Muzeum Zegarów, Bratysława Słowacja

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Urokliwe muzeum mieszczące się w Domu Dobrego Pasterza. Miłośnicy sztuki docenią różnorodność i sposób zaprezentowania zbiorów. Najstarsze eksponaty pochodzą z XVII wieku. Warto odwiedzić to miejsce z dziećmi, które będą mogły zobaczyć jak działa mechanizm zegarowy oraz jak wygląda zegar słoneczny. Niestety, ze względu na niewielką powierzchnię tego miejsca liczba zwiedzających jest ograniczona.  Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-23 17:23:34

Wszystkie znane nazwy

Múzeum hodín, Bratislava Museum of Clocks, Bratislava Muzeum Zegarów, Bratysława

Opis

Przepiękne eksponaty zegarków na rękę, zegarów ściennych zegarów stojących. Wielkie zainteresowanie jednak budzi dekoracja różnokolorowe świetlne kółka, które również są kojarzone z zegarami. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-13 19:34:41

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 48.143281 x 17.103838

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Muzeum Zegarów, Bratysława

Miejscowości turystyczne w pobliżu Muzeum Zegarów, Bratysława

Bratyslava , Słowacja

Stolica Słowacji znajdująca się w jej południowo-zachodnim zakątku. Przyciąga turystów urozmaiconą architekturą i historyczną tajemnicą. Miasto tętni życiem. Okoliczne bary, restauracje i kawiarnie ofreują przystępne ceny, a urokliwe uliczki Starego Miasta zachęcają do spacerów z rodziną i znajomymi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Muzeum Zegarów, Bratysława

Bratislava transport Museum , Słowacja

Muzeum usytuowane w pobliżu Dworca Głównego centrum Bratysławy. Dedykowane wszystkim fanom motoryzacji. Można tu zobaczyć różne modele samochodów, pojazdów wojskowych, motocykli, rowerów oraz modele silników parowych. Na miejscu znajduje się również kawiarnia, w której można się napić czegoś ciepłego tuż przed podróżą.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Pozsonyi Vár , Słowacja

Malowniczy zamek wyróżniający się w panoramie Starego Miasta w Bratysławie. Miejsce warte odwiedzenia ze względu na unikalny widok z zamku na miasto i Dunaj. W komnatach zamku znajdują się dawne przedmioty codziennego użytku oraz inne eksponaty należące obecnie do Muzeum Historycznego.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

ZOO, Bratislava , Słowacja

Miejsce dedykowane w szczególności najmłodszym miłośnikom zwierząt i ciekawym świata turystom. Zoo usytuowane jest w dogodnej lokalizacji, posiada wiele rzadkich i ciekawych zwierząt. Można tu m.in.: pogłaskać bizona i nosorożca, zobaczyć białego tygrysa i młode surykatki. Ciekawą atrakcją jest również pokaz 3D prezentujący różne gatunki dinozaurów.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Muzeum miasta Bratysławy , Słowacja

Miłe miejsce łączące historię miasta z współczesnymi wydarzeniami. Można tu zobaczyć m.in: dawne przedmioty codziennego użytku (rzadko spotykane w innych muzeach), artystyczne meble i kolekcję win tutejszego regionu. Po wizycie w muzeum warto wspiąć się na wieżę i podziwiać piękny krajobraz.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac prymasowski, Bratysława , Słowacja

Różowy pałac w stylu neokasycystycznym. W budynku można zobaczyć przedmioty z XVIII i XIX wieku; m.in. gobeliny angielskie i cenne obrazy należące do Galerii Miasta Bratysławy. Najbardziej popularną atrakcją jest tzw. Sala Lustrzana, w której zostało podpisane porozumienie pomiędzy napoleońską Francją a habsburską Austrią. Obecnie dom burmistrza Bratysławy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum kultury żydowskiej, Bratysława , Słowacja

Małe, niepozorne muzeum we wnętrzu starego budynku, znajdujące się niedaleko Centrum miasta. Gościnni pracownicy muzeum opowiadają o historii żydowskiego społeczeństwa w okresie przedwojennym i po II Wojnie Światowej. Można tu zobaczyć przeróżne przedmioty codziennego użytku, jak również charakterystyczne dla żydowskiej religii lichtarze, tory i szale modlitewne.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Slovak National Gallery , Słowacja

Wystawy poświęcone sztuce słowackiej sprzed XX w. Prezentują najlepszą sztukę wizualną z I połowy XX w. ukazując przemiany w społeczeństwie słowackim, ustalenie nowoczesnego stylu życia ,,wiejskiej'' jeszcze Słowacji. 2-3 godziny zwiedzania potrafią pomóc w zrozumieniu tychże przemian w bardziej obrazowy i przystępny sposób niż naukowe traktaty. Galeria posiada wiele wystaw stałych i czasowych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museum of Pharmacy - Pharmacy At the Red Crayfish, Bratislava , Słowacja

W XVIII w. mieściła się tu Apteka pod Czerwonym Rakiem. Obecnie miejsce to pełni funkcję muzeum. Mimo małego pomieszczenia mieści pokaźne zbiory ciekawych eksponatów m.in.:oryginalne meble apteczne, szafy, fiolki, wagi, szklane pojemniki i inne przedmioty używane przez aptekarzy w XIX i XX w. Tuż obok, w Bramie Michalskiej znajduje się Muzeum Broni, które można odwiedzić w ramach jednego biletu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Michaelertor, Bratislava , Słowacja

Średniowieczna, zabytkowa brama będąca jednym z najbardziej charakterystycznych punków orientacyjnych Starego Miasta.Wewnątrz znajduje się Muzeum Broni, w którym można obejrzeć kolekcję strojów wojskowych i broni. W cenie jednego biletu warto odwiedzić również Muzeum Farmacji. Na szczycie wieży sięgającej 51 metrów znajduje się taras widokowy, z którego można obejrzeć piękną panoramę stolicy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gap, Bratysława , Słowacja

Pomnik wykonany z brązu, znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Panskiej i Laurinskiej Starego Miasta Bratysłway. Przedstawia człowieka w pracy, który oderwał się od sumiennie wykonywanych czynności,  aby na chwilę wychylić się z włazu kanalizacyjnego i popatrzeć na przechodniów z innej perspektywy.  Niektórzy twierdzą, że dotknięcie Cumila w głowę przynosi szczęście.  

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The St. Martin's Cathedral , Słowacja

Gotycka katedra znajdująca się w centrum Starego Miasta stolicy. Zabytek kultury narodowej oraz miejsce koronacji władców węgierskich. Warto zobaczyć tu kryptę królów, skarbiec insygniów władzy, kielichów i tiar oraz urzekające swym pięknem, duże ołtarze- arcydzieła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Policji, Bratysława , Słowacja

Małe, ale niezwykle ciekawe muzeum znajdujące się niedaleko Pałacu Prezydenckiego. Można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat historii policji, jej mundurów, wyposażenia oraz zmian które przechodziły na przestrzeni lat. Przyjazne zarówno osobom miejscowym jak i turystom. Z całą pewnością warto spędzić tam trochę czasu, zważywszy na fakt, że wejście nic nie kosztuje.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z