Pilzno Czechy

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Początki miasta sięgają roku 1295, kiedy Wacław II założył w tym miejscu osadę. Szybko stała się ośrodkiem handlowym. Pilzno jest położone w kotlinie. Zbiega się tu kilka dopływów tworząc rzekę Berounkę. Współcześnie miasto jest znane z produkcji piwa typu pilzner oraz z obecnej tutaj fabryki samochodów Skoda Holding. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-23 21:36:49

Wszystkie znane nazwy

Plzeň Pilzno

Oficjalna strona internetowa

http://www.plzen.eu

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 49.747741 x 13.377524

Specyficzne informacje

Malownicza miejscowość w zachodnich Czechach. Przy okazji pobytu w Pilźnie wskazane jest skosztowanie ich rodzimego piwa. Legenda głosi, że kto spróbuje tu piwa będzie miał szczęście w miłości. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 10:00:33

Co warto zobaczyć w miejscowości Pilzno

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Pilzno

Dino Park , Czechy

Obok ogrodu zoologicznego znajduje się park dinozaurów. Chodząc ścieżkami ogrodu napotykamy różne gatunki tych wymarłych zwierząt. Na terenie znajduje się też kino w technologii 3D. Do Dinoparku można wejść bezpośrednim wejściem lub przez ogród zoologiczny. Dostępne są bilety upoważniające do zwiedzania obydwu ogrodów: zoologicznego i dinozaurów.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Ogród Zoologiczny , Czechy

Zoo położone jest niedaleko od centrum miasta. Ma powierzchnię 21 hektarów. Został zaprojektowany tak, aby urozmaicić krajobraz. Są tu małe jeziora, skały, zagajniki. Ogród może się pochwalić jednym z największych w Europie wybiegów dla niedźwiedzi. Latem zoo jest otwarte od 08:00 do 19:00. W okresie zimowym od 09:00 do 17:00.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Dinopark Plzeň , Czechy

Dinopark jest połączony z ZOO. Bilety można kupić tylko do dinoparku lub łączone. Bilet dla dorosłych do dinoparku kosztuje 90 KC, łączony 190 KC, dla dzieci do lat 15 - 60 KC do dinoparku a 130 łączony również i do ZOO.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Muzeum Etnograficzne Regionu Pilzneńskiego , Czechy

Muzeum jest częścią Muzeum Ziem Morawskich. Rozwija się od 1911 roku. Zebrano tu ponad 76 tysięcy eksponatów. Pochodzą z czasów od Średniowiecza po współczesność. Można tu zobaczyć, jak rozwijały się domostwa mieszczan. Wystawa jest umieszczona w dwóch zabytkowych kamienicach: Chotěšovský i Gerlachovský.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wielka Synagoga , Czechy

Jest to druga co do wielkości synagoga w Europie i trzecia na świecie. Zbudowana została w stylu romantycznym i neorenesansowym. Na środku fasady widnieje gwiazda Dawida. Budynek został ozdobiony dekorami w stylu orientalnym. Przy budowie świątyni pracowało 2 tysiące Żydów mieszkających ówcześnie w Pilznie. Obecnie synagoga skupia środowisko żydowskie miasta. Odbywają się też tutaj koncerty.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra Św. Bartłomieja , Czechy

Budowę katedry rozpoczęto pod koniec XIII wieku. Zakończono ją dopiero w XVI wieku. Wewnątrz warto obejrzeć rzeźbę przedstawiającą Pilską Madonnę. To dzieło sztuki pochodzi z 1390 roku. W kościele jest również kaplica datowana na pierwszą połowę XVI wieku. Kościelna wieża jest wspaniałym punktem widokowym. Mierzy ponad 102 metry wysokości.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Ziem Zachodnich , Czechy

W muzeum zebrane zostały eksponaty z kilku różnych dziedzin. Jest dział związany z naturą, gdzie obejrzymy ekspozycję paleontologiczną, zoologiczną i botaniczną. Jest również część historyczna, etnograficzna oraz sztuki użytkowej. W muzeum funkcjonuje również biblioteka i kawiarnia. W poniedziałki ekspozycja jest zamknięta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Marionetek , Czechy

Muzeum mieści się w zabytkowej kamienicy przy Placu Republiki. Zabytek został zaadaptowany na potrzeby ekspozycji. W muzeum przedstawiona jest historia lalkarstwa w Pilznie. Część ekspozycji poświęcono osobistościom związanym z rozwojem teatru marionetek. Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Klasztor Franciszkanów , Czechy

Budynek klasztorny jest jednym z bardziej rozpoznawalnych monumentów w Pilznie. Już w Średniowieczu funkcjonował jako ważny ośrodek duchowy i dobroczynny. W skład kompleksu klasztornego wchodzi także Kościół Wniebowzięcia Marii Panny oraz Kaplica Św. Barbary z freskami pochodzącymi z około XV wieku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół Św. Anny , Czechy

W kościele początkowo znajdował się klasztor Dominikanów. Obecnie świątynię zajmuje Rosyjski Kościół Prawosławny. Budynek jest zabytkiem architektury gotyckiej. Front z dwoma wieżami zaprojektował Jakub Auguston, architekt z Pilzna o włoskich korzeniach.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Duchów , Czechy

Atrakcja jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci. W muzeum funkcjonuje sklep z zabawkami i coś na kształt domu duchów. Można tu dostać książki z opowieściami o Pilznie. Całość znajduje się w podziemiach Central Hotelu, naprzeciwko Katedry Św. Bartłomieja.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ratusz , Czechy

Ratusz w Pilznie reprezentuje bogate czasy tego miasta. Ten renesansowy budynek został zaprojektowany przez włoskiego architekta Giovanniego de Statię. Ratusz zbudowano w XVI wieku. Ściany obiektu są ozdobione techniką sgraffito. W hallu Ratusza można obejrzeć model starego miasta w formie płaskorzeźby.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce