Pieninský národný park Słowacja

Średni wynik 8,6 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Najmniejszy Park Narodowy położony w północnej części Słowacji, graniczy z Polską. Najwyższym szczytem Parku, wartym odwiedzenia jest Plasna o wysokości 889 m n.p.m. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe oraz Droga Pienińska, którą można przejść pieszo wzdłuż brzegu Dunajca.  Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-23 16:03:07

Wszystkie znane nazwy

Pieninský národný park Pieniński Park Narodowy

Opis

Każdy kto lubi góry i aktywne spędzanie urlopu znajdzie tutaj coś dla siebie. Niezależnie od pory roku można tutaj odpocząć i zregenerować swój organizm. Spacery szlakami zapewniają stały kontakt z naturą. Piękne widoki sprawiają że chce się tu wracać. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-12 20:49:37

Pieniński Park Narodowy stanowi dobro wspólne Polski i Słowacji. Według statystyk jest to najbardziej popularny pod względem turystycznym Park Narodowy w Polsce i Słowacji. Park Narodowy istnieje od 1955 roku. Ze względu na specyficzny mikroklimat w Parku Narodowym żyje ponad 7000 gatunków zwierząt! Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-20 09:52:48

Oficjalna strona internetowa

http://www.pieniny.sk/popis/pnpark/pn...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 49.410024 x 20.440845

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Pieninský národný park

Miejscowości turystyczne w pobliżu Pieninský národný park

Szczawnica , Polska

Szczawnica znana jest przede wszystkim z uzdrowiska, które się tu znajduje. Nazwa miejscowości pochodzi od kwaśnych wód zwanych tutaj szczawami. Jest tu kilka atrakcji wartych obejrzenia.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Červený kláštor , Słowacja

Słowacka miejscowość tuż przy Polskiej granicy. Położona malowniczo nad rzeką Dunajec. Swoją nazwę miejscowość zawdzięcza znajdującemu się w niej Klasztorowi który obecnie pełni rolę muzeum i jest dostępne do zwiedzania.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Lesnica , Słowacja

Lesnica to wieś w północnej Słowacji znajdująca się jako jedyna miejscowość w całości w sercu pasma górskiego zwanego Pieniny. Lesnica położona jest w dolinie Leśnego Potoku. Jest to miejscowość przygraniczna do której można się dostać pieszo ze Szczawnicy( 35 minut).

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Pieninský národný park

Przełom Dunajca , Polska

Przepiękny przełom rzeki Dunajec w Pieninach wspaniale widać gdy dojdziemy szlakiem pieszym na szczyt Sokolica. Z dużej wysokości rozciąga się niezapomniany widok na rzekę z jej zakolami.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Tri Koruny , Polska

Najbardziej popularne i najczęściej odwiedzane w Pieninach Trzy Korony są najwyższym szczytem Pienin Środkowych i składają się z trzech wierzchołków: Okrąglicy – 982 m. ( na niej znajduje się platforma widokowa, gdzie można podziwiać widok na Dunajec i Tatry ), Płaskiej Skały – 950 m. i Nad Ogródki – 940 m.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Uzdrowisko Szczawnica , Polska

Jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk. Na terenie Szczawnicy znajdą coś dla siebie zarówno amatorzy słodkiego lenistwa, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku. Można zregenerować siły w miejscowym sanatorium, albo dopieścić organizm popijając słynną szczawnicką wodę mineralną.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Sokola Perć , Polska

Szczyt w Pieninach o leżący 747 m n.p.m. Miejsce jest odwiedzane przez ogromną ilość turystów ze względu na piękne widoki rozpościerające się z jej szczytu na przełom Dunajca, Trzy Korony i Tatry. Rosną tu stare, unikatowe sosny, a jedna z nich jest wyjątkowo często obiektem fotografów. Nazwa szczytu pochodzi od tego, że gniazda swe miały tu sokoły.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wylizana , Słowacja

Wylizana to skała w Pieninach u ujścia Leśnickiego Potoku do Dunajca. Stanowi ona jedną z najbardziej efektownych ze względu na kształt skałę w Pieninach. Jest to skała niemalże pionowa u stóp której łączą się szlaki turystyczne na Szczawnicę i Czerwony Klasztor.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Promenada , Polska

Usytuowana przy potoku Grajcarek, odchodzącym od Dunajca Promenada jest dumą mieszkańców Szczawnicy. Wybrukowana droga wraz ze ścieżką rowerową skupia wokół siebie wiele rozrywek- park linowy, plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej oraz wiele kramów i sklepików z regionalnymi towarami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zamek św. Kingi , Polska

Zamek Pieniny zbudowano na zboczu, tuż pod wierzchołkiem Zamkowej Góry i otaczały go urwiska, obecnie z obronnej budowli warownej pozostały ruiny z murem obronnym o dł. 88 m., częścią ocembrowanej cysterny do gromadzenia wody ze źródła św. Kingi oraz coś na kształt kwadratowej wieży lub komnaty.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Park Rzeźb , Słowacja

Park Rzeźb znajduje się w Lesnicy nieopodal słynnej dla turystów pierwszej od strony granicy restauracji. W parku znajdują się rzeźby wykonane z drewna o sporych rozmiarach przekraczających 2 metry. Najciekawszym eksponatem jest kompleks rzeźb przedstawiających znaki zodiaku.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Przystań nad Dunajcem , Polska

Przystań znajduje się w Szczawnicy przy moście. Nad przystanią znajduje się Szczawnicki tor kajakowy oraz Klub Kajakowy. Jest tam także restauracja.

Średni wynik 5,6 na podstawie 2 ocen

Grajcarek , Polska

Grajcarek jest dopływem Dunajca. To górska rzeka i taki też charakter. Grajcarek służy jednocześnie za kąpielisko latem. Jest to miejsce szczególnie uwielbiane przez dzieci ze względu na dużą liczbę kaczek w nim pływających, które chętnie przyjmują chlebek od dzieciaków.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Rzeźba Górala. , Polska

Rzeźba Górala stojąca na skale- Kotonka w Dunajcu wita wszystkich przybyłych do miasta. Rzeźba parokrotnie już uległa zniszczeniu np. była spalona przez piorun, jednak dzięki mieszkańcom Szczawnicy zostaje ona odnawiana i swoim zwyczajem nadal wita gości.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Restauracja Koci Zamek , Polska

To uroczy zameczek w środku którego znajduje się nietypowa restauracja. W jego wnętrzu pełno jest egzotycznej roślinności a nawet drzew oraz mnóstwo zwierząt- ptaków, żółwi czy ryb. W środku panuje atmosfera lasów deszczowych. Miejsce wprost magiczne.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z