Piazza Venezia, Roma Włochy

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Wprowadzenie

Plac znajduje się niedaleko Koloseum; można przejść stamtąd na piechotę. Główną atrakcją okolicy jest Pałac Wenecki. W tamtejszym muzeum możemy sprawdzić swoją wiedzę na temat historii Włoch. Sam budynek dla niektórych jest piękny, według innych jest koszmarem. Windą można wjechać na taras, aby podziwiać widoki (naprawdę warto!), ale ta przyjemność kosztuje 7 euro. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-10 02:58:46

Wszystkie znane nazwy

Plac Wenecki w Rzymie Piazza Venezia, Roma

Opis

Plac Wenecki jest jednym z większych ośrodków komunikacyjnych w mieście. Został zabudowany w XV wieku, a jego nazwa pochodzi od Pałacu Weneckiego, który znajduje się w tym miejscu. Obecnie w pałacu mieści się muzeum z kolekcją zgromadzoną przez Pawła II. Obok Pałacu Weneckiego znajduje się kościół św. Marka, pochodzący z IV wieku. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-12 09:53:06

Plac Wenecki - Piazza Venezia został zbudowany w XV wieku przez Leone Battista Albertiego. Znajduje się przy nim Pałac Wenecki, od którego nazwano plac. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-20 20:22:35

Pałac Wenecki również pochodzi z XV wieku. Jego boczna elewacja łączy się z kościołem San Marco (zbudowanym w IV wieku). DO XVI wieku Pałac Wenecki pełnił funkcję rezydencji papieskiej. Obecnie na dziedzińcu pałacu znajduje się fontanna przedstawiająca zaślubiny Wenecji z morzem. Po drugiej stronie Placu Weneckiego znajduje się budynek towarzystwa ubezpieczeniowego. W ostatnich latach swego życia mieszkał tu Michał Anioł. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-12 09:59:17

Budowla przedstawiona na zdjęciu - Ołtarz Ojczyzny (Altare della Patria) dominuje nad całym Placem Weneckim. Zbudowana jest z białego marmuru. Jest to zarówno pomnik Wiktora Emanuela II jak i Grób Nieznanego Żołnierza. Płonie tu wieczny ogień można również zobaczyć żołnierzy pełniących wartę. Istnieje możliwość zwiedzania (spod kolumnady widoczna jest panorama Rzymu). We wnętrzu budwli znajdują się muzea, m.in. Museo del Risorgimento (zbiory upamiętniają walkę o zjednoczenie Włoch). Muzeum to można zwiedzać bezpłatnie. Ponadto w innych salach muzeum organizowane są czasowe wystawy poświęcone największym twórcom świata i Europy. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-12 10:03:02

Oficjalna strona internetowa

http://museopalazzovenezia.benicultur...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 41.895684 x 12.482596

Pochodzenie

Plac Wenecki pełni ważną rolę. Mieściło się w nim wiele ważnych formacji. Obecnie znajduje się w nim muzeum. Spacerkiem można stąd dojść do Koloseum. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-15 12:57:25

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Piazza Venezia, Roma

Miejscowości turystyczne w pobliżu Piazza Venezia, Roma

Watykan , Włochy

Jedno z najświetniejszych miejsc chrześcijaństwa, świadczące o bogatej historii i niezwykłym przedsięwzięciu duchowym. W granicach miniaturowego państwa znajduje się unikalne nagromadzenie arcydzieł architektury i sztuki. Centralnym punktem jest bazylika wzniesiona na miejscu męczeństwa św. Piotra. Jest największą budowlą sakralną świata.

Średni wynik 9,7 na podstawie 6 ocen

Rome , Włochy

"Wieczne miasto", do którego prowadzą wszystkie drogi... Nie sposób zobaczyć wszystkich zabytków Rzymu nawet w kilka dni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ stolica Włoch jest zawsze tłoczna. Rzym jest nie tylko pełen historii, jest też bardzo nowoczesnym (i bardzo drogim) miastem. Życiu nocnemu nie przeszkadza bliskość Watykanu.

Średni wynik 9,5 na podstawie 11 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Piazza Venezia, Roma

Pieta Michała Anioła , Włochy

Pieta watykańska jest arcydziełem sztuki renesansu dłuta Michelangela Buonarrotiego (Michała Anioła). Rzeźba przedstawia przedstawia Marię z Nazaretu trzymającą w ramionach swojego syna: zdjętego z krzyża, umierającego Jezusa.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Bazylika Świętego Piotra , Włochy

Bazylika Świętego Piotra została zbudowana w X wieku i choćby z tego względu nie przypomina innych świątyń. Koniecznie należy odwiedzić podziemia, które są najbardziej interesującą częścią zabytku. Obok znajduje się mały park. Wejście do wnętrza jest bezpłatne. Można robić zdjęcia.

Średni wynik 9,9 na podstawie 12 ocen

Musei Vaticani , Włochy

Gromadzą najbogatszą kolekcję dzieł sztuki z całego świata. Zbiory były powiększane w czasie pontyfikatów kolejnych papieży. Muzea Watykańskie zostały otwarte dla publiczności w 1787 roku.

Średni wynik 9,9 na podstawie 17 ocen

Fori Imperiali , Włochy

Rzymskie forum kiedyś tętniło życiem, a dziś stanowi jeden z największych projektów archeologicznych na świecie. To wymarzone miejsce na inspirującą wycieczkę. Zdecydowanie warto kupić bilet do muzeum i zwiedzać ruiny z przewodnikiem: w postaci książki lub oprowadzającego nas historyka. Fori Imperiali to historia na wyciągnięcie ręki -- warto zobaczyć! Można dojechać metrem i przejść się kawałek.

Średni wynik 9,8 na podstawie 9 ocen

Plac Świętego Piotra , Włochy

Plac św. Piotra jest głównym placem Watykanu. Znajduje się na nim Bazylika św. Piotra, kolumnada Berniniego, obelisk i fontanny.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Anfiteatro Flavio, Roma , Włochy

Koloseum to główny zabytek Rzymu -- nie trzeba go nikomu przedstawiać. Możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem, ale nie jest to ani konieczne, ani szczególnie polecane. Dostępny jest łączony bilet na zwiedzanie wzgórza Palatyn i Forum Romanum. W sezonie kolejki do zakupu biletów są ogromne, więc lepiej kupić je na stronie internetowej lub przy pozostałych dwóch zabytkach.

Średni wynik 9,4 na podstawie 10 ocen

Trevi Fountain , Włochy

Fontanna Di Trevi to jedna z najsłynniejszych atrakcji Rzymu. Oblegana codziennie przez tysiące turystów. Miejsce pełne urody i uroku. Znana z wielu filmów o Włoszech, takich jak: "Rzymskie wakacje" czy "Słodkie życie". Doskonałe miejsce na miłosne spotkanie, zwłaszcza wieczorem.

Średni wynik 9,4 na podstawie 10 ocen

Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Rzym , Włochy

Zdecydowanie warto odwiedzić ten -- będący nie tylko atrakcją turystyczną -- kościół, który pełni funkcję katedry dla Rzymu. Koniecznie należy zwrócić uwagę na posągi apostołów. Budowę katedry rozpoczęto w IV wieku naszej ery! Atrakcja porównywalna do Bazyliki Świętego Piotra. Warto odwiedzić wcześnie, aby uniknąć tłumów.

Średni wynik 9,3 na podstawie 6 ocen

Basilica of Saint Mary Major, Rome , Włochy

W bazylice pochowany jest słynny architekt Bernini, na którego nazwisko natrafimy w Wiecznym Mieście nie raz. Do tej świątyni, zbudowanej w V wieku, licznie ściągają pielgrzymi. Kościół znajduje się niedaleko parku Parco del Colle Opio i w pobliżu Koloseum. Bazylika jest piękna i zdobiona złotem, ale takich w Rzymie nie brakuje.

Średni wynik 9,3 na podstawie 7 ocen

Kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników w Rzymie , Włochy

Panteon to budowla poświęcona pierwotnie bóstwom planetarnym i ówczesnemu cesarzowi, jednak od VII wieku jest użytkowany jako kościół katolicki. Warto go zwiedzić, choćby nawet w deszczu!

Średni wynik 9,0 na podstawie 6 ocen

Spanish Steps, Rome , Włochy

Schody Hiszpańskie znajdują się na Placu Hiszpańskim w Rzymie i powstały na uczczenie Jubileuszu w 1725 roku. Liczą 135 stopni, a na ich szczycie leży kościół Św. Trójcy.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Colonna Traiana, Roma , Włochy

Kolumna została wzniesiona w 113 roku na pamiątkę zwycięstwa nad Dakami. Na szczycie kolumny stoi figura św. Piotra, a całość budowli zdobi relief.

Średni wynik 8,6 na podstawie 4 ocen

Ciekawostki

W Pałacu Weneckim mieściła się rezydencja papieska, ambasada Republiki Weneckiej oraz rezydencja Mussoliniego. Obecnie pałac został przekształcony w muzeum. Autor: MagdaM , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-07 20:59:52

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

Plac Wenecki w Rzymie to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie miasta. Znajduje się tam pomnik Wiktora Emanuela II. Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-03 11:48:53