Pałac Królewski w Madrycie Hiszpania

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 12:49:47

Wszystkie znane nazwy

Pałac Królewski w Madrycie

Opis

Barokowy pałac wzniesiono na wzór Luwru. Mieści się na brzegu rzeki Manzanares. Wcześniej znajdowała się tu twierdza Alcazar, należąca do Habsburgów. Pałac jest rezydencją króla Hiszpanii, który z rodziną zajmuje na codzień Palacio de la Zarzuela na obrzeżach miasta. Znajduje się w nim 2800 pomieszczeń (wybrane można zwiedzać) i ogrody: Jardines del Moro i Sabattini. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-05-17 03:48:15

Pałac został zbudowany w XVIII w. na polecenie króla Filipa V. Sam zamek został wybudowany w stylu barokowym, natomiast wnętrza utrzymane są w stylistyce klasycystycznej i rokoko. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 12:53:47

Jest oficjalną siedzibą rodziny królewskiej, ale jest on tylko używany podczas najważniejszych ceremonii. Król wybrał skromniejszy Palacio de la Zarzuela na obrzeżach miasta. To właśnie tam mieszka z rodziną. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 12:53:47

Oficjalna strona internetowa

http://www.patrimonionacional.es/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.417974 x -3.714302

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Pałac Królewski w Madrycie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Pałac Królewski w Madrycie

Madrid , Hiszpania

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Pałac Królewski w Madrycie

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía , Hiszpania

Dla fanów sztuki - wielka gratka! Nieziemskie przeżycie zobaczyć na żywo "Guerenicę" Pabla Picassa lub obrazy Salvadora Dali - zdecydowanie mojego ulubionego artysty!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Królewski Ogród Botaniczny , Hiszpania

W samym centrum, zaraz przy Parku Retiro, położony jest Królewski Ogród Botaniczny. Świetne miejsce do skrycia się w cieniu przed grzejącym słońcem!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

CaixaForum w Madrycie , Hiszpania

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Museo del Prado w Madrycie , Hiszpania

Muzeum Prado szczyci się wysoko ocenianymi eksponatami, dzięki którym zalicza się do najistotniejszych miejsc ze zbiorami sztuki na świecie. Znajdują się tu dzieła pochodzące z kolekcji władców hiszpańskich z okresu od XVI do XX wieku. Przed trzema wejściami do muzeum witają nas pomniki Goi, Velázqueza i Murillo.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Catedral de la Almudena w Madrycie , Hiszpania

Budowa zaczęła się dopiero w roku 1879 -- dwieście lat po tym, jak pierwszy raz omówiono plany jej powstania.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Gran Vía , Hiszpania

Budynek Metropolis to obiekt najczęściej pojawiający się na kartkach pocztowych w odniesieniu do najbardziej ruchliwej i reprezentacyjnej ulicy Madrytu -- Gran Via.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Museo de América , Hiszpania

Muzeum udostępnia kolekcję przedmiotów pochodzących z obu Ameryk (przede wszystkim z Południowej). Można zapoznać się z wielokulturowością tamtych obszarów. W zbiorach mieści się ponad 25 tys. eksponatów etnograficznych pochodzących z okresu prekolumbijskiego i kolonialnego. Odnajdziemy także przedmioty należące do sztuki Inków, a wśród nich istotne Codex Trocortesano oraz Skarb Quimbajów.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Corral de la Moreria , Hiszpania

Zobaczymy tu znane na świecie flamenco, znanych tancerzy, posłuchamy śpiewu i dźwięków gitary, zasmakujemy hiszpańskiej kuchni. Położenie w centrum Madrytu, w pobliżu Pałacu Królewskiego jest dodatkowym atutem miejsca. Wnętrza wypełnione meblami z epoki i odpowiednim oświetleniem płynącym z arabskich lampek wprowadzają w czasy początków flamenco.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Geominero , Hiszpania

W muzeum gromadzone są minerały, skały, skamieniałości pochodzące z całej Hiszpanii i byłych kolonii. Oferuje także programy edukacyjne. Ekspozycja znajduje się w pokoju o monumentalnej wielkości. Jego wysokość sięga 19 m. Wrażenie wywiera drewniana architektura wnętrza połączona z kutym żelazem i szkłem. Mieści się tu 250 gabinetów w pobliżu głównej sali oraz balkony.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Cerralbo , Hiszpania

Muzeum utworzono dzięki Enrique de Aguilera y Gamboa, XVII Cerralbo Marquis. Zobaczymy tu różnego rodzaju przedmioty, począwszy od dzieł sztuki (obrazy, rzeźby), rysunki, grafiki, wyroby ceramiczne, monety, zegary, po meble, a także broń, zbroje. Wszystko to znajduje się w arystokratycznej rezydencji przenoszącej gości w świat codziennego życia w Madrycie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Panteón de Goya , Hiszpania

Muzeum jest poświęcone pamięci hiszpańskiego malarza Francisco de Goya. Jego grób znajduje się w pobliżu prezbiterium kaplicy św. Antoniego z Padwy. Granitowy nagrobek nakryty wapienną płytą przypomina o pierwotnym miejscu pochówku w Bordeaux. Malowidła w kościele są dziełem samego Goi, który poświęcił zaledwie 120 dni na ich stworzenie. Warto zobaczyć freski sklepienia „Cud świętego Antoniego”.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo de la Real Academia de Bellas Artes de San Fernando , Hiszpania

Muzeum Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Fernando jest jednym z najstarszych i najistotniejszych instytucji artystycznych. Odnajdziemy tu prace artystów hiszpańskich, włoskich i flamandzkich, płótna Goi, Rubensa, Ribera i in. Ponad to poznamy rozwój rzeźbiarstwa hiszpańskiego (m.in. Pereira, Picasso, Gargallo) począwszy od XVII w. do współczesności oraz rysunki z okresu od XVI do XX w.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z