Podziemny szpital Węgry

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

System podziemnych jaskiń pod Wzgórzem Zamkowym, gdzie w czasie II wojny światowej zorganizowano schron przeciwlotniczy i szpital polowy. Bunkry były wykorzystywane też w latach późniejszych. W 2008 roku zostały udostępnione dla zwiedzających. Można zobaczyć tu m.in. sale operacyjne, urządzenia medyczne oraz postacie woskowe w strojach z epoki. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-27 08:22:50

Wszystkie znane nazwy

Sziklakórház Sziklakórház Múzeum Podziemny szpital

Oficjalna strona internetowa

http://www.sziklakorhaz.eu/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.500918 x 19.031224

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Podziemny szpital

Miejscowości turystyczne w pobliżu Podziemny szpital

Budapest , Węgry

Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, ważny ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny. Znajduje się tu mnóstwo wspaniałych zabytków, muzeów i teatrów oraz atrakcji przyrodniczych, takich jak jaskinie, wzgórza i piękne parki miejskie. Budapeszt jest również znanym miastem uzdrowiskowym, w którym funkcjonują łaźnie i kąpieliska termalne.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Podziemny szpital

Bazylika św. Stefana w Budapeszcie , Węgry

Bazylika św. Stefana to największy kościół w Budapeszcie, o bardzo burzliwej historii. Świątynia została zbudowana w stylu neorenesansowym, a jej elementami charakterystycznymi są: kopuła i para wież o wysokości 96 m. Wnętrze robi wrażenie ze względu na wielość złota i marmurów, mozaiki i freski na sklepieniu, a także obrazy cenionych malarzy w ołtarzach bocznych.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Baszta Rybacka , Węgry

Zespół wieżyczek różnej wielkości, połączonych schodami i łukami, będący jednym z głównych symboli Budapesztu, wpisany na Listę UNESCO. Wokół znajduje się wiele pomników, np. majestatyczna figura św. Stefana, odlana z brązu. W średniowieczu odbywały się tu targi rybne, dziś Baszta pełni rolę tarasu widokowego, skąd można podziwiać panoramę miasta.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Országház , Węgry

Jeden z symboli miasta, zaprojektowany przez Imre Steindla. Wrażenie robi monumentalność budowli oraz jej przepych. Bryła gmachu została zbudowana w stylu neogotycko-neobarokowym, zwieńczona jest ogromną kopułą i ozdobiona 88 posągami postaci historycznych. W Sali Kopułowej można zobaczyć insygnia królewskie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Najświętszej Maryi Panny w Budapeszcie , Węgry

Kościół Macieja pochodzi z połowy XIII wieku i mieści się w centralnej części Wzgórza Zamkowego. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Budapesztu, głównie ze względu na strzelistą wieżę dzwonniczą, charakterystyczną, koronkową formę oraz kolorową dachówkę. Duże wrażenie robi też wnętrze świątyni, gdzie znajduje się m.in. Muzeum Sztuki Sakralnej.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Muzeum Etnograficzne , Węgry

W Muzeum Etnograficznym zgromadzono bogate i ciekawe zbiory dotyczące kultury ludowej Węgier. Można zobaczyć tu m. in. dawne narzędzia rzemieślnicze, wyposażenie chat, tradycyjne stroje i biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku. W Muzeum zorganizowano też zbiory tematyczne, gdzie można obejrzeć eksponaty związane nie tylko z państwem węgierskim, lecz także kolekcje z całego świata.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Jaskinia Szemlő-hegyi , Węgry

Jaskinia termalna u stóp Wzgórza Macieja. Turystom udostępniono około 300 m korytarzy, gdzie mogą zobaczyć m. in. kryształy gipsowe oraz rzadko spotykane w Europie nacieki w formie bąbelków. Na najniższym poziomie jaskini znajduje się uzdrowisko dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego, ponieważ jest tu niezwykle czyste powietrze.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Brama Wiedeńska , Węgry

Brama Wiedeńska zamyka północną część Wzgórza Zamkowego. To jedna z nielicznych zachowanych bram miejskich Budy, była przebudowana w okresie międzywojennym. Dawniej odgradzała Starówkę od pozostałej części miasta. Prowadziła na targowisko miejskie i do dzielnicy żydowskiej.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Danube Promenade, Budapest , Węgry

Duna-korzó to promenada naddunajska w stolicy Węgier, po stronie Pesztu: pomiędzy Mostem Łańcuchowym a Mostem Elżbiety. Gwarny deptak wypełniają urokliwe kawiarenki, uliczni artyści i sprzedawcy, a do przystani przybijają liczne statki wycieczkowe. Nabrzeża Dunaju w Budapeszcie zostały wpisane na listę dziedzictwa ludzkości UNESCO ze względu na swe niezwykłe walory kulturowe oraz historyczne.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Buda Castle, Budapest , Węgry

Jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków w Budapeszcie, znajdujący się w południowej części Wzgórza Zamkowego. Robi wrażenie ze względu na swoją monumentalność i barokowość. Otoczony jest licznymi rzeźbami, posągami i fontannami. Dziś mieszczą się tu: Muzeum Historii Budapesztu, Biblioteka Narodowa im. Széchényiego oraz Galeria Narodowa.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Király fürdő, Budapest , Węgry

Király gyógyfürdő ("Królewskie kąpielisko") to zabytkowe termy przy ul. Fő utca, w zachodniej części Budapesztu, na prawym brzegu Dunaju. To jedyne takie kąpielisko węgierskiej stolicy, które wybudowano ok. roku 1565 -- po zajęciu Budy przez Turków -- i działa do dnia dzisiejszego. Jest to także uzdrowisko, gdzie leczy się m.in. choroby i zapalenia stawów, nerwobóle i deformacje kręgosłupa.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Mária Magdolna-templom, Budapest , Węgry

Samotna wieża Marii Magdaleny, górująca nad północną częścią Wzgórza Zamkowego w Budapeszcie, jest jedynym ocalałym fragmentem kościoła romańskiego z XIII wieku. Podczas II wojny światowej jednonawowa świątynia uległa zniszczeniu w wyniku bombardowań. Władze komunistyczne zakazały później jej rekonstrukcji, a żaden z proponowanych współcześnie planów odbudowy nie doczekał się jak dotąd realizacji.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Przemysl, Budapest , Węgry

Pomnik Obrońców Twierdzy Przemyśl znajduje się w II. dzielnicy Budapesztu, niedaleko mostu Małgorzaty, na prawym brzegu Dunaju. Monument upamiętnia Węgrów poległych w trakcie oblężeń Przemyśla w latach 1914-15. Obrona fortecy jest symboliczną, a zarazem najbardziej dramatyczną pod względem ilości węgierskich ofiar bitwą I wojny światowej. Posąg zaprojektował rzeźbiarz Szilárd Sződy w 1932 roku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z