Norwich Cathedral Wielka Brytania

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Katedra o stosunkowo prostej fasadzie, za to z wysmukłą wieżą mierzącą aż 96 metrów. Wnętrze kryje w sobie mnóstwo zabytków. Na szczególną uwagę zasługują rzeźby z okresu średniowiecza oraz wspaniały ołtarz z XIV w., znajdujący się w kaplicy św. Łukasza. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 08:30:44

Wszystkie znane nazwy

Norwich Cathedral

Oficjalna strona internetowa

http://www.cathedral.org.uk/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 52.63187 x 1.301264

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Norwich Cathedral

Miejscowości turystyczne w pobliżu Norwich Cathedral

Norwich , Wielka Brytania

Stolica hrabstwa Norfolk, w której, mimo dużej liczby mieszkańców, panuje spokojna, nieco senna atmosfera. Znajduje się tu starówka, normański zamek (w którym mieści się muzeum i galeria), piękna katedra oraz renomowany uniwersytet. Norwich to również to dobre miejsce, by ruszyć na pieszą wycieczkę brzegiem rzeki Wensum.

Średni wynik 10,0 na podstawie 11 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Norwich Cathedral

Pulls Ferry , Wielka Brytania

Kamienna brama jest jednym z najbardziej znanym z zabytków w Norwich, zbudowana przez mnichów w 1976 roku przez którą dostarczano kamień do budowy Katedry w Norwich. Kamień był sprowadzany z kamieniołomów w pobliżu Caen z Francji rzeką Yare i Wensum.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Norwich Castle Museum , Wielka Brytania

Normański zamek w Norwich powstał w XII w., pełnił nie tylko funkcje militarne, ale w późniejszym czasie służył jako więzienie. Obecnie w budynku znajduje się Muzeum Zamkowe i Galeria Sztuki (Castle Museum and Art Gallery), podzielone na różne strefy, w tym także przeznaczone dla dzieci.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

Katedrę zbudowano w latach 1096-1145. Świątynia składa się z nawy oraz naw bocznych, chóru muzycznego, północnego transeptu z kaplicą, południowego transeptu z zakrystią, prezbiterium z przejściem i ambitem, południowej, południowo-wschodniej i północno-wschodniej kaplicy, wschodniej kaplicy. Od południ znajdują się krużganki. Autor: Maria Gałąź , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-09-13 19:30:13