Mirador de Colón, Barcelona Hiszpania

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Monument a Colom to 60-metrowa kolumna zwieńczona pomnikiem Krzysztofa Kolumba -- znajdująca się w miejscu, gdzie popularny barceloński deptak La Rambla łączy się z tamtejszym portem. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-20 20:06:36

Wszystkie znane nazwy

Pomnik Kolumba Monument a Colom Columbus Monument, Barcelona Mirador de Colón, Barcelona

Opis

Pomnik upamiętnia pierwszą podróż Krzysztofa Kolumba do Ameryki z roku 1492 i przypomina, że po jej zakończeniu złożył on w Barcelonie w dniu 15 marca 1493 r. raport parze królewskiej władców Kastylii i Leónu oraz Aragonii -- Izabeli I Kastylijskiej i Ferdynandowi Aragońskiemu. Na samym szczycie korynckiej kolumny znajduje się posąg odkrywcy z brązu o wysokości 7,2 metra, autorstwa Rafaela Atchégo. Rzeźba stoi na cokole z wyrytym słowem "Tierra" ("Ziemia"). Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-20 21:01:35

Oficjalna strona internetowa

http://www.barcelonaturisme.com/Mirad...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 41.375803 x 2.177761

Pochodzenie

Autorem pomysłu wzniesienia takiego monumentu był Antoni Fages i Ferrer, który poszukiwał środków finansowych na ten cel od 1856 roku. Dopiero po szesnastu latach uzyskał on wsparcie władz miasta i ówczesnego burmistrza Barcelony: Francesca Riusa i Tauleta. Jednak dopiero w 1881 r. podjęto uchwałę o rozpisaniu konkursu na projekt budowy pomnika. Mogli brać w nim udział tylko hiszpańscy twórcy, a zwyciężył lokalny, kataloński architekt -- Gaieta Buigas i Monrava. Konstrukcja finansowana była w większości przez prywatnych darczyńców, z niewielkim (12%) udziałem funduszy miejskich. Uroczyste otwarcie nastąpiło w roku 1888 przy okazji pierwszej organizowanej przez Barcelonę wystawy światowej. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-20 20:41:35

Znaczenie

Pomnik ma znaczenie dla Barcelony, ponieważ znajduje się przy porcie, gdzie wpływa wiele statków, które zauważają ten wysoki obiekt. Autor: pawel176 , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-05-22 11:46:59

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Mirador de Colón, Barcelona

Miejscowości turystyczne w pobliżu Mirador de Colón, Barcelona

Barcelona , Hiszpania

Barcelona to spacer znaną ulicą La Rambla, niesamowita architektura Gaudiego, sale koncertowe, imprezy muzyczne, muzea, teatry, restauracje i wiele innych atrakcji czekających na zwiedzających. Tu swoją młodość spędził Picasso. Bez wątpienia miasto wywarło wpływ na artystę, a my możemy podążać jego śladami. Warto także odwiedzić muzea, np. jedno z największych na świecie: Fundació Joan Miró.

Średni wynik 9,8 na podstawie 9 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Mirador de Colón, Barcelona

Parc Güell , Hiszpania

Zdecydowanie numer jeden i "must see" w Barcelonie. Mimo ilości ludzi spacerujących po parku, było to chyba najpiękniejsze miejsce, w którym byłam w Barcelonie.

Średni wynik 9,4 na podstawie 9 ocen

L'Estadi Camp Nou , Hiszpania

Camp Nou to wielki stadion piłkarski, na którym rozgrywa swoje mecze jeden z najsłynniejszych klubów świata: FC Barcelona. Wraz z miejscowym muzeum jest popularną atrakcją turystyczną -- nie tylko dla miłośników futbolu, ale także np. muzyki, gdyż odbywają się tam również spektakularne widowiska koncertowe.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny , Hiszpania

Jedno z popisowych dzieł uzdolnionego architekta: Antonio Gaudiego. Świątynia cały czas w budowie. Przewidywany rok całkowitego zakończenia prac -- najszybciej 2025.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Fuente mágica de Montjuic, Barcelona , Hiszpania

Font magica to kompleks fontann znajdujący się w pobliżu wzgórza Montjuïc w Barcelonie. To popularna atrakcja turystyczna, prezentująca wieczorami efektowne pokazy z cyklu światło i dźwięk na tle kaskad spadającej wody.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Katedra Krzyża Świętego i św. Eulalii w Barcelonie , Hiszpania

Gotycka Katedra w Barcelonie została zbudowana na przestrzeni XIII i XV w. Większość pracy została wykonana w XIV w.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Las Ramblas , Hiszpania

Ulica (deptak) położona w centrum Barcelony, tętniąca życiem 24 godziny na dobę. Znajdziecie tu wszystko: restauracje, sklepy, stoiska jubilerów i ulicznych artystów.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Casa Batlló , Hiszpania

Kolejna z perełek Gaudiego - piękny dom nawiązujący do motywów zwierzęcych: kości (balkony), rybie łuski. Zwieńczeniem jest dach przypominający smoka.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Casa Mila , Hiszpania

Budynek zaprojektował i wykonał Antoni Gaudí, w charakterystycznym dla siebie rzeźbiarskim, secesyjnym stylu obfitującym w paraboliczne łuki. Na dachu budynku architekt stworzył kominy przypominające kształtem maskę Dartha Vadera, które mogły być inspiracją dla twórcy "Gwiezdnych wojen".

Średni wynik 7,2 na podstawie 4 ocen

Palace of Catalan Music, Barcelona , Hiszpania

Gdyby nie moja przyjaciółka- wielka fanka wszystkiego co hiszpańskie, która zaraziła mnie miłością do tego kraju, nie zdecydowałabym się może na zwiedzanie Pałacu. Wcześniej nigdy o nim nie słyszałam, ale jak tylko zobaczyłam budynek, a później wnętrze... odrazu zrozumiałam jak wiele bym straciła!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Plaça Catalunya w Barcelonie , Hiszpania

Plaça de Catalunya, czyli Plac Kataloński. Samo serce Barcelony. Miejsce gdzie styczność ze sobą mają: nowe i stare miasto Barcelona.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Plaża w Barcelonecie , Hiszpania

Słynna plaża barcelońska położona w dzielnicy La Barceloneta. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada oraz zlokalizowane są knajpy, w których można skosztować typowej kuchni śródziemnomorskiej.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Basílica de Santa María del Mar, Barcelona , Hiszpania

Santa Maria del Mar w Barcelonie, czyli kościół Matki Bożej Morza, jest imponującą gotycką budowlą położoną w dzielnicy La Ribera.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Ciekawostki

Wiele teorii powstało odnośnie tego, na co Kolumb wskazuje palcem. Dość popularne jest stwierdzenie, że pokazuje Amerykę, jednak w rzeczywistości Ameryka jest w przeciwnym kierunku. Inne teorie mówią, że palcem wskazuje w kierunku swojego rzekomego miejsca zamieszkania, czyli Genui. To jednak też nie jest prawdą. Przyjmuje się, że Kolumb po prostu wskazuje palcem wyjście w morze. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-06-04 19:30:49

Ceny

Wjazd windą na balkon widokowy na szczycie monumentu możliwy jest przez dwanaście miesięcy (za wyjątkiem 1 i 6 stycznia oraz 25 i 26 grudnia), siedem dni w tygodniu, w godzinach: od 8:30 rano do 20:30 wieczorem w sezonie wiosenno-letnim (1 marca-30 września), a do 19:30 przez pozostałą część roku. Bilet dla dorosłych kosztuje niecałe 5 EUR, a dziecięcy -- 3 euro. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-20 20:25:42

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z