Plac Fő tér, Keszthely Węgry

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Fő tér to główny plac w Keszthely. Miejsce spokojnych spacerów w otoczeniu stylowych, zabytkowych, pochodzących z różnych epok kolorowych budynków. Nie ma tu wielkich tłumów, strefa zamknięta jest dla ruchu, zatem spacer sprawia tym większą przyjemność. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-06-15 11:51:15

Wszystkie znane nazwy

Plac Fő tér, Keszthely

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 46.764949 x 17.243221

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Plac Fő tér, Keszthely

Miejscowości turystyczne w pobliżu Plac Fő tér, Keszthely

Keszthely , Węgry

Najstarsze miasto nad Balatonem, ważny ośrodek kulturalny i turystyczny. Znajduje się tu wiele miejsc wartych odwiedzenia, np. zachwycający pałac rodziny Festeticsów, w którym mieści się słynna biblioteka Helikon, a także Kościół Franciszkanów z XIV w. czy też Muzeum Balatonu. Keszthely to jednak przede wszystkim miejscowość wypoczynkowa, z zadbanymi plażami i mnóstwem restauracji.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Plac Fő tér, Keszthely

Park Pałacowy, Keszthely , Węgry

Przepiękny barokowy płac, jeden z największych na Węgrzech. Położony jest na terenie zadbanego, angielskiego ogrodu w miejscowości Keszthely. Obecnie mieszczą się tu muzea oraz słynna Biblioteka Helikon. Latem odbywają się w pałacu koncerty muzyki poważnej oraz inne imprezy kulturalne.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Népviseletes Babamúzeum-Panoptikum , Węgry

W muzeum, znajdującym się w miejscowości Keszthely, zorganizowano trzy wystawy. Pierwsza z nich to kolekcja ok. 500 lalek z porcelany w strojach ludowych. Druga to gabinet figur woskowych, w którym można zobaczyć 40 znanych osób. Trzecia to imponująca makieta Parlamentu w Budapeszcie wykonana z 4,5 mln muszelek ślimaków, żyjących w Morzu Panońskich kilkadziesiąt milionów lat temu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Balatonu , Węgry

W muzeum w miejscowości Keszthely znajdują się ciekawe kolekcje dotyczące Balatonu. Można zobaczyć tu wystawy związane z powstaniem jeziora, przedstawiające jego faunę i florę (np. akwarium z rybkami), ale także historię tutejszego żeglarstwa czy rybołówstwa. Kilka razy w roku muzeum organizuje wystawy czasowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum historycznych modeli i tras kolejowych, Keszthely , Węgry

Makieta kolejki, wielkości 500 metrów kwadratowych, jest największą w Europie miniaturą sieci kolejowej. Zamieszczone na niej dworce są repliką prawdziwych obiektów. Po torach makiety cały czas kursują pociągi, zatrzymując się na stacjach i na semaforach, przepuszczając inne składy jadące kolizyjnym torem. Tory na makiecie mają ponad 2km długości.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Gotycki Kościół Parafialny Najświętszej Maryi Panny, Keszthely , Węgry

Gotycki kościół jest najstarszym budynkiem w Keszthely. Pochodzi prawdopodobnie z roku 1390. Kościół przylega do klasztoru franciszkanów, który w XVII wieku pełnił rolę zamku obronnego. Natomiast od strony placu Fő tér w 1878 roku do gotyckiego kościoła dobudowano wysoką na 60m wieżę neogotycką z kamienną, XIV-wieczną rozetą. Wieża zdecydowanie różni się stylem od reszty kościoła.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Ratusz Miejski, Keszthely , Węgry

Budynek Urzędu Miasta Keszthely znajduje się na głównym placu miasta -- Fő tér. Ratusz wybudowano w 1796 roku w stylu węgierskiego rokoko. Prezentuje się niezwykle imponująco.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Park Helikon, Keszthely , Węgry

Największy park w Keszthely, podarowany miastu przez hrabiego Tasziló Festetics w 1883 roku. Główną aleję zdobi pomnik z kopułą, zbudowany z okazji 100 rocznicy pierwszego Helikonu. Dokładniej pomnik zbudowano w 1921 roku, z pewnym poślizgiem spowodowanym wojną, choć pierwszy Helikon (konkurs literatury) odbył się w 1817 roku.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z