Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie Polska

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie jest jednym z najważniejszych punktów orientacyjnych stolicy. Zaprojektowany przez Duńczyka Bertela Thorvaldsena w roku 1822, został ukończony osiem lat później. Stoi przed Pałacem Staszica, siedzibą Polskiej Akademii Nauk, na Krakowskim Przedmieściu. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-09-18 23:09:30

Wszystkie znane nazwy

Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie

Opis

Pomnik Mikołaja Kopernika, wielkiego astronoma,.przedstawia zadumaną postać siedzącą na cokole. Znajduje się na południowej ścianie Uniwersytetu Warszawskiego. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-09-18 23:31:04

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 52.238167 x 21.017986

Pochodzenie

Pomnik został wybudowany w 1830 roku i był świadkiem historii. Podczas II wojny śwatowej, w 1942 roku, harcerz Maciej „Alek” Dawidowski ukradł z pomnika tablicę z brązu z niemieckimi napisami (założoną przez okupantów na miejsce oryginalnego oznakowania „Mikołajowi Kopernikowi -- Rodacy”). W odwecie hitlerowcy usunęli cały pomnik, ukryli go na Śląsku i wysadzili kilka innych okolicznych zabytków na dokładkę.Pomnik został odzyskany już po wojnie, a Dawidowski przeszedł do legendy jako symbol polskiego oporu. Zaś nazistowska tablica obecnie przechowywana jest w Muzeum Historii Miasta Stołecznego Warszawy. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-09-18 23:27:30

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie

Warsaw , Polska

Warszawa jako stolica Polski budzi skrajne opinie: przez jednych uwielbiana i będąca inspiracją, dla innych brzydka, nieoferująca nic z historycznego punktu widzenia, miasto bez charakteru.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie

Grób Nieznanego Żołnierza , Polska

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie jest symbolem, mającym uczcić śmierć żołnierzy w walce o niepodległość Polski. Przy grobie stoi warta.

Średni wynik 8,2 na podstawie 5 ocen

Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego w Warszawie , Polska

Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego to futbolowa arena z rozsuwanym dachem w Warszawie. Przeznaczony głównie do rozgrywania meczów piłki nożnej jest siedzibą narodowej reprezentacji Polski w tej dyscyplinie sportu.

Średni wynik 8,2 na podstawie 5 ocen

Zamek Królewski w Warszawie , Polska

Zamek Królewski znajduje się na Placu Zamkowym i jest wybudowany w stylu barokowo-klasycystycznym. Stanowi wierną reprodukcję pierwotnego zamku.

Średni wynik 7,6 na podstawie 5 ocen

Muzeum Narodowe w Warszawie , Polska

Prawdziwy skarbiec polskiej kultury! Muzeum Narodowe w Warszawie posiada najbogatszy i najcenniejszy zbiór dzieł sztuki w całej Polsce. Świeżo wyremontowany i zaadaptowany budynek czyni to muzeum jednym z ciekawszych punktów wycieczki do stolicy. Łatwy dojazd komunikacją miejską.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Łazienki Królewskie , Polska

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie to kompleks pałacowo-ogrodowy, rozciągający się na obszarze o powierzchni około 80 hektarów.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

PKiN w Warszawie , Polska

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie to symbol i punkt charakterystyczny miasta, stojący w centrum Warszawy. To dziedzictwo okresu Polski Ludowej: budowla była darem narodu radzieckiego dla naszego kraju.

Średni wynik 7,3 na podstawie 7 ocen

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego , Polska

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego to bardzo ciekawy budynek ze względu na budowę, rzeźby na nim oraz specyficzny kolor. W środku znajduje się biblioteka, kręgielnia, kawiarnie i sklepy.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki , Polska

Trzeba być przynajmniej raz w życiu! Taras widokowy w warszawskim Pałacu Kultury znajduje się na trzydziestym piętrze tego obiektu. Panorama rozciągająca się z tego punktu zapiera dech w piersiach. Warto zaglądać na stronę internetową Pałacu i być na bieżąco z atrakcjami takimi jak przedświąteczna możliwość nocnych odwiedzin tarasu. Wstęp płatny!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Pomnik Małego Powstańca w Warszawie , Polska

Znany w całej Polsce Pomnik Małego Powstańca to niemal symbol Warszawy, a już z całą pewnością symbol jej tragicznych dziejów z czasów II Wojny Światowej. Pomnik upamiętnia wszystkich najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej , Polska

Muzeum powstało w połowie lat '90 na wskutek inicjatywy Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Organizuje wystawy dotyczące farmacji i zawodu farmaceuty. Zbiory obiektu opierają się na autentycznym wyposażeniu starej apteki mieszczącej się w Wołominie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Ciekawostki

Spiżowa statua astronoma Mikołaja Kopernika trzyma cyrkiel i sferę armilarną w dłoniach. Zgodnie z przewodnikiem, pomnik zaprojektował Bertel Thorvaldsen w 1822 roku, a zbudowany został w latach 1828-30. Repliki tej warszawskiej rzeźby stoją w Kopenhadze, Montrealu i Chicago. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-09-18 23:37:01

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z