metelkova , Słowenia

Jest to bardzo ciekawe i wyjątkowe miejsce. Centrum to znajduje się na terenie dawnych koszar jugosłowiańskich. W 7 budynkach znajdują się galerie sztuki, pracownie artystyczne, miejsca gdzie wyrabiane są rękodzieła, kluby muzyczne, czytelnia itd. jest to bardzo specyficzne i klimatyczne miejsce, do którego trzeba się wybrać by wchłonąć sztukę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac Arcybiskupa , Słowenia

Piękny pałac z okresu renesansu. W wyniku licznych przebudowań posiada, także elementy baroku. Zachował się tutaj piękny dziedziniec, natomiast wewnątrz mamy możliwość oglądać rokokowe dekoracje. Obecnie mieści się tutaj siedziba Katolickiego Metropolity Słowenii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Park Tivoli , Słowenia

Piękny park, w którym odpoczniemy od zgiełku miasta, ale także mamy możliwość obejrzeć parę ciekawych obiektów np. pałac Tivoli, liczne pomniki i fontanny. Miejsce spacerów, pikników i aktywnego wypoczynku dla każdego. Park jest bardzo zadbany i jest jednym z ładniejszych parków w mieście.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zamek w Lublanie , Słowenia

Piękny zamek usytuowany na wzgórzu, dzięki czemu wyróżnia się w panoramie miasta. Na dziedzińcu zamku odbywają się liczne koncerty i przedstawienia, ponadto znajduje się tutaj Muzeum Historii Słowenii oraz istnieje bibliotek na świeżym powietrzu. Warto wybrać się na wieżę widokową i podziwiać piękną panoramę miasta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z