Állatkert Węgry

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Ogród zoologiczny w Budapeszcie otworzono w 1866 roku. Choć stosunkowo niewielki, jest jednym z atrakcyjniejszych w Europie. W zadbanym parku, często w secesyjnych, zabytkowych pawilonach mieszka tu ok. 2 tys. osobników. Wybudowano palmiarnię, gdzie można podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt i roślin w otoczeniu fruwających nad głową rajskich ptaków i motyli. Warto zobaczyć też akwarium. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-04 10:12:17

Wszystkie znane nazwy

Budapest Zoo & Botanical Garden Fõvárosi Állat- és Növénykert Állatkert Ogród Zoologiczny w Budapeszcie

Opis

Budapesztańskie zoo jest naprawdę dobrze pomyślane. Możemy z bliska zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Są tam też inne formy rozrywki skierowane głównie do dzieci, jak wąskie tunele do których zmieszczą się tylko maluchy, wzniesienia, prehistoryczne sztuczne ptaki czy liczne figurki zwierzątek z brązu w pobliżu ich wybiegów. Niektóre zwierzęta można karmić, co dla najmłodszych jest szczególnie dużą frajdą. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-01-16 18:36:13

Samo rozplanowanie zoo jest również ciekawe. Niektóre budowle wykonano z iście artystycznym zapałem. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-01-16 18:36:30

Oficjalna strona internetowa

http://www.zoobudapest.com/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.518768 x 19.077079

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Állatkert

Miejscowości turystyczne w pobliżu Állatkert

Budapest , Węgry

Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, ważny ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny. Znajduje się tu mnóstwo wspaniałych zabytków, muzeów i teatrów oraz atrakcji przyrodniczych, takich jak jaskinie, wzgórza i piękne parki miejskie. Budapeszt jest również znanym miastem uzdrowiskowym, w którym funkcjonują łaźnie i kąpieliska termalne.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Állatkert

Bazylika św. Stefana w Budapeszcie , Węgry

Bazylika św. Stefana to największy kościół w Budapeszcie, o bardzo burzliwej historii. Świątynia została zbudowana w stylu neorenesansowym, a jej elementami charakterystycznymi są: kopuła i para wież o wysokości 96 m. Wnętrze robi wrażenie ze względu na wielość złota i marmurów, mozaiki i freski na sklepieniu, a także obrazy cenionych malarzy w ołtarzach bocznych.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Plac Bohaterów w Budapeszcie , Węgry

Plac Bohaterów to jeden z największych placów w stolicy Węgier. Wzniesiono na nim w drugiej połowie XIX w. pomnik dla uczczenia 1000-lecia istnienia państwa węgierskiego.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Országház , Węgry

Jeden z symboli miasta, zaprojektowany przez Imre Steindla. Wrażenie robi monumentalność budowli oraz jej przepych. Bryła gmachu została zbudowana w stylu neogotycko-neobarokowym, zwieńczona jest ogromną kopułą i ozdobiona 88 posągami postaci historycznych. W Sali Kopułowej można zobaczyć insygnia królewskie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum Etnograficzne , Węgry

W Muzeum Etnograficznym zgromadzono bogate i ciekawe zbiory dotyczące kultury ludowej Węgier. Można zobaczyć tu m. in. dawne narzędzia rzemieślnicze, wyposażenie chat, tradycyjne stroje i biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku. W Muzeum zorganizowano też zbiory tematyczne, gdzie można obejrzeć eksponaty związane nie tylko z państwem węgierskim, lecz także kolekcje z całego świata.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Wzgórze Gellérta , Węgry

Wzgórze wapienne w centrum Budapesztu o wysokości 130 m n.p.m. Dawniej wierzono, że było to miejsce zlotów węgierskich czarownic. Dziś stanowi ono część Parku Narodowego Duna-Ipoly, ze względu na panujący tu specyficzny mikroklimat. We wnętrzu góry znajduje się największa wieża ciśnień w stolicy Węgier.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Cytadela , Węgry

Cytadela zlokalizowana na szczycie Góry Gellérta po raz ostatni służyła do celów militarnych w czasie II wojny światowej. Obecnie na jej terenie działa schronisko turystyczne, muzeum figur woskowych i kawiarnia. Można zobaczyć również kolekcję militariów i archiwalne fotografie miasta. 20 sierpnia odbywają się tu pokazy sztucznych ogni na cześć św. Stefana – założyciela i patrona Węgier.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Muzeum Sztuk Pięknych , Węgry

Budynek zdobi portyk koryncki i tympanon z postaciami bogów greckich. W muzeum zgromadzono najbogatszą na Węgrzech kolekcję malarstwa europejskiego. Można tu podziwiać dzieła Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rubensa, Renoira, Picassa i innych. Zorganizowano też wystawę poświęconą sztuce starożytnych Greków, Rzymian i Etrusków.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

, Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda , Węgry

Największy kompleks basenów i term w Europie, otwarty w 1913 roku. Znajdują się tu: baseny pływackie, pływalnia na świeżym powietrzu, termy lecznicze,łaźnie dla kobiet, mężczyzn i rodzin. Duże wrażenie robią także budynki,ozdobione m.in.rzeźbami i mozaikami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Węgierskie Muzeum Narodowe , Węgry

Węgierskie Muzeum Narodowe powstało z inicjatywy hrabiego Ferenca Széchényi. Mieści się w monumentalnym, klasycystycznym gmachu. Znajduje się tu bardzo bogata w różnego rodzaju zbiory wystawa stała, podzielona na kilka działów tematycznych, prezentująca historię państwa węgierskiego od czasów prehistorycznych po współczesność.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Vörösmartyego , Węgry

Plac otaczają głównie kamienice w stylu art déco, jednak warto zwrócić uwagę na budynek architektury współczesnej, wykonany ze szkła oraz wstąpić do słynnej cukierni Gerbaud. Na placu często jest tłoczno, spotkać można ulicznych artystów, organizowane są kiermasze, na których można kupić tradycyjne jadło lub wyroby sztuki ludowej. Przed Bożym Narodzeniem odbywa się tu jarmark Wienachtsmarkt.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

MILLFAV , Węgry

M1 w Budapeszcie to jedna z najstarszych linii metra w Europie (druga po Londynie). Została wybudowana w 1896 roku z okazji 1000-lecia istnienia państwa węgierskiego. W 2002 roku wpisano ją na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aktualnie linia ma 11 stacji i łączy Vörösmarty tér z Mexikói út. Węgrzy nazywają ją najczęściej małą kolejką (kisföldalatti) lub małym metrem (kismetró).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia , Węgry

Świątynia z barokową fasadą i dwoma wieżami jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów lewobrzeżnego Budapesztu. Widać na niej znamiona kilku stylów architektonicznych, głównie gotyku, ale w kilku kaplicach bocznych zachowały się renesansowe wnęki ołtarzowe. Przez ponad 150 lat pełniła też funkcję meczetu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Poważne załamanie rozwoju zoo miało miejsce podczas oblężenia Budapesztu w 1944 roku przez wojska sowieckie. Większość zwierząt zginęła w bombardowaniach a budynki zostały zniszczone. Zwierzęta, które przetrwały bombardowanie, w większości zostały zjedzone przez wygłodniałych mieszkańców. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-01-16 18:37:00

Jednym z sukcesów budapesztańskiego zoo było doprowadzenie do sztucznego zapłodnienia i narodzin nosorożca w 2007 roku. Był to pierwszy taki przypadek na świecie. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-01-16 18:55:54

Ceny

Bilety do ZOO można kupić w różnych cenach. Są bilety dla dzieci, studentów, zorganizowanych grup oraz dzieci. Z Budapeszt Card otrzymujemy zniżkę 25%. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-01-16 19:42:24

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z