Panteon Bohaterów Odrodzenia Narodowego Bułgaria

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Panteon zbudowano w 1978 roku na miejscu cmentarnego kościoła. W 2001 roku, po burzliwej debacie publicznej, postanowiono obiekt schrystianizować. Panteon ma powierzchnię ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych. Pochowano tu 39 bułgarskich bohaterów, między innymi Lyuben Karavelova, Zahari Stoyanova, Stefana Karadzha. Na terenie znajduje się również muzeum tematyczne. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-11 23:45:58

Wszystkie znane nazwy

Panteon Bohaterów Odrodzenia Narodowego

Oficjalna strona internetowa

http://www.museumruse.com

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 43.850556 x 25.960917

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Panteon Bohaterów Odrodzenia Narodowego

Miejscowości turystyczne w pobliżu Panteon Bohaterów Odrodzenia Narodowego

Русе , Bułgaria

Miasto jest położone nad rzeką Dunaj, w północno - wschodniej części kraju. Powstało za czasów Imperium Rzymskiego. Do dzisiaj na terenie miasta zachowało się dużo wspaniałych zabytków. Ponad dwieście miejskich budowli zostało wpisanych na listę dziedzictwa narodowego Bułgarii. Jest tu również, największy w kraju, rzeczny port.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Panteon Bohaterów Odrodzenia Narodowego

Sveti Pavel Ot Krasta , Bułgaria

Świątynię tę zbudowano pod koniec XIX wieku. Jest to kościół rzymskokatolicki o gotycko-renesansowej architekturze. Projekt jest autorstwa włoskiego architekta Valentino. W środku można podziwiać rzeźby i kolorowe witraże. Głównym zabytkiem kościoła są organy zbudowane w 1907 roku. W tamtych czasach był to pierwszy taki instrument w Bułgarii, zamontowany w kościele.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Teatr Dramatyczny Sava Ognyanov , Bułgaria

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Na szczycie dachu widnieje posążek Merkurego. Teatr wybudowano w 1901 roku. Zaprojektowało go trzech architektów: Raul Brank, Georg Lang i Frank Scholz. W repertuarze teatru znajdziemy zarówno sztuki dramatyczne jak i komedie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pomnik wolności , Bułgaria

Pomnik stoi w centrum miasta, na Placu Wolności. To miejsce jest nie tylko symbolem miasta, ale też, popularnym wśród tutejszych, punktem spotkań. Pomnik zaprojektował w 1909 roku włoski architekt Arnoldo Zocchi. Kobieta na postumencie symbolizuje wyzwoloną Bułgarię. Na placu wokół pomnika znajduje się dużo kawiarni i restauracji. Do dobry punkt startowy na spacer po mieście.

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Narodowe Muzeum Transportu i Komunikacji , Bułgaria

Muzeum jest położone nad brzegiem Dunaju, w budynku starego dworca kolejowego. Ekspozycja obejmuje wystawę wewnątrz budynku oraz na zewnątrz, gdzie wystawione są stare lokomotywy i wagony. Między innymi można zwiedzić wagon, którym przewożony był król Bułgarii, Ferdynand I. Ciekawą atrakcją do zobaczenia jest sama, zabytkowa stacja kolejowa.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Dom Kaliopy , Bułgaria

Muzeum mieści się w willi, która należała kiedyś do Marii Kalisz, żony bułgarskiego konsula. Legenda głosi, że dom został zbudowany dla tureckiego wezyra. Kaliope, będąc jego kochanką, miała otrzymać od niego dom w prezencie. Wewnątrz znajduje się dużo mebli i drobiazgów pochodzących z przełomu 19. i 20. stulecia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Regionalne Muzeum Historyczne w Ruse , Bułgaria

Muzeum działa w ramach okręgu Ruse, Razgrad oraz Silistra. Mieści się w dawnym pałacu księcia Aleksandra Battenberga. Powstało w 1904 roku. Muzeum zebrało około 140 tysięcy eksponatów. Pośród nich są prehistoryczne wyroby ceramiczne, freski z okresu średniowiecza, stroje XIX-wieczne, zbiory numizmatyczne i inne. Muzeum jest otwarte w tygodniu w godzinach 09:00-17:00 z przerwą między 12:00 a 14:00.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z