Palace of Catalan Music, Barcelona Hiszpania

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Gdyby nie moja przyjaciółka- wielka fanka wszystkiego co hiszpańskie, która zaraziła mnie miłością do tego kraju, nie zdecydowałabym się może na zwiedzanie Pałacu. Wcześniej nigdy o nim nie słyszałam, ale jak tylko zobaczyłam budynek, a później wnętrze... odrazu zrozumiałam jak wiele bym straciła! Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 11:13:30

Wszystkie znane nazwy

Pałac Muzyki Katalońskiej Palau de la Música Catalana, Barcelona Palace of Catalan Music, Barcelona

Opis

Pałac Muzyki Katalońskiej jest perłą katalońskiej architektury. Niezwykła fasada stanowi jedynie przedsmak samego wnętrza. Utrzymany w stylu modernizmu, został urozmaicony secesyjnymi motywami roślinnymi, o płynnych, giętkich liniach. Należy zauważyć, że pałac jest bardzo funkcjonalny. Wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO stawia go wśród najistotniejszych miejsc, jakie należy odwiedzić. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-05-17 04:04:41

Pałac Muzyki Katalońskiej jest to sala koncertowa w Barcelonie. Została wybudowana w latach 1905-1908 przez Lluisa Domènecha i Montanera. Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy są przepiękne fasady, które wykonane są na wzór hiszpańskiej i arabskiej architektury. Prawdziwą jednak perełką budynku jest szklano-stalowy witraż w środku sali koncertowej. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 11:11:36

Sala koncertowa jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Kiedyś służyła do wystawiania muzyki operowej i chóralnej. Dzisiaj również odbywają się w niej koncerty muzyki rozrywkowej. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 11:11:36

Oficjalna strona internetowa

http://www.palaumusica.cat/ca/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 41.3875 x 2.175

Pochodzenie

Pałac został zaprojektowany na początku XX w. w stylu katalońskiej secesji (tzw. modernisme) dla lokalnego chóru Orfeó Catala -- który był ważnym elementem nurtu kulturowego, zwanego Renaixença, dążącego do odrodzenia języka katalońskiego i odrębnej tożsamości tej części Półwyspu Iberyjskiego. Wybitny twórca Lluís Domènech i Montaner pracował nad budową trzy lata, a uroczyste otwarcie nastąpiło w dniu 9 lutego 1908 roku. Przedsięwzięcie finansowane było głównie przez zwykłych mieszkańców miasta, ale istotny wkład pieniężny wnieśli również miejscowi przemysłowcy i burżuazja. Od samego początku gmach okrzyknięto dziełem sztuki i już rok po oddaniu go do użytku otrzymał on nagrodę rady miejskiej dla najpiękniejszego budynku Barcelony. W latach 1982-89 kompleks przeszedł -- pod kierunkiem architektów Oscara Tusquetsa i Carlesa Díaza -- gruntowną renowację, przebudowę i został rozszerzony o nowe pomieszczenia. Zaś w roku 1997 trafił na listę UNESCO jako perła światowego dziedzictwa kultury ludzkości. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-03 21:09:12

Znaczenie

W salach koncertowych tego barcelońskiego kompleksu występowali najwybitniejsi światowi muzycy XX wieku. Wśród solistów i śpiewaków można wymienić np. Władimira Aszkenazego, Montserrat Caballé, José Carrerasa, Daniela Barenboima, Barbarę Hendricks, Wandę Landowską, Yehudi Menuhina, Maurizia Polliniego, Swiatosława Richtera, Mstisława Rostropowicza czy Artura Rubinsteina. Koncertowały tam największe chóry, orkiestry i zespoły, dyrygowane m.in. przez Leonarda Bernsteina, Herberta von Karajana, Witolda Lutosławskiego i Zubina Mehtę. Na miejscu mieszkali i prowadzili działalność artystyczną choćby: Manuel de Falla, Arnold Schoenberg, Richard Strauss, Igor Strawinski czy Anton Webern. W pałacu odbyło się też kilkadziesiąt prawykonań i premier, np. w 1971 r. "Prélude" na instrumenty dęte blaszane, perkusję i kontrabasy Krzysztofa Pendereckiego. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-03 21:53:19

Placówka jest także mekką bluesa, jazzu i piosenki autorskiej, dlatego niejednokrotnie można tam było usłyszeć np. Woody Allena, Charlesa Aznavoura, Jorge Drexlera, Duke'a Ellingtona, Ellę Fitzgerald, Keitha Jarretta, Norah Jones, Paco de Lucíę, Oscara Petersona czy Cassandrę Wilson. Dziś ponad pół miliona osób rocznie bierze udział w przedstawieniach muzycznych w Palau, obejmujących zarówno muzykę symfoniczną czy kameralną, jak i folk czy cançó (ludowe pieśni katalońskie). Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-03 21:53:24

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Palace of Catalan Music, Barcelona

Miejscowości turystyczne w pobliżu Palace of Catalan Music, Barcelona

Barcelona , Hiszpania

Barcelona to spacer znaną ulicą La Rambla, niesamowita architektura Gaudiego, sale koncertowe, imprezy muzyczne, muzea, teatry, restauracje i wiele innych atrakcji czekających na zwiedzających. Tu swoją młodość spędził Picasso. Bez wątpienia miasto wywarło wpływ na artystę, a my możemy podążać jego śladami. Warto także odwiedzić muzea, np. jedno z największych na świecie: Fundació Joan Miró.

Średni wynik 9,8 na podstawie 9 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Palace of Catalan Music, Barcelona

Parc Güell , Hiszpania

Zdecydowanie numer jeden i "must see" w Barcelonie. Mimo ilości ludzi spacerujących po parku, było to chyba najpiękniejsze miejsce, w którym byłam w Barcelonie.

Średni wynik 9,4 na podstawie 9 ocen

L'Estadi Camp Nou , Hiszpania

Camp Nou to wielki stadion piłkarski, na którym rozgrywa swoje mecze jeden z najsłynniejszych klubów świata: FC Barcelona. Wraz z miejscowym muzeum jest popularną atrakcją turystyczną -- nie tylko dla miłośników futbolu, ale także np. muzyki, gdyż odbywają się tam również spektakularne widowiska koncertowe.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny , Hiszpania

Jedno z popisowych dzieł uzdolnionego architekta: Antonio Gaudiego. Świątynia cały czas w budowie. Przewidywany rok całkowitego zakończenia prac -- najszybciej 2025.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Fuente mágica de Montjuic, Barcelona , Hiszpania

Font magica to kompleks fontann znajdujący się w pobliżu wzgórza Montjuïc w Barcelonie. To popularna atrakcja turystyczna, prezentująca wieczorami efektowne pokazy z cyklu światło i dźwięk na tle kaskad spadającej wody.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Katedra Krzyża Świętego i św. Eulalii w Barcelonie , Hiszpania

Gotycka Katedra w Barcelonie została zbudowana na przestrzeni XIII i XV w. Większość pracy została wykonana w XIV w.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Las Ramblas , Hiszpania

Ulica (deptak) położona w centrum Barcelony, tętniąca życiem 24 godziny na dobę. Znajdziecie tu wszystko: restauracje, sklepy, stoiska jubilerów i ulicznych artystów.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Mirador de Colón, Barcelona , Hiszpania

Monument a Colom to 60-metrowa kolumna zwieńczona pomnikiem Krzysztofa Kolumba -- znajdująca się w miejscu, gdzie popularny barceloński deptak La Rambla łączy się z tamtejszym portem.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Casa Batlló , Hiszpania

Kolejna z perełek Gaudiego - piękny dom nawiązujący do motywów zwierzęcych: kości (balkony), rybie łuski. Zwieńczeniem jest dach przypominający smoka.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Casa Mila , Hiszpania

Budynek zaprojektował i wykonał Antoni Gaudí, w charakterystycznym dla siebie rzeźbiarskim, secesyjnym stylu obfitującym w paraboliczne łuki. Na dachu budynku architekt stworzył kominy przypominające kształtem maskę Dartha Vadera, które mogły być inspiracją dla twórcy "Gwiezdnych wojen".

Średni wynik 7,2 na podstawie 4 ocen

Plaça Catalunya w Barcelonie , Hiszpania

Plaça de Catalunya, czyli Plac Kataloński. Samo serce Barcelony. Miejsce gdzie styczność ze sobą mają: nowe i stare miasto Barcelona.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Plaża w Barcelonecie , Hiszpania

Słynna plaża barcelońska położona w dzielnicy La Barceloneta. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada oraz zlokalizowane są knajpy, w których można skosztować typowej kuchni śródziemnomorskiej.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Mimy w Barcelonie , Hiszpania

Precyzja, z jaką wykonane są stroje mimów, robi wrażenie. To nie jest byle jaki pokaz, a naprawdę ciężka i perfekcyjna robota. Przechodząc obok nie sposób się szczerze nie uśmiechnąć. Mimów można spotkać prawie na samym końcu słynnego deptaka La Rambla, blisko portu, zaraz w sąsiedztwie pomnika Kolumba.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Ceny

Ceny są niezwykle zróżnicowane, w zależności od miejsca i repertuaru: czy dotyczą przedstawień operowych, spektakli baletowych, koncertów muzyki ludowej, rozrywkowej czy chóralnej, recitali, wydarzeń kulturalnych bądź imprez medialnych. Często oscylują nawet od 10 do 250 euro od osoby. Jednocześnie -- od 10-tej rano do 15:30 -- organizowane są krótkie (trwające ok. 55 minut) wycieczki z przewodnikiem po salach Pałacu Muzyki. Bilet na takie zwiedzanie kosztuje 15 EUR. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-03 20:29:23

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z