Pinakoteka Brera, Mediolan Włochy

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Galeria znajduje się w starych budynkach poklasztornych i zawiera dzieła artystów takiego formatu, jak Caravaggio czy Rafael. Dobry dojazd komunikacją miejską; muzeum znajduje się niedaleko Parco Sempione i blisko Duomo. Znaczna większość obrazów przedstawia sztukę religijną. W środku znajduje się też kawiarnia. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-11-23 23:51:23

Wszystkie znane nazwy

Brera Art Gallery, Mediolan Pinacoteca di Brera Galeria Brera Brera Picture Gallery Pinakoteka Brera, Mediolan

Opis

Pinakoteka (czyli z łaciny bądź greki: galeria obrazów) Brera w Mediolanie jest głównym, publicznym muzeum malarstwa stolicy Lombardii. Zawiera jedną z czołowych kolekcji włoskich mistrzów pędzla, zebraną dzięki programowi kulturalnemu Akademii Brera -- miejscowej, państwowej instytucji naukowej. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-12 00:43:40

Oficjalna strona internetowa

http://www.brera.beniculturali.it

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.471931 x 9.187819

Pochodzenie

Budynek muzeum to Palazzo Brera: dawny klasztor jezuitów, po 1773 roku przeznaczony na cele naukowe, m.in. jako siedziba szkoły, obserwatorium astronomicznego i biblioteki. W czasach napoleońskich popularność zyskała idea gromadzenia oraz wystawiania dzieł włoskich -- i tak narodziła się Pinakoteka. W 1882 r. rozdzielono administracyjnie wystawy obrazów dawnych i nowych od Akademii Brera, która stała się instytucją naukową, zajmującą się historią sztuki. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-12 01:14:11

Znaczenie

Pinakoteka Brera to muzeum światowej klasy, porównywalne z madryckim Prado czy paryskim Luwrem. Zawiera jedną z najważniejszych kolekcji sztuki w Italii i jeden z czołowych zbiorów malarstwa włoskiego w ogóle, w skali globalnej. W szczególności słynie ze swych wyjątkowych ikon -- najwybitniejszych arcydzieł tej odmiany sztuki. Wśród prezentowanych prac znajdziemy m.in. "Madonnę z Dzieciątkiem w otoczeniu świętych" Piero della Franceski, "Chrystusa przy kolumnie" Donato Bramantego, "Zaślubiny Marii" Rafaela, "Matkę Boską w ogrodzie różanym" Bernardino Luiniego, "Odnalezienie ciała św. Marka" Tintoretta, "Wieczerzę w Emaus" Caravaggia i wiele, wiele innych. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-12 00:34:05

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Pinakoteka Brera, Mediolan

Miejscowości turystyczne w pobliżu Pinakoteka Brera, Mediolan

Milan , Włochy

Jedno z najbogatszych miejsc na świecie i drugie co do wielkości miast Włoch. Przyciąga dynamicznym tempem życia, galeriami sztuki, modą i restauracjami. Koniecznie trzeba zobaczyć niesamowite Duomo i La Scalę, jedną z najsłynniejszych oper na świecie.

Średni wynik 9,3 na podstawie 6 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Pinakoteka Brera, Mediolan

Duomo St. Maria Nascente di Milano, Mediolan , Włochy

Trzeci co do wielkości kościół katolicki na świecie i symbol Mediolanu. Łatwy dojazd. Koniecznie należy zobaczyć! Wstęp jest wolny, ale musimy zapłacić, aby wspiąć się 250 stopni na dach (lub wjechać windą) i podziwiać widok na miasto. Sprawdź łączone ceny biletów na oficjalnej stronie internetowej.

Średni wynik 8,8 na podstawie 4 ocen

Ostatnia Wieczerza (obraz Leonarda da Vinci) Mediolan , Włochy

Łatwo dojechać tramwajem lub metrem, aby zobaczyć ten najsłynniejszy fresk na świecie. Znajduje się on przy świątyni Santa Maria della Grazie. Zwiedzanie wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji! Wizyta trwa jedynie kwadrans i mieści 25 osób, dzięki czemu nie ma tłumów. Nie można robić zdjęć!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Galeria Wiktora Emmanuela w Mediolanie , Włochy

Galleria Vittorio Emanuele II, położona w centrum Mediolanu, jest najstarszym centrum handlowym we Włoszech. Nosi imię pierwszego władcy Królestwa Włoch. Wybudowana została w latach 1865 -1877. W środku znajdują się sklepy, restauracje i kawiarnie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Church of Santa Maria presso San Satiro, Mediolan , Włochy

Niepozorny kościół położony niedaleko od Duomo, wypełniony pięknymi bizantyjskimi freskami. Warto zwrócić uwagę na iluzję optyczną- kościół wydaje się być większy niż naprawdę jest! Wstęp wolny, należy mieć odpowiednio zakryte nogi i ramiona.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Basilica San Simpliciano , Włochy

Bazylika mieści się w samym centrum Mediolanu. Nazwa kościoła upamiętnia imię biskupa tego miasta. Świątynia jest drugim najstarszym kościołem w Mediolanie, zbudowanym na planie krzyża łacińskiego. W środku są dwie kaplice, wypełnione zabytkami sztuki z różnych epok. Są tu malowidła i freski z Renesansu, Baroku, Rokoko i Neoklasycyzmu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ponte delle Sirenette , Włochy

Most Syreny znajduje się w Parku Sempione, niedaleko Castello Sforzesco. Zbudowano go w 1842 roku. Most u podstawy tworzy jeden, duży łuk. Na obu końcach stoją po dwie rzeźby. Zanim most został postawiony w parku, służył przechodniom w Kanale Martesan, który został później zasypany.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół San Maurizio al Monastero Maggiore, Mediolan , Włochy

Z zewnątrz nic nie zapowiada wspaniałych fresków, które zobaczymy w środku. Kościół nie jest bardzo oblegany przez turystów, dzięki czemu możemy odnaleźć w nim spokój i atmosferę skupienia. Wejście bezpłatne, kościół otwarty jest dla zwiedzających do 17:30.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Opera La Scala w Mediolanie , Włochy

Słynna La Scala to jeden z najważniejszych teatrów operowych naszego globu i niepowtarzalny symbol Mediolanu. Dzięki wielkim premierom i najwybitniejszym wykonawcom przez dziesięciolecia była niedoścignionym wzorem dla innych scen na świecie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 3 ocen

Museo Civico Archeologico , Włochy

Małe muzeum w starej części miasta stanowi części Monastero Maggiore. Dla miłośników archeologii i historii, którzy chcieliby cofnąć się w dziejach Mediolanu aż do czasów Celtów i Etrusków. Informacje w muzeum są po włosku i po angielsku. Wstęp jest płatny, ale warto.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cmentarz Cimitero Monumentale, Mediolan , Włochy

Łatwo można dojechać tu tramwajem. Cmentarz naprawdę jest monumentalny, przygotuj się na długi spacer. Drzewa zapewniają cień i atmosferę, a nagrobki są niczym dzieła sztuki z przełomu XIX i XX wieku. Cmentarz jest dobrze utrzymany. Świetne miejsce do robienia zdjęć.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Torre Branca , Włochy

Wieża jest drugim co do wysokości obiektem w Mediolanie. Mierzy 108,6 metra. Zbudowana jest z metalu i znajduje się w Parco Sempione. Na samą górę można wjechać windą, znajdującą się wewnątrz wieży. Z samej góry roztacza się widok na cały Mediolan, aż po Aply. Wieżę skonstruował Gio Ponti.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Basilica di San Babila , Włochy

Świątynia jest jednym z trzech najważniejszych kościołów w Mediolanie. Została zbudowana około 1095 roku. Bazylikę rozbudowano w XVI wieku, dodając barokową fasadę. W tym samym okresie wieża kościelna runęła. Odbudowano ją w 1920 roku. W środku znajdują się dwie kaplice z okresu późnego Renesansu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Nazwa galerii pochodzi od jej siedziby: Palazzo Brera. Zaś "brera" to zniekształcone, germańskie słowo "braida" -- oznaczające trawiasty obszar, łąkę wewnątrz zabudowań, murów miejskich. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-12 00:56:59

Ceny

Galeria czynna jest od wtorku do niedzieli. Jest zamknięta w poniedziałki!! Godziny otwarcia to 8:30 - 19:15 jednak kasa jest czynny tylko do 18:40. Bilet wstępu ulgowy 7,00 Euro, normalny 10,00 Euro. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 13:20:16

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z