Ostatnia Wieczerza (obraz Leonarda da Vinci) Mediolan Włochy

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Łatwo dojechać tramwajem lub metrem, aby zobaczyć ten najsłynniejszy fresk na świecie. Znajduje się on przy świątyni Santa Maria della Grazie. Zwiedzanie wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji! Wizyta trwa jedynie kwadrans i mieści 25 osób, dzięki czemu nie ma tłumów. Nie można robić zdjęć! Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-11-23 22:40:43

Wszystkie znane nazwy

Ostatnia wieczerza Leonarda da Vinci Last Supper Cenacolo Vinciano L'Ultima Cena Last Supper (Leonardo da Vinci), Mediolan Cenacolo or L'Ultima Cena, Mediolan Ostatnia Wieczerza (obraz Leonarda da Vinci) Mediolan

Opis

Malowidło ma wymiary 460 cm × 880 cm. Pochodzi z końca XV wieku i Leonardo da Vinci wykonał je farbami temperowymi na ścianie refektarza klasztoru obok Santa Maria delle Grazie w Mediolanie. Przedstawia scenę tzw. Ostatniej Wieczerzy z "Nowego Testamentu", kiedy Jezus po raz ostatni spożywa posiłek ze swymi uczniami w przeddzień swojej, zapowiedzianej śmierci. Artysta ukazał tu konsternację, jaka miała miejsce wśród dwunastu apostołów, kiedy Chrystus ogłosił, że jeden z nich go zdradzi. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-07 00:51:01

Z ostrożności na raz może wejść maksymalnie 25 osób. Dzięki temu że wpuszczane są tylko małe grupy nie ma tłoku. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-15 13:07:39

Oficjalna strona internetowa

http://www.architettonicimilano.lomba...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.466204 x 9.170614

Pochodzenie

Uważa się, że prace nad dziełem zostały rozpoczęte około roku 1495 -- w ramach programu renowacji pobliskiego kościoła i budynków klasztornych -- na polecenie patrona Leonarda, jakim był książę Mediolanu: Ludwik Sforza. Ukończenie obrazu zajęło około trzech lat, ale już w roku 1517 malowidło zaczęło niszczeć i się łuszczyć. Od tamtej pory przeprowadzano wielokrotne, skomplikowane zabiegi konserwacyjne: największa renowacja trwała aż 21 lat i zakończyła się w maju 1999 roku. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-07 01:02:08

Znaczenie

"Ostatnia wieczerza" pędzla Leonarda jest jednym z najczęściej przywoływanych, cytowanych i parafrazowanych dzieł w dziejach kultury. We współczesnym malarstwie nawiązywali do niej m.in. Salvador Dalí i Andy Warhol. Jako tzw. żywy obraz (tableau vivant) pojawiła się w tak cenionych filmach, jak "Viridiana" Luisa Buñuela (1961) i "MASH" Roberta Altmana (1970), albo -- z przymrużeniem oka -- w komediowej "Historii świata, części I" Mela Brooksa (1981). Malowidło jest również przedmiotem wielu spekulacji ze strony historycznych rewizjonistów, którzy zazwyczaj koncentrują się na rzekomo ukrytych w przedstawionej symbolice ukrytych wiadomościach lub wskazówkach. Najbardziej znanym utworem tego typu jest powieść sensacyjna "Kod Leonarda da Vinci" autorstwa amerykańskiego pisarza Dana Browna z roku 2003, w której kluczową rolę odgrywa koncepcja (i jej implikacje), iż po prawej stronie Jezusa widnieje nie Jan Ewangelista (jak się powszechnie przyjmuje), a Maria Magdalena -- jako małżonka Chrystusa. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-07 01:04:03

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Ostatnia Wieczerza (obraz Leonarda da Vinci) Mediolan

Miejscowości turystyczne w pobliżu Ostatnia Wieczerza (obraz Leonarda da Vinci) Mediolan

Milan , Włochy

Jedno z najbogatszych miejsc na świecie i drugie co do wielkości miast Włoch. Przyciąga dynamicznym tempem życia, galeriami sztuki, modą i restauracjami. Koniecznie trzeba zobaczyć niesamowite Duomo i La Scalę, jedną z najsłynniejszych oper na świecie.

Średni wynik 9,3 na podstawie 6 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Ostatnia Wieczerza (obraz Leonarda da Vinci) Mediolan

Duomo St. Maria Nascente di Milano, Mediolan , Włochy

Trzeci co do wielkości kościół katolicki na świecie i symbol Mediolanu. Łatwy dojazd. Koniecznie należy zobaczyć! Wstęp jest wolny, ale musimy zapłacić, aby wspiąć się 250 stopni na dach (lub wjechać windą) i podziwiać widok na miasto. Sprawdź łączone ceny biletów na oficjalnej stronie internetowej.

Średni wynik 8,8 na podstawie 4 ocen

Pinakoteka Brera, Mediolan , Włochy

Galeria znajduje się w starych budynkach poklasztornych i zawiera dzieła artystów takiego formatu, jak Caravaggio czy Rafael. Dobry dojazd komunikacją miejską; muzeum znajduje się niedaleko Parco Sempione i blisko Duomo. Znaczna większość obrazów przedstawia sztukę religijną. W środku znajduje się też kawiarnia.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Galeria Wiktora Emmanuela w Mediolanie , Włochy

Galleria Vittorio Emanuele II, położona w centrum Mediolanu, jest najstarszym centrum handlowym we Włoszech. Nosi imię pierwszego władcy Królestwa Włoch. Wybudowana została w latach 1865 -1877. W środku znajdują się sklepy, restauracje i kawiarnie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Church of Santa Maria presso San Satiro, Mediolan , Włochy

Niepozorny kościół położony niedaleko od Duomo, wypełniony pięknymi bizantyjskimi freskami. Warto zwrócić uwagę na iluzję optyczną- kościół wydaje się być większy niż naprawdę jest! Wstęp wolny, należy mieć odpowiednio zakryte nogi i ramiona.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Kościół San Maurizio al Monastero Maggiore, Mediolan , Włochy

Z zewnątrz nic nie zapowiada wspaniałych fresków, które zobaczymy w środku. Kościół nie jest bardzo oblegany przez turystów, dzięki czemu możemy odnaleźć w nim spokój i atmosferę skupienia. Wejście bezpłatne, kościół otwarty jest dla zwiedzających do 17:30.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Civico Archeologico , Włochy

Małe muzeum w starej części miasta stanowi części Monastero Maggiore. Dla miłośników archeologii i historii, którzy chcieliby cofnąć się w dziejach Mediolanu aż do czasów Celtów i Etrusków. Informacje w muzeum są po włosku i po angielsku. Wstęp jest płatny, ale warto.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci , Włochy

Eksponaty w muzeum nie dotyczą jedynie Leonarda da Vinci. Miejsce może spodobać się dzieciom, ale nie należy do najbardziej nowoczesnych i przyjaznych muzeów w Europie. Często niektóre części muzeum są zamknięte dla zwiedzających. Warto zobaczyć wnętrze łodzi podwodnej!

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ponte delle Sirenette , Włochy

Most Syreny znajduje się w Parku Sempione, niedaleko Castello Sforzesco. Zbudowano go w 1842 roku. Most u podstawy tworzy jeden, duży łuk. Na obu końcach stoją po dwie rzeźby. Zanim most został postawiony w parku, służył przechodniom w Kanale Martesan, który został później zasypany.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Chiesa di San Vicenzo in Prato , Włochy

Kościół jest jedynym w Mediolanie zabytkiem religijnym, który zachowuje klasyczny styl wczesnego chrześcijaństwa. Świątynia była wielokrotnie przekształcana i kilka razy zmieniano jej przeznaczenie. Mimo to zachowała swój oryginalny styl. W środku można podziwiać wiele zabytkowych fresków, niektóre nawet z XV wieku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Opera La Scala w Mediolanie , Włochy

Słynna La Scala to jeden z najważniejszych teatrów operowych naszego globu i niepowtarzalny symbol Mediolanu. Dzięki wielkim premierom i najwybitniejszym wykonawcom przez dziesięciolecia była niedoścignionym wzorem dla innych scen na świecie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 3 ocen

Torre Branca , Włochy

Wieża jest drugim co do wysokości obiektem w Mediolanie. Mierzy 108,6 metra. Zbudowana jest z metalu i znajduje się w Parco Sempione. Na samą górę można wjechać windą, znajdującą się wewnątrz wieży. Z samej góry roztacza się widok na cały Mediolan, aż po Aply. Wieżę skonstruował Gio Ponti.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sforza Castle, Mediolan , Włochy

Słynny mediolański zamek, z którego rody Sforzów i Viscontich przez dekady rządziły miastem. Obecnie jest siedzibą wielu galerii malarstwa i obiektów muzealnych, dotyczących m.in. sztuki antycznej, użytkowej, instrumentów muzycznych, prehistorii i starożytnego Egiptu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 3 ocen

Ceny

Dzieło można zobaczyć przez cały rok, od wtorku do niedzieli, w godzinach 8:15-18:45. Bilet należy zabukować z wyprzedzeniem (przez telefon lub on-line) i kosztuje łącznie 8 euro (w tym opłata za rezerwację). Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-07 00:10:43

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z