National Art Museum of Catalonia, Barcelona Hiszpania

Średni wynik 6,2 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Palau Nacional to monumentalna budowla z lat 20-tych ubiegłego stulecia, w której dziś znajduje się Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej -- prezentujące szerokie zbiory regionalnego malarstwa i rzeźby. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-06 22:05:31

Wszystkie znane nazwy

Palau Nacional Museu Nacional d'Art de Catalunya, Barcelona MNAC, Barcelona Museo Nacional de Arte de Cataluña, Barcelona Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej w Barcelonie National Art Museum of Catalonia, Barcelona

Opis

Wybudowano go w latach 1926-1929, uroczystego otwarcia dokonał król Alfons XIII. To przed tym Pałacem znajduje się słynna fontanna, na której kolorowe pokazy przybywa wielu turystów z całego świata. Podobnie jak fontanna, tak i pałac został wybudowany z okazji Wystawy Światowej. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-06-06 13:56:00

Palau Nacional jest ogromnym pałacem i robi naprawdę duże wrażenie. Z racji na klasyczny styl, w jakim został zbudowany, wygląda na znacznie starszy niż jest. Położony jest na wzniesieniu Montjuïc od strony Plaça d'Espanya. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-06-18 19:24:09

Oficjalna strona internetowa

http://www.mnac.cat/index.jsp?lan=001

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 41.368333 x 2.153333

Pochodzenie

Kompleks, zwany Palau Nacional, powstał jako główny budynek ekspozycyjny na organizowaną przez Barcelonę wystawę światową 1929 roku. Stworzyli go architekci: Eugenio Cendoya oraz Eugene Henry Cata pod kierownictwem Pere Domènecha i Roury. Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się w Sali Owalnej pałacu z udziałem hiszpańskiej pary królewskiej: Alfonsa XIII Burbona wraz z małżonką Wiktorią Eugenią Battenberg. Od roku 1934 budynek jest siedzibą Narodowego Muzeum Sztuki Katalońskiej. W latach 1996-2004 przeszedł gruntowną modernizację i został poszerzony o nowe sale -- pod nadzorem tak znakomitych projektantów, jak: Gae Aulenti, Enric Steegman, Josep Benedito Rovira i Agustí Obiol. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-06 22:24:35

Znaczenie

Pałac wzniesiono w stylu klasycznym inspirowanym hiszpańskim renesansem na powierzchni 32 000 metrów kwadratowych. Zbudowany jest na planie prostokąta, z placami na tyłach i po obu bokach. Jego centralną część przykrywa ogromna, eliptyczna kopuła. Przy schodach wiodących do kompleksu znajdują się efektowne fontanny autorstwa Carlesa Buïgasa. Miejscowe muzeum gromadzi ponad 5000 prac artystów hiszpańskich i katalońskich -- reprezentujących głównie sztukę współczesną -- takich jak: rzeźbiarze Enric Casanoves, Josep Dunyach, Federic Marès i Josep Llimona oraz malarze Francesc d'Ássís Galí, Josep de Togores, Manuel Humbert, Josep Obiols i Palau, Joan Colom i Augustí oraz Francesc Labarta. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-06 22:48:13

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy National Art Museum of Catalonia, Barcelona

Miejscowości turystyczne w pobliżu National Art Museum of Catalonia, Barcelona

Barcelona , Hiszpania

Barcelona to spacer znaną ulicą La Rambla, niesamowita architektura Gaudiego, sale koncertowe, imprezy muzyczne, muzea, teatry, restauracje i wiele innych atrakcji czekających na zwiedzających. Tu swoją młodość spędził Picasso. Bez wątpienia miasto wywarło wpływ na artystę, a my możemy podążać jego śladami. Warto także odwiedzić muzea, np. jedno z największych na świecie: Fundació Joan Miró.

Średni wynik 9,8 na podstawie 9 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy National Art Museum of Catalonia, Barcelona

Parc Güell , Hiszpania

Zdecydowanie numer jeden i "must see" w Barcelonie. Mimo ilości ludzi spacerujących po parku, było to chyba najpiękniejsze miejsce, w którym byłam w Barcelonie.

Średni wynik 9,4 na podstawie 9 ocen

L'Estadi Camp Nou , Hiszpania

Camp Nou to wielki stadion piłkarski, na którym rozgrywa swoje mecze jeden z najsłynniejszych klubów świata: FC Barcelona. Wraz z miejscowym muzeum jest popularną atrakcją turystyczną -- nie tylko dla miłośników futbolu, ale także np. muzyki, gdyż odbywają się tam również spektakularne widowiska koncertowe.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny , Hiszpania

Jedno z popisowych dzieł uzdolnionego architekta: Antonio Gaudiego. Świątynia cały czas w budowie. Przewidywany rok całkowitego zakończenia prac -- najszybciej 2025.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Fuente mágica de Montjuic, Barcelona , Hiszpania

Font magica to kompleks fontann znajdujący się w pobliżu wzgórza Montjuïc w Barcelonie. To popularna atrakcja turystyczna, prezentująca wieczorami efektowne pokazy z cyklu światło i dźwięk na tle kaskad spadającej wody.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Katedra Krzyża Świętego i św. Eulalii w Barcelonie , Hiszpania

Gotycka Katedra w Barcelonie została zbudowana na przestrzeni XIII i XV w. Większość pracy została wykonana w XIV w.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Mirador de Colón, Barcelona , Hiszpania

Monument a Colom to 60-metrowa kolumna zwieńczona pomnikiem Krzysztofa Kolumba -- znajdująca się w miejscu, gdzie popularny barceloński deptak La Rambla łączy się z tamtejszym portem.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Las Ramblas , Hiszpania

Ulica (deptak) położona w centrum Barcelony, tętniąca życiem 24 godziny na dobę. Znajdziecie tu wszystko: restauracje, sklepy, stoiska jubilerów i ulicznych artystów.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Casa Batlló , Hiszpania

Kolejna z perełek Gaudiego - piękny dom nawiązujący do motywów zwierzęcych: kości (balkony), rybie łuski. Zwieńczeniem jest dach przypominający smoka.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Casa Mila , Hiszpania

Budynek zaprojektował i wykonał Antoni Gaudí, w charakterystycznym dla siebie rzeźbiarskim, secesyjnym stylu obfitującym w paraboliczne łuki. Na dachu budynku architekt stworzył kominy przypominające kształtem maskę Dartha Vadera, które mogły być inspiracją dla twórcy "Gwiezdnych wojen".

Średni wynik 7,2 na podstawie 4 ocen

Palace of Catalan Music, Barcelona , Hiszpania

Gdyby nie moja przyjaciółka- wielka fanka wszystkiego co hiszpańskie, która zaraziła mnie miłością do tego kraju, nie zdecydowałabym się może na zwiedzanie Pałacu. Wcześniej nigdy o nim nie słyszałam, ale jak tylko zobaczyłam budynek, a później wnętrze... odrazu zrozumiałam jak wiele bym straciła!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Plaça Catalunya w Barcelonie , Hiszpania

Plaça de Catalunya, czyli Plac Kataloński. Samo serce Barcelony. Miejsce gdzie styczność ze sobą mają: nowe i stare miasto Barcelona.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Museu Arqueologia de Catalunya , Hiszpania

Muzeum przeniesie zwiedzających w czasie przybliżając im przeszłość Katalonii do czasów średniowiecznych. Poznają atrybuty antycznego piękna utożsamiane z figurą greckiej bogini Afrodyty oraz tejemnice ówczesnych kosmatyków stosowanych jak współcześnie do upiększania ciała. W ofercie muzeum znajdują się także zajęcia edukacyjne związane z codziennym życiem dawnych mieszkańców.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ceny

Muzeum w pałacu otwarte jest przez dwanaście miesięcy (oprócz 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia), przez sześć dni w tygodniu (w poniedziałki tylko w święta państwowe), w okresie zimowym -- od 1 października do końca kwietnia -- między 10-tą rano a 18-stą po południu od wtorku do soboty oraz do 15-stej w niedziele i święta, zaś przez pozostałą część roku -- tak samo, tylko od wtorku do soboty dwie godziny dłużej, do 20-stej. Bilet normalny kosztuje 12 euro (obowiązuje przez dwa, kolejne dni), studentom, rodzinom i grupom przysługuje zniżka w wysokości 30%, a zorganizowanym grupom turystycznym -- 20%. Za darmo wchodzą m.in. bezrobotni, młodzież poniżej lat 16-stu, seniorzy powyżej 65 roku życia, nauczyciele, grupy szkolne i studenckie z przewodnikiem (po wcześniejszej rezerwacji) oraz każdy chętny w soboty po 15-stej, pierwszą niedzielę miesiąca i 18 maja. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-06 21:57:33

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z