Ogród botaniczny Vrtbovska Zakrada Czechy

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Piękny i malowniczy ogród barokowy położony na zboczy Petřína. Uznawany jest za najpiękniejszy ogród w Pradze. Nad jego kompozycją pracowali wybitni barokowi artyści Kanka i Braun. Z górnego tarasu można podziwiać unikalny widok na Małą Stranę oraz Stare Miasto. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-05 17:17:59

Wszystkie znane nazwy

Ogród botaniczny Vrtbovska Zakrada

Opis

Wszystkie alejki ogrodu są pięknie ozdobione żywym żywopłotem. W niektórych miejscach jest granitowa płtya gdzie można usiąść i odpocząć, ponieważ obszar ogrodu jest na prawdę duży i można się zmęczyć. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-12 22:17:49

Oficjalna strona internetowa

http://e-praga.pl/ogrod-wrtbowski

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.086893 x 14.403334

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Ogród botaniczny Vrtbovska Zakrada

Miejscowości turystyczne w pobliżu Ogród botaniczny Vrtbovska Zakrada

Prague , Czechy

Największe miasto Czech położone nad rzeką Wełtawą, w centrum kraju. Stolica Czech to jedno z najciekawszych miast Europy. W 1992 roku jego zabytki w centrum zostały zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Można tu zobaczyć m.in.: kolekcję malarstwa europejskiego, stadion Strahov, „Tańczący dom” nad Wełtawą oraz ratusz Staromiejski z popularnym zegarem astronomicznym Oroj.

Średni wynik 9,3 na podstawie 13 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Ogród botaniczny Vrtbovska Zakrada

Zlatá ulička , Czechy

Złota Uliczka jest jedną z największych atrakcji w Pradze. Niestety w czasie sezonu trudno jest zrobić tu jakiekolwiek zdjęcie ze względu na ogrom turystów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Staroměstský orloj , Czechy

Zegar Orloj to znany na całym świecie astronomiczny zegar mieszczący się na praskim Rynku. Warto przyjść tutaj o pełnej godzinie aby zobaczyć ciekawe przedstawienie na tarczach zegara.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Karlsbrücke , Czechy

Most Karola jest najbardziej znanym i najchętniej odwiedzanym zabytkiem w Pradze. Dlatego też trzeba liczyć się z ogromnymi tłumami, zwłaszcza za dnia. Najlepiej most zwiedzać w godzinach wieczornych, aby móc podziwiać piękną panoramę miasta.

Średni wynik 8,6 na podstawie 7 ocen

Václavské náměstí , Czechy

Jest jednym z głównych placów miasta i centrum biznesowego i kulturalnego społeczności w Nowym Mieście w Pradze. Wiele historycznych zdarzeń, które wystąpiły tam, i to jest tradycyjne ustawienie demonstracji , uroczystości i innych zgromadzeń publicznych. Plac nosi imię św Wacława , patrona Czech. Jest to część zabytkowego centrum Pragi.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Prager Altstadt , Czechy

Stare Miasto w Pradze, to jedno z najważniejszych miejsc w stolicy Czech. Historia samego Starego Miasta sięga ponad tysiąc lat wstecz, ale zorganizowane Stare Miasto istnieje mniej więcej od przełomu wieków XII/XIII.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Klasztor Loreta , Czechy

Klasztor Loreta jest kolejnym obiektem należącym do rodziny Lobkowicz. Kompleks składający się przede wszystkim z Kościoła Narodzenia Pańskiego, świętej chaty oraz wieży zegarowej, która ma ponad 300 lat. Architektonicznie można dostrzec wpływ baroku, ale najciekawszą atrakcją dla zwiedzających jest wystawa klejnotów Loreta.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Fred i Ginger , Czechy

Ten praski budynek przyciąga uwagę turystów awangardową architekturą, gdyż jego sylwetka przypomina tańczącą parę.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Zamek na Hradczanach , Czechy

Zamek Praski na Hradczanach składa się z 3 dziedzińców, na których znajduje się wiele czeskich zabytków, w tym Katedra św. Wita. Warto zwiedzić go w czasie wiosny lub latem.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Bazylika Świętego Jerzego Praga , Czechy

Bazylika świętego Jerzego to prawdopodobnie najstarsza świątynia praska. Wybudowana została w stylu romańskim, odznacza się surowością i prostotą. Znajduje się na przeciwko katedry świętego Wita. Wstęp jest płatny.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Ogród Wallensteina , Czechy

Ogród Wallensteina to miejsce niezwykłe, w którym warto spędzić trochę wolnego czasu. Zwiedzać go warto zwłaszcza wiosną i w czasie lata. Zachwyt wśród turystów wzbudzają zwłaszcza kolorowe pawie przechadzające się alejkami.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Aleja Narodowa , Czechy

Przepiękna aleja, której uroku dodaje ciekawa historia. Na przestrzeni lat była świadkiem wielu wydarzeń takich jak na przykład pokojowa demonstracja studentów, która jest uważana za początek „Aksamitnej Rewolucji”. Znajduje się tu także Teatr Narodowy oraz Czeska Akademia Nauk. Aleja ta szczególnie pięknie wygląda nocą, kiedy jest oświetlona przez latarnie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wzgórze Petrin , Czechy

W centrum Pragi mieści się Wzgórze Petrin, na wierzchołku którego usytuowana jest kopia wieży Eiffela, aby każdy mógł poczuć cząstkę Paryżą. Na turystów czeka duży i przepiękny park oraz labirynt luster. Na szczyt wzgórza dostać się można pieszo lub za pomocą kolejki linowo-terenowej.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z