Pampeluna Hiszpania

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Pampeluna uchodziła niegdyś za potężną twierdzę u stóp Pirenejów, jednak przede wszystkim znana jest z odbywających się tu gonitw byków. Większość turystów zachwyca się wspaniałym Starym Miastem – Casco Antiguo – gdzie zwiedzać można kościoły, malownicze parki oraz cytadelę. Warto przybyć tu w lipcu, gdy obywa się Święto San Fermin i zobaczyć niesamowite widowisko - pogoń byków przez miasto. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 16:26:27

Wszystkie znane nazwy

Pampeluna

Opis

Znana za sprawą Ernesta Hemingwaya, który w książce „Słońce też wschodzi” przedstawił encierro, czyli gonitwy z bykami w trakcie święta Sanfermines. Co roku w dniach 6-14 lipca do miasta przybywa wielu turystów, aby uczestniczyć w fiestach ku czci św. Fermina, patrona Pampeluny. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-05-15 23:20:48

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 42.818056 x -1.643889

Co warto zobaczyć w miejscowości Pampeluna

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Pampeluna

Museo de Navarra , Hiszpania

Budynek muzeum niegdyś mieścił szpital Matki Bożej Miłosierdzia. Wnętrza przenoszą zwiedzających w przeszłość i sztukę od czasów prehistorycznych. Znajdziemy tu rzymską mozaikę Triumf Bachusa z I w., rzeźby, greckie malowidła ścienne, obecnie znajdujące się na płótnach, arabskie i hiszpańskie wyroby złotnicze. Przed wejściem warto zwrócić uwagę na portal w tzw. stylu złotniczym (plateresco).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Catedral de Santa Maria , Hiszpania

Catedral de Santa Maria to XV-wieczna gotycka katedra w Pampelunie, gdzie szczególną uwagę przykuwają przepiękne krużganki a także grobowiec Karola III Szlachetnego i królowej Eleonory. Warto również zwrócić uwagę na wspaniałe gotyckie gwiaździste sklepienie i liczne rzeźbione portale.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Diecezjalne w Pampelunie , Hiszpania

Muzeum Diocesano (Diecezjalne) stanowi wejście do Katedry Santa Maria w Pampelunie. Znajduje się tutaj ciekawa ekspozycja sakralnych dzieł z Nawarry, którą można podziwiać w refektarzu oraz kuchni. Same te pomieszczenia zasługują na odwiedzenie, niezależnie od wystawionych w nich eksponatów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

49. Jardines de la Taconera , Hiszpania

Taconera to najstarsze ogrody i symbol miasta. Na powierzchni 90000 m2 kształtuje się romantyczny charakter urozmaicony rzeźbami. Spotkamy tutaj istne zoo, m.in. kaczki, bażanty, łabędzie, pawie. To również miejsca warte odwiedzenia - portal Świętego Mikołaja, czy barokowy łuk triumfalny nieopodal kościoła San Ignacio.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo De Educacion Ambiental San Pedro , Hiszpania

Stałe ekspozycje Muzeum Edukacji Ekologicznej dotyczą zasobów naturalnych, wpływu człowieka na środowisko i zrównoważonego rozwoju. We wnętrzu zainstalowano interaktywne panele multimedialne przekazujące informacje. W ramach edukacji ekologicznej goście są uświadamiani o zanieczyszczeniu hałasem i zachęcani do zainteresowania się dźwiękiem. Ponadto jest ono przystosowane dla osób z wadami słuchu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce