Park Hans-Donnenberg Austria

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Miejsce dla całej rodziny. Warto się tutaj wybrać po całodniowym zwiedzaniu miasta i odpocząć wśród zieleni. Jest to niewielki park, w którym oderwiemy się od zgiełku miasta. Znajdują się tutaj liczne parki zabaw dla dzieci, stawy z kaczkami, szklarnie z kwiatami, liczne ławeczki. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-27 16:09:06

Wszystkie znane nazwy

Park Hans-Donnenberg

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.786208 x 13.035956

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Park Hans-Donnenberg

Miejscowości turystyczne w pobliżu Park Hans-Donnenberg

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Grödig , Austria

Miasteczko oddalone o 10km na południe od Salzburga. W Grödigu znajduje sie kolejka, którą można wyjechac na góre Untersberg.

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Park Hans-Donnenberg

Góra Untersberg , Austria

Miejsce dla miłośników jady na nartach, snowboardu itp. jak i letnich szpinaczek górskich oraz poznawania tajemnic ciemnych jaskiń. To wszystko dostarczy turystom właśnie ta góra, znajdująca się niedaleko od miasta. Oprócz wyznaczonych szlaków prowadzących na szczyt można także dotrzeć na górę kolejka linową. Roztacza się z niej piękny widok na góry i na miasto.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Ogrody Mirabell , Austria

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

ulica Getreidegasse , Austria

Ulica tętniąca życiem w dzień i w nocy. Jest najdłuższą i najbardziej elegancką ulicą starego miasta. Możemy tutaj podziwiać zabytkowe kamienice, a w jednej z nich pod numerem 9 urodził się Mozart. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi. Oprócz tego można tutaj zrobić zakupy, wypić kawę w licznych kawiarenkach lub coś zjeść w restauracjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Twierdza Hohensalzburg , Austria

Imponująca twierdza, która majestatycznie góruje nad miastem. Można się tutaj dostać schodami bądź skorzystać z kolejki linowej. Szczególnie warte zobaczenia są średniowieczne pokoje książąt oraz muzeum zamkowe. Poczujemy się tutaj jak w czasach średniowiecznych. Ponadto z twierdzy tej możemy podziwiać rozległą panorama pięknego miasta Salzburg.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Katedra św. Ruperta w Salzburgu , Austria

Monumentalna wczesnobarokowa katedra zachwyci każdego. Imponuję zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W środku znajduje się wiele cennych zabytków m.in. chrzcielnica, w której został ochrzczony Mozart, majestatyczne barokowe organy, liczne obrazy sakralne oraz cztery monumentalne rzeźby: świętych Piotra i Pawła, z kluczami i mieczem oraz św. Rupert i Wirgiliusza z beczułką soli i modelem kościoła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Mozarta , Austria

Znajduje się w samym sercu Starego Miasta. Miejsce, gdzie możemy usiąść w licznych kawiarenkach i podziwiać stare kamienice wokół, porozmawiać z miejscową ludnością, a przede wszystkim podziwiać piękny pomnik Mozarta, który tak ważny jest dla miasta. Warto z tego miejsca rozpocząć zwiedzanie Salzburga.

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Kościół Franciszkanów , Austria

Kościół jest piękny z zewnątrz, ale jeszcze bardziej wewnątrz. Zbudowany w stylu romańskim w XIII w. W środku dominuje styl gotycki, możemy zobaczyć m.in. liczne kapliczki, niesamowite sklepienie gwiaździste w gotyckim prezbiterium, ołtarz Madonny z dzieciątkiem i wiele innych obiektów sakralnych. Z pewnością raj dla znawców sztuki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cmentarz Św. Piotra i katakumby , Austria

Koniecznie trzeba się wybrać na ten cmentarz, gdyż posiada swój urok, jest zadbany z liczną roślinnością, a nagrobki dobrze się zachowały. Ponadto możemy zobaczyć tu liczne piękne barokowe kapliczki. Spoczywa na nim m.in. Mozart. Katakumby, wykute w skale, są kolejną atrakcją tego miejsca.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum forteczne , Austria

Muzeum znajduje się w twierdzy Hohensalzburg i mamy możliwość zobaczyć tutaj m.in. kolekcję monet rzymskich, ceramikę, średniowieczne złoto, romańskie arkady, broń, zbroje, narzędzia tortur. Ciekawą ekspozycją jest kompletnie wyposażona kuchnia zamkowa oraz historyczne instrumenty muzyczne. Gratka dla znawców historii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum archeologiczne , Austria

Podziemne muzeum, w którym zobaczymy ekspozycję pokazujące wykopaliska z różnych budynków, które zostały zbadane przez miejscowych archeologów. Z pewnością największa atrakcją są: fundamenty rzymskiej willi z mozaikami, fundamenty i części murów wieży z XII w. Muzeum jest otwarte tylko w sezonie letnim.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z