Nessebar Bułgaria

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Miejsce to nazywane jest „bułgarskim Dubrovnikiem” lub „Perłą Morza Czarnego”. Nie bez powodu, ponieważ to antyczne miasto kryje niezliczoną ilość zabytków. Już samo położenie przyciąga turystów. Nesebar rozciąga się malowniczo na niewielkim półwyspie. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1983 roku. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-12 12:20:03

Wszystkie znane nazwy

Nessebar Nesebar

Opis

Nessebar jest miastem we wschodniej Bułgarii założonym przez Traków. Miasto może poszczycić się bogatą i burzliwą historią. Ciekawymi zabytkami w mieście są domy pochodzące z XVIII wieku o kamiennym parterze i znacznie wysuniętej kondygnacji piętra. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-05 19:53:47

Oficjalna strona internetowa

http://www.nessebar-bulgaria.com

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 42.660858 x 27.714219

Historia

Historia bogata i burzliwa. Miasto zostało założone przez Traków, ale pierwsze ślady osadzenia się tu ludzi pochodzą aż z przed 3 000 lat. Miasto było w rękach Turków, Rzymian a także Bizancjum. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-05 19:55:49

Co warto zobaczyć w miejscowości Nessebar

Inne miejscowości turystyczne w pobliżu Nessebar

Słynczew Briag , Bułgaria

Obok Złotych Piasków, najpopularniejszy kurort Bułgarii. Położony jest nad Morzem Czarnym, zaraz obok miejscowości Nesebar oraz 35 km na północ od Burgas. Znajdują się tu setki hoteli, kasyn, restauracji, klubów. W czasach starożytności i średniowiecza mieściły się tutaj studnie, dostarczające wodę pitną dla mieszkańców Nesebar.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Nessebar

Kościół Św. Archaniołów Michała i Gabriela , Bułgaria

Kościół wybudowano w 13. lub 14. stuleciu. Reprezentuje styl charakterystyczny dla Nesebar. Ściany są w biało – czerwone pasy, dzięki wykorzystaniu czerwonych cegieł na zmianę z jasnymi kamieniami. Część budynku została zabezpieczona i wzmocniona. Zabytek znajduje się niedaleko pozostałych atrakcji, leżących na obszarze Starego Miasta, na półwyspie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Kościół Św. Jana Chrzciciela , Bułgaria

Budowla pochodzi z XI wieku. Kościół jest zbudowany z nieoszlifowanego kamienia. Jest to jedna z lepiej zachowanych świątyni w Nesebar. Wewnątrz zachowały się malowidła z XIV, XVI i XVII wieku. Kościół nie ma wiele ornamentów. Elementem dekoracyjnym są cegły wmurowane nad wejściem i wokół okien.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Cacao Beach , Bułgaria

Cacao Beach to plaża i jednocześnie kompleks klubowy. Jest to miejsce dla tych, którzy lubią tańczyć i bawić się całą noc. W ramach Cacao Beach funkcjonuje klub „Bedroom”, z zachęcającymi leżankami wokół basenu, „Briliant Disco Club” nastawiony na szaleństwo na parkiecie oraz „The 1 Club”.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Eko Bar Michael , Bułgaria

Eko Bar jest malutką, kameralną kawiarnią, mieszczącą się w zabytkowej części Nesebar, na półwyspie. Wnętrze zostało zrobione tak, aby przypominało jaskinię. Z sufitu wyrastają stalaktyty, a ściany są kamienne. Na zewnątrz jest mały ogródek z malowniczym mostkiem, gdzie również można usiąść. Ciekawe miejsce, gdzie można odpocząć po wycieczce.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Lunapark Słoneczny Brzeg , Bułgaria

Lunapark znajduje się na terenie kurortu Słoneczny Brzeg. Wtapia się w krajobraz hoteli, restauracji i kasyn. W Lunaparku jest duży wybór atrakcji, od lekkich i przyjemnych, po dostarczające zastrzyk adrenaliny. Można ustrzelić nagrodę na strzelnicy, zwiedzić dom duchów, przejechać się na rollercoasterze lub odpocząć na karuzeli.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Aqua Paradise , Bułgaria

Jest to największy akwapark w Bułgarii. Łączna długość zjeżdżalni wynosi ponad 1300 metrów. Wszystko utrzymane jest w rajskim stylu. Wszędzie palmy, plaża, woda i pałacowe zabudowania. Można się poopalać lub poszaleć na atrakcjach. Dorosły zapłaci za wstęp około 70 zł. Do parku dojeżdżają darmowe busy z Nesebar, Rawdy i Słonecznego Brzegu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Action Aquapark , Bułgaria

Jest to najbardziej znany park wodny Słonecznego Brzegu. Pomyślany jest tak, aby mogły tu przyjeżdżać całe rodziny. Są atrakcje dla najmłodszych i dla dorosłych. Największa zjeżdżalnia ma 18 metrów wysokości i 120 metrów długości. Park jest otwarty od końca maja do połowy września.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce