Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie Polska

Średni wynik 9,3 na podstawie 8 ocen

Wprowadzenie

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie, jest jednym z najbardziej znanych pomników w Polsce i zdecydowanie ulubionym miejscem spotkań na Starym Mieście. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 21:10:52

Wszystkie znane nazwy

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie

Opis

Słynny krakowski "Adaś", czyli pomnik Adama Mickiewicza znajdujący się na Rynku Głównym. Prawdopodobnie jeden z bardziej znanych tego typu obiektów w Polsce. Pomnik został odsłonięty pod koniec XIX wieku. Trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu! Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-06-19 01:09:18

Pomnik Adama Mickiewicza stoi w centralnej części rynku krakowskiego. Ma on szczególne znaczenie dla młodych krakowian: istnieje bowiem przesąd znany w całym mieście, który polega na tym, że maturzyści po studniówce zbierają się wokół posągu, skaczą na jednej nodze, a liczba zaliczonych okrążeń ma równać się ocenie maturalnej. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 20:11:05

Pomnik Adama Mickiewicza (pot. "Adasia") to obowiązkowe miejsce zbiorowej fotografii wycieczek do Krakowa. Pomnik został usytuowany przed Sukiennicami, przed wlotem do ul. Siennej. Stanowi punkt orientacyjny, dla niezbyt zorientowanych turystów :) Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 19:05:15

Pomnik Adama Mickiewicza został odsłonięty 16 czerwca 1898 roku, w setnym roku urodzin poety, w obecności jego córki i syna. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 21:12:57

Został zaprojektowany przez Teodora Rygiera, w tamtym czasie mało znanego rzeźbiarza. Wygrał on trzeci i ostatni konkurs na ten projekt. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-01-31 21:12:57

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.061472 x 19.938028

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków , Polska

Kraków to jedno z najważniejszych miast w Polsce. Była stolica, przyciągająca turystów z całego świata. Jest to miasto, które w pewnym stopniu tragiczna historia Polski oszczędziła. Dziś więc zachwyca licznymi zabytkami kulturowymi, historycznymi, atmosferą oraz miejscami rozrywki.

Średni wynik 9,3 na podstawie 14 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie

Wawel , Polska

Gotycki Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie został zbudowany na rozkaz Kazimierza Wielkiego, który panował w latach 1333-70. Składa się on z kilku obiektów rozmieszczonych wokół centralnego dziedzińca.

Średni wynik 9,6 na podstawie 15 ocen

Smok Wawelski , Polska

Smok Wawelski w Krakowie na Wawelu zgodnie z tradycją zionie ogniem. Show przede wszystkim dla dzieci, ale zabawne :)

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Kościół Mariacki w Krakowie , Polska

Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych zabytków Polski, wybudowany w stylu gotyckim na Rynku Głównym w Krakowie, ze słynnym ołtarzem oraz hejnałem z wieży.

Średni wynik 9,0 na podstawie 8 ocen

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie , Polska

Teatr im. Juliusza Słowackiego został otwarty 21 października 1893 r. Jest to piękny barokowy budynek, znajdujący się niedaleko, na północny- zachód od Starego Rynku w Krakowie.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Sukiennice w Krakowie , Polska

Sukiennice są jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Jest centralnym punktem Rynku w Krakowie (Stare Miasto jest na liście UNESCO od 1978 r.).

Średni wynik 8,9 na podstawie 7 ocen

Barbakan "rondel" w Krakowie , Polska

Barbakan był jedną z form architektury obronnej średniowiecznych miast. Wśród nielicznych zachowanych w Europie takich fortyfikacji- dwie znajdują się w Polsce: w Krakowie i w Warszawie. Krakowski Barbakan zwany "rondlem" jest największy, zbudowany pod koniec XV w. Pierwotnie był otoczony fosą i łączył się z Bramą Floriańską.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Krakowski Kazimierz , Polska

Kazimierz jest historyczną dzielnicą Krakowa. Powstał w XIV w. i do XIX w. był samodzielnym miastem na południu Krakowa. Znany jako miejsce zamieszkania znacznej społeczności żydowskiej.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Podziemi Krakowa , Polska

Muzeum zostało otwarte w 2010 r. i znajduje się pod płytą Rynku Głównego w Krakowie. Jego powierzchnia to ponad 6 tys. m kwadratowych. Zwiedzając to miejsce możemy obejrzeć np. dawne wodociągi, osadę przedkolacyjną, główne towary eksportowe Krakowa, hietografię miasta Krakowa, średniowieczne bruki Sukiennic i wiele ciekawych historycznych ekspozycji. Miejsce warte zwiedzenia.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Kościół św. Barbary , Polska

Niedaleko Kościoła Mariackiego, na Rynku Małym można znaleźć niewielki XIV -wieczny, gotycki kościół św Barbary.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Dzwon Zygmunt w Krakowie , Polska

Dzwon Zygmunta jest największym z pięciu dzwonów wiszących w Wieży Zygmuntowskiej Katedry Wawelskiej. Został odlany w 1520 przez Hansa Behema i nazwany na cześć swojego patrona -- Zygmunta I Starego. Dzwon waży prawie 13 ton.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Mały Rynek w Krakowie , Polska

Mały Rynek jest częścią Starego Miasta, znany jest z tradycji handlowych sięgających czasów średniowiecza.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Plac Mariacki , Polska

Plac Mariacki to mały plac przy Kościele Mariackim, sąsiadujący z Rynkiem Głównym. Elementem charakterystycznym jest 'studzienka gołębi'. Plac powstał w 1802r., w miejscu zlikwidowanego cmentarza parafialnego. Można nim przejść do Małego Rynku.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z