Ponte dei Sospiri Włochy

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Most Westchnień to jeden z najbardziej znanych mostów w Wenecji i na świecie. Łączy on nad Kanałem Królewskim Pałac Dożów i budynek więzienia. Jest udostępniony do zwiedzania. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-11 17:33:09

Wszystkie znane nazwy

Ponte dei Sospiri Most Westchnień

Opis

Most Westchnień (Ponte dei Sospiri) to najbardziej znany most Wenecji, zbudowany został w XVII wieku. Łączy on pomieszczenia Pałacu Dożów z więzieniem zbudowanym na przełomie XVI/XVII wieku. Most, w całości zabudowany, przechodzi nad Kanałem Pałacowym. Wewnątrz mostu, stanowiącego korytarz łączący dwa budynki, znajdują się dwa oddzielone od siebie przejścia. Przez most z sali sądowej Pałacu Dożów prowadzeni byli przestępcy wprost do więzienia. Zgodnie z legendami przechodzący przez most skazańcy mieli ubolewać nad swoim losem i wzdychać do swoich ukochanych i wolnego świata. Niektórzy przed procesem widzieli go ostatni raz w życiu. Wnętrze mostu jest udostępnione dla zwiedzających muzeum w Pałącu Dożów. Most można również podziwiać stojąc na sąsiednim Ponte della Paglia. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-11 17:31:57

Most Westchnień to wspaniała atrakcja na trasie kursu gondoli. Romantyczna podróż tylko we 2 często kończy się zaręczynami. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 14:29:59

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.434064 x 12.340863

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Przesądy/Legendy

Zgodnie z legendami przechodzący przez most skazańcy mieli ubolewać nad swoim losem i wzdychać do swoich ukochanych i wolnego świata. Niektórzy przed procesem widzieli go ostatni raz w życiu. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-11 17:37:44

Według legendy, zakochani, którzy pocałują się na tym moście, bardzo szybko staną na ślubnym kobiercu. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 14:03:15

Co warto zobaczyć w okolicy Ponte dei Sospiri

Miejscowości turystyczne w pobliżu Ponte dei Sospiri

Venice , Włochy

Wenecja -- miasto zakochanych. Patronem miejscowości jest św. Marek. Jest tu co oglądać. Wszystkim przypadnie do gustu.

Średni wynik 8,3 na podstawie 12 ocen

Murano , Włochy

Miejscowość położona ok. 1 km od centrum Wenecji, można tam dopłynąć tramwajem wodnym. W Murano znajduje się produkcja szkła. Przepiękne figurki są tworzone nawet na oczach turystów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Ponte dei Sospiri

Most Zakochanych w Wenecji , Włochy

Najstarszy most w Wenecji, jeden z najbardziej charakterystycznych elementów architektonicznych miasta i jeden z głównych szlaków komunikacyjnych. Znajdują się na nim liczne kramy z pamiątkami.

Średni wynik 9,7 na podstawie 6 ocen

Saint Mark's Basilica, Venice , Włochy

Bazylika jest jednym z najważniejszych punktów zwiedzania Wenecji. Warto kupić bilet przez internet za 1 euro. Przygotuj się na kolejkę. Do bazyliki nie można wejść z torbami/plecakami, należy odnieść je do przechowalni. Najlepiej zwiedzać przed południem, kiedy jasne światło wpada przez witraże.

Średni wynik 9,4 na podstawie 8 ocen

Canalazzo , Włochy

Vaporetto numer 1 przepływa cały kanał. To najbardziej kultowy sposób zwiedzania Wenecji. Najwięcej uroku mają małe kanały. Po Canal Grande pływają słynne gondole, łodzie, jak i tramwaje wodne (vaporetto), więc bywa tłoczno. Trzeba także przygotować się na spory wydatek.

Średni wynik 9,3 na podstawie 12 ocen

Campanile , Włochy

Wenecka Dzwonnica Św. Marka góruje nad Placem Świętego Marka. Jest najwyższą budowlą Wenecji. Rozpościera się z niej widok na całą panoramę miasta.

Średni wynik 9,2 na podstawie 6 ocen

St. Mark's Square in Venice , Włochy

Plac Św. Marka jest jednym z najważniejszych zabytków Wenecji, stanowi życie kulturalne miasta. Wokół Placu zlokalizowanych jest wiele zabytków Wenecji. Warto wybrać się tutaj szczególnie wiosną, kiedy temperatura nie jest zbyt wysoka.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Palazzo Ducale , Włochy

Pałac Dożów na Placu Świętego Marka w Wenecji to trzykondygnacyjna gotycka siedziba władców i rządu Wenecji. Został zbudowany z różowego i białego marmuru. Wewnątrz Pałącu znajduje się renesansowy dziedziniec. Nad Kanałem Pałacowym przechodzi Most Westchnień - jeden z symboli Wenecji.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

the canals , Włochy

Nadające miastu niepowtarzalny klimat "wodne uliczki" razem z przejściami i mostkami tworzą fantastyczny labirynt. Przepłynięcie kanałów gondolą to obowiązkowy punkt programu dla zakochanych :)

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Maschere di Venezia , Włochy

Kunsztowne maski karnawałowe są znanym na całym świecie symbolem Wenecji -- zwanej dzięki nim „Miastem Masek”. Mogą być wykonane ze skóry, porcelany lub ze specjalnego rodzaju szkła. Oryginalne maski z reguły są pozłacane, ręcznie malowane i zdobione ptasimi piórami oraz sztucznymi klejnotami. W związku z tym są dość drogie i tradycyjny ich wyrób powoli przegrywa z masową produkcją z USA czy Chin.

Średni wynik 8,6 na podstawie 4 ocen

Colonna di San Marco, Venezia , Włochy

Kolumna św. Marka to jedna z dwóch -- obok kolumny św. Teodora -- pionowych podpór architektonicznych o kolistym przekroju trzonu, pełniących rolę pomników, na głowicach których umieszczono posągi i które znajdują się na placu św. Marka w Wenecji. Wzniesiono ją z granitu ok. 1268 r. i zwieńczona jest starożytną rzeźbą z brązu, przedstawiającą lwa św. Marka -- jeden z symboli miasta.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Piazzetta di San Marco w Wenecji , Włochy

Piazzetta San Marco to placyk wenecki pomiędzy wybrzeżem Canale di San Marco a placem św. Marka. Po jego prawej stronie (patrząc od strony portu) znajduje się pałac Dożów, a po lewej renesansowy budynek Libreria Sansoviniana, należący do biblioteki narodowej Biblioteca Nationale Marciana. Było to nieoficjalne miejsce spotkań polityków oraz widownia egzekucji.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

gondola veneziana , Włochy

Małe vaporetti którymi można podróżować po Wenecji. Gondole spełniają funkcję wodnego tramwaju. Dla podróżnych, którzy mają ochotę na przejażdżkę wodną taksówką, najpierw należy sprawdzić czy gondola posiada czarny herb miasta i żółty pas. Należy też się upewnić czy posiada taksometr.

Średni wynik 7,3 na podstawie 6 ocen

Monumento equestre in bronzo dedicato a Vittorio Emanuele II, Venezia , Włochy

Na nabrzeżu Riva degli Schiavoni w Wenecji znajduje się konny pomnik z brązu, przedstawiający Wiktora Emanuela II -- pierwszego króla zjednoczonych Włoch, panującego w latach 1861-78. Posąg powstał w 1887 roku, a jego autorem był Ettore Ferrari -- rzeźbiarz i polityk, uznawany za jednego z najważniejszych świeckich artystów Italii, twórca także rzeźby Giordano Bruno na Campo de' Fiori w Rzymie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

Most Westchnień to najbardziej oblegana atrakcja Wenecji. Gondole tłoczą się pod nim ponieważ każda para musi sobie zrobić tam zdjęcie. Autor: gosia0044 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-01 19:52:08