Ogrody Mirabell Austria

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-16 13:35:07

Wszystkie znane nazwy

Ogrody Mirabell

Opis

Ogrody Mirabell stanowią jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Austrii. Ogrody Mirabell w Salzburgu zostały założone w roku 1689, i należą do najpiękniejszych na Świecie. Z upływem lat kilkakrotnie zmieniał się ich wygład i styl. Jest to miejsce, które gorąco polecam odwiedzającym Salzburg i nie bez powodu Ogrody Mirabel cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata. Gwarantuje wam cieszącą oczy kolorystykę kwiatów jak i wspaniała imponującą scenerie Autor: kibic87 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 22:21:29

Wspaniałe miejsce na odpoczynek po zwiedzaniu Salzburga i jego pięknych zakątków. Warto usiąść na chwilkę na ławeczce lub przy fontannie i nacieszyć oko pięknem ogrodu. Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-25 22:42:33

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.805171 x 13.040021

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Ogrody Mirabell

Miejscowości turystyczne w pobliżu Ogrody Mirabell

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Ogrody Mirabell

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

ulica Getreidegasse , Austria

Ulica tętniąca życiem w dzień i w nocy. Jest najdłuższą i najbardziej elegancką ulicą starego miasta. Możemy tutaj podziwiać zabytkowe kamienice, a w jednej z nich pod numerem 9 urodził się Mozart. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi. Oprócz tego można tutaj zrobić zakupy, wypić kawę w licznych kawiarenkach lub coś zjeść w restauracjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Twierdza Hohensalzburg , Austria

Imponująca twierdza, która majestatycznie góruje nad miastem. Można się tutaj dostać schodami bądź skorzystać z kolejki linowej. Szczególnie warte zobaczenia są średniowieczne pokoje książąt oraz muzeum zamkowe. Poczujemy się tutaj jak w czasach średniowiecznych. Ponadto z twierdzy tej możemy podziwiać rozległą panorama pięknego miasta Salzburg.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum Mozarta , Austria

Miejsce dla osób, które chcą bardziej poznać życie i twórczość tego słynnego kompozytora. W muzeum tym, które niegdyś było jego domem możemy zobaczyć m.in. liczne pamiątki rodzinne i przedmioty związanych z życiem Mozartów oraz dziejami domu. Najbardziej interesującymi przedmiotami są dziecięce skrzypki kompozytora, jego skrzypce koncertowe, klawikord, fortepian młoteczkowy. Warto tutaj przyjść.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Kapuzinerkloster , Austria

Klasztor znajduje się na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na panoramę miasta. Oprócz zwiedzania klasztoru, jego licznych sakralnych elementów np. ciekawych płaskorzeźb zdobiące drzwi dębowe kościoła klasztornego, mamy możliwość nocować w klasztorze i poznać życie braci mieszkających w tym miejscu, a także się wyciszyć.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

ulica Linzergasse , Austria

Spacerując nią mamy możliwość podziwiać budynki z XIV I XV w. Z tej ulicy wyjdziemy w kierunku wielu zabytków m.in. Opactwa Kapuziner, Kościoła św. Sebastiana z jego słynnym cmentarzem itd. Ponadto jest to miejsce, gdzie możemy kupić praktycznie wszystko, są tu liczni drobni rzemieślnicy. Po spacerze możemy odpocząć, w którejś z kawiarenek. Miejsce tętnice życiem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Sebastiana , Austria

Koniecznie trzeba wybrać się do tego kościoła, gdyż na cmentarzu przy nim znajduje się grobowiec rodziny Mozarta. Ponadto mamy okazję podziwiać barokową świątynię z trzema ołtarzami , XVIII wieczne nawy przedstawiające św. Andrzeja, Piotra i Pawła oraz figurę Matki Boskiej i wiele innych pieknych sakralnych elementów. Będzie to gratka dla znawców sztuki i historii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Georga Trakla , Austria

Muzeum poświęcone jest Georgowi Trakl, który był poetą austriackim reprezentujący ekspresjonizm. Mamy możliwośc poznać historię jego krótkiego życia i jego twórczość. Ponadto obejrzymy tutaj meble z domu jego rodziców, notatki pisane odręcznie oraz jego rękopisy. Warto się tutaj wybrać jeśli chcemy poznać tego poetę, który popełnił samobójstwo w Krakowie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Haus der Natur , Austria

Muzeum w swej ofercie posiada akwaria m.in. z rybami tropikalnymi, rekinami, terraria z gadami i płazami, przedpokój dinozaurów, ok. 80 stacji badawczych, gdzie samodzielnie możemy przeprowadzić eksperyment, pomieszczenie prezentujące przestrzeń kosmiczną, zamknięte w kapsule kosmicznej miasto przyszłości. Ponadto znajdują się tutaj wystawy poświęcone m.in.: minerałom, geologii itd.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Klasztor Nonnberg , Austria

Barokowy klasztor, który posiada imponujące gabaryty. Miejsce, w którym zobaczymy m.in. piękne freski w prezbiterium i części głównej bramy, na bramie drewniane posągi na ośmiokątnych filarach np. cesarza Henryka II w kościele imponujący późnogotycki ołtarz. Ponadto klasztor posiada ważną kolekcję średniowiecznych rękopisów, rysunków i malarstwa gotyckiego. Obecnie mieszkają w nim benedyktynki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum miasta Salzburg , Austria

Będąc w mieście powinno wybrać się do tego muzeum, gdyż tutaj bardzo szczegółowo poznamy historię, sztukę i kulturę miasta i okolic. Warto przeznaczyć na jego zwiedzanie kilka godzin, ponieważ muzeum posiada ponad 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Ekspozycje są różnorodne, od fotografii, zdjęć, obrazów po meble, zabawki itd. Wszystko to przedstawione jest w nowoczesny sposób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z