Muzeum Tramwajów Szwajcaria

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Muzea transportu nie znajdują się zwykle wysoko na liście zwiedzania, a trochę szkoda. Muzeum tramawjów w Zurychu ulokowane jest w starej zajezdni. Podziwiać w nim można tramwaje które jeździły w mieście od początku funkcjonowania tego środka transportu. Autor: Powsinoga , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-08-30 07:54:13

Wszystkie znane nazwy

Muzeum Tramwajów

Opis

Muzeum Tramwajów w Zurichu mieści się w starej zajezdni przy Forchstrasse 260. Prowadzone jest przez stowarzyszenie Verein Tram Museum Zürich, natomiast właścicielem zabytkowych wagonów tramwajowych jest miasto. Muzeum powstało w 1968 roku. Jest bardzo przyjazne dla dzieci, które mają tu udostępnione miejsca do zabawy, jest sporo multimedialnych ciekawostek transportowych, każdy tramwaj można dotknąć i zwiedzić, uruchomić platformę miasta po której jeżdżą małe wagoniki.. Można tam na prawdę dobrze się bawić, pomijając fakt, że dla fascynatów tramwajarstwa jest to spory rarytas. Informacje pisemne w językach niemieckim i angielskim. Autor: Powsinoga , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-08-30 08:10:05

Oficjalna strona internetowa

http://www.tram-museum.ch/content.php...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.3576 x 8.5716

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Muzeum Tramwajów

Miejscowości turystyczne w pobliżu Muzeum Tramwajów

Zurich , Szwajcaria

Zurych to szwajcarskie miasto położone w malowniczej dolinie w górach. Mieści się tutaj wiele banków o światowej renomie, odbywają się zawody zimowe w skokach narciarskich. Ma piękną starówkę, która biegnie wzdłuż rzeki. Tutaj kręcono fragmenty jednego z najbardziej znanych filmów PRL-u: "Vabank".

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Muzeum Tramwajów

Stadhaus , Szwajcaria

Przepiękny budynek stojący na rzece. Wstęp do budynku nie zawsze jest możliwy, natomiast jeśli się uda, możemy podziwiać wyjątkową architekturę i przepych w jakim obraduje rada.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Kościół Św. Piotra , Szwajcaria

Kościół Św. Piotra wraz z najstarszą tarczą zegarową oraz wysoką wieżyczką na tle całej stolicy, okolicznych kamienic oraz rzeki Shil.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jezioro Zuryskie , Szwajcaria

W Samo serce miasta Zurych wcina się jednym ze swoich rogów, skręcając się coraz wężej, aż staje się jedynie rzeką, Jezioro Zuryskie. Zdawać by się mogło, ot trochę wody w środku gór. Jeśli ktoś tak pomyślał, zapraszam do Zurychu, aby zobaczyć co można zrobić z taką natrętną wodą w środku miasta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Präsidialdepartement , Szwajcaria

Dom rady Miasta czyli Department of the Mayor w Zurychu to piękny budynek na starówce w którym prócz posiedzeń rady miasta odbywają się również śluby. Turyści mog wejść do środka, podziwiać jego mozaiki i malunki na ścianach, zwiedzać całość i czytać o jego historii

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Polybahn , Szwajcaria

Jedną z atrakcji ZUrychu jest Polybahn. Polybahn to piękna czerwona kolejka przewożąca pasażerów do przystanku politechniki zuryskiej. Niewielki wagonik, którego niezwykłość polega na tym, że startuje.. ze środka budynku kamienicy w centrum miasta..

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Bahnhofstrasse , Szwajcaria

Bahnhofstrasse to ulica Zurychu, którą zna cały świat. Ma 1,5km długości i biegnie od Jeziora Zuryskiego do głównego dworca kolejowego (stąd też pochodzi jej nazwa - Bahnhof w języku niemieckim oznacza dworzec, a całe Bahnhofstrasse to po prostu ulica dworcowa). Ulica zyskała sławę, ponieważ znalazły na niej swoją siedzibę najdroższe marki świata, tutaj oglądać i kupować można najnowsze kolekcje Prady, nowinki Apple Store, Chanel i Diora, Giorgio Armani, Gucci, Tiffany and Co., Tommy Hilfigera i wielu innych.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Stare tramwaje wyjeżdżają z muzeum w okresie od kwietnia do października i kursują w mieście na linii, której trasa kończy się właśnie w muzeum. Przejazd takim tramwajem odbywa się na takiej samej zasadzie jak pozostałej komunikacji w mieście (bilety). Autor: Powsinoga , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-08-30 08:15:46

Ceny

Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Autor: Powsinoga , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-08-30 08:16:09

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z