Opera La Scala w Mediolanie Włochy

Średni wynik 6,0 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Słynna La Scala to jeden z najważniejszych teatrów operowych naszego globu i niepowtarzalny symbol Mediolanu. Dzięki wielkim premierom i najwybitniejszym wykonawcom przez dziesięciolecia była niedoścignionym wzorem dla innych scen na świecie. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-13 20:56:12

Wszystkie znane nazwy

La Scala La Scala Opera Teatro alla Scala Opera La Scala w Mediolanie

Opis

Jedna z najsłynniejszych scen operowych na świecie. Powstała w zaledwie dwa lata! Wybudowana w drugiej połowie XVIII wieku. Zwiedza się ją zazwyczaj po Katedrze oraz po przejściu przez Galerię Vittorio Emanuele II, dlatego często nie robi na turystach piorunującego wrażenia z zewnątrz. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-15 11:40:02

Oficjalna strona internetowa

http://www.teatroallascala.org

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.467461 x 9.189518

Pochodzenie

Po pożarze królewskiego Teatro Regio Ducal, w 1776 roku, grupa mieszczan zwróciła się do panujących wówczas w Mediolanie austriackich Habsburgów o wybudowanie nowych placówek kulturalno-rozrywkowych. Cesarzowa Maria Teresa szybko podjęła decyzję i już 3 sierpnia 1778 r. świętowano otwarcie nowej sceny. Wzniesiono ją w miejscu, specjalnie w tym celu wyburzonego, kościoła Santa Maria alla Scala (stąd nazwa opery). Głównym architektem był Giuseppe Piermarini, który zaprojektował tak efektowny budynek, że jego nazwisko do dziś jest synonimem pięknego teatru operowego (tzw. "il Piermarini"). W kolejnych latach na scenie tej miało miejsce wiele ważnych dla kultury światowej premier, m.in. "Turka we Włoszech" Rossiniego, "Normy" Belliniego, "Lucrezji Borgii" Donizettiego, "Madame Butterfly" i "Turandota" Pucciniego czy "Nabucca", "Otella" i "Falstaffa" Giuseppe Verdiego. W 2004 roku nastąpiło ponowne otwarcie teatru, po starannym, ponad dwuletnim remoncie. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-13 21:44:59

Znaczenie

Większość spośród największych włoskich artystów operowych oraz najlepsi śpiewacy z całego świata (jak Maria Callas czy Luciano Pavarotti) występowali na deskach La Scali w ciągu ostatnich 200-stu lat. Dziś teatr ten nadal jest uznawany za jedną z czołowych scen operowych i baletowych na kuli ziemskiej. Jest siedzibą znakomitego chóru, oficjalnego zespołu baletowego (Corpo di ballo del Teatro alla Scala) i dysponuje własną orkiestrą. W ramach placówki funkcjonuje także szkoła teatralna (Accademia Teatro alla Scala) -- kształcąca w dziedzinach muzyki, tańca, rzemiosła artystycznego i zarządzania teatrem. Podobny cel, jakim jest szkolenie nowego pokolenia młodych muzyków, pracowników technicznych i tancerzy, realizuje także Accademia d'Arti e Mestieri dello spettacolo. Wreszcie: muzeum teatralne (Museo Teatrale alla Scala) zawiera kolekcję malarstwa, rzeźby, kostiumów, projektów i innych dokumentów dotyczących historii zarówno tego miejsca, jak i opery w ogóle. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-13 21:15:05

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Opera La Scala w Mediolanie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Opera La Scala w Mediolanie

Milan , Włochy

Jedno z najbogatszych miejsc na świecie i drugie co do wielkości miast Włoch. Przyciąga dynamicznym tempem życia, galeriami sztuki, modą i restauracjami. Koniecznie trzeba zobaczyć niesamowite Duomo i La Scalę, jedną z najsłynniejszych oper na świecie.

Średni wynik 9,3 na podstawie 6 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Opera La Scala w Mediolanie

Duomo St. Maria Nascente di Milano, Mediolan , Włochy

Trzeci co do wielkości kościół katolicki na świecie i symbol Mediolanu. Łatwy dojazd. Koniecznie należy zobaczyć! Wstęp jest wolny, ale musimy zapłacić, aby wspiąć się 250 stopni na dach (lub wjechać windą) i podziwiać widok na miasto. Sprawdź łączone ceny biletów na oficjalnej stronie internetowej.

Średni wynik 8,8 na podstawie 4 ocen

Ostatnia Wieczerza (obraz Leonarda da Vinci) Mediolan , Włochy

Łatwo dojechać tramwajem lub metrem, aby zobaczyć ten najsłynniejszy fresk na świecie. Znajduje się on przy świątyni Santa Maria della Grazie. Zwiedzanie wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji! Wizyta trwa jedynie kwadrans i mieści 25 osób, dzięki czemu nie ma tłumów. Nie można robić zdjęć!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Pinakoteka Brera, Mediolan , Włochy

Galeria znajduje się w starych budynkach poklasztornych i zawiera dzieła artystów takiego formatu, jak Caravaggio czy Rafael. Dobry dojazd komunikacją miejską; muzeum znajduje się niedaleko Parco Sempione i blisko Duomo. Znaczna większość obrazów przedstawia sztukę religijną. W środku znajduje się też kawiarnia.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Galeria Wiktora Emmanuela w Mediolanie , Włochy

Galleria Vittorio Emanuele II, położona w centrum Mediolanu, jest najstarszym centrum handlowym we Włoszech. Nosi imię pierwszego władcy Królestwa Włoch. Wybudowana została w latach 1865 -1877. W środku znajdują się sklepy, restauracje i kawiarnie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Church of Santa Maria presso San Satiro, Mediolan , Włochy

Niepozorny kościół położony niedaleko od Duomo, wypełniony pięknymi bizantyjskimi freskami. Warto zwrócić uwagę na iluzję optyczną- kościół wydaje się być większy niż naprawdę jest! Wstęp wolny, należy mieć odpowiednio zakryte nogi i ramiona.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Gallerie d'Italia - Piazza Scala, Milano , Włochy

Muzeum to jest jednym z największych tego typu muzeów na świecie. Zbiera w jednym miejscu eksponaty związane z teatrem i operą. Muzeum powstało w 1913 roku. Dzięki dotacjom i darczyńcom rozrosło się. Stworzono również bibliotekę, która posiada obecnie około 40 tysięcy woluminów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Palazzo Mezzanotte , Włochy

Pałac jest świeżym zabytkiem Mediolanu. Zbudowano go w 1932 roku. Stanowi siedzibę włoskiej giełdy. Budynek stoi na Piazza Affari, czyli na Placu Biznesowym. Nazwa budynku - Pałac Mezzanotte – pochodzi od nazwiska architekta, który zaprojektował pałac. Budynek robi wrażenie. Fasada ma 36 metrów wysokości. Całość utrzymana jest w neoklasycystycznym stylu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ponte delle Sirenette , Włochy

Most Syreny znajduje się w Parku Sempione, niedaleko Castello Sforzesco. Zbudowano go w 1842 roku. Most u podstawy tworzy jeden, duży łuk. Na obu końcach stoją po dwie rzeźby. Zanim most został postawiony w parku, służył przechodniom w Kanale Martesan, który został później zasypany.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Chiesa di San Vicenzo in Prato , Włochy

Kościół jest jedynym w Mediolanie zabytkiem religijnym, który zachowuje klasyczny styl wczesnego chrześcijaństwa. Świątynia była wielokrotnie przekształcana i kilka razy zmieniano jej przeznaczenie. Mimo to zachowała swój oryginalny styl. W środku można podziwiać wiele zabytkowych fresków, niektóre nawet z XV wieku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół San Maurizio al Monastero Maggiore, Mediolan , Włochy

Z zewnątrz nic nie zapowiada wspaniałych fresków, które zobaczymy w środku. Kościół nie jest bardzo oblegany przez turystów, dzięki czemu możemy odnaleźć w nim spokój i atmosferę skupienia. Wejście bezpłatne, kościół otwarty jest dla zwiedzających do 17:30.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Civico Archeologico , Włochy

Małe muzeum w starej części miasta stanowi części Monastero Maggiore. Dla miłośników archeologii i historii, którzy chcieliby cofnąć się w dziejach Mediolanu aż do czasów Celtów i Etrusków. Informacje w muzeum są po włosku i po angielsku. Wstęp jest płatny, ale warto.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Torre Branca , Włochy

Wieża jest drugim co do wysokości obiektem w Mediolanie. Mierzy 108,6 metra. Zbudowana jest z metalu i znajduje się w Parco Sempione. Na samą górę można wjechać windą, znajdującą się wewnątrz wieży. Z samej góry roztacza się widok na cały Mediolan, aż po Aply. Wieżę skonstruował Gio Ponti.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Sezon w La Scali rozpoczyna się 7 grudnia, w dzień świętego Ambrożego, patrona Mediolanu. Wszystkie przedstawienia kończą się przed północą, jeśli są długie zaczynają się popołudniami. Autor: MagdaM , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-11 20:13:44

Ceny

Ceny są niezwykle zróżnicowane, w zależności od miejsca (widownia bądź loża) i repertuaru: czy dotyczą przedstawień operowych, spektakli baletowych, koncertów, recitali, wydarzeń kulturalnych, czy imprez medialnych. Często oscylują nawet od 10 do 250 euro od osoby. Przedstawienia rozpoczynają się zwykle o 15-stej i 20-stej. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-13 20:49:37

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z