Muzeum Sztuk Pięknych Węgry

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Budynek zdobi portyk koryncki i tympanon z postaciami bogów greckich. W muzeum zgromadzono najbogatszą na Węgrzech kolekcję malarstwa europejskiego. Można tu podziwiać dzieła Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rubensa, Renoira, Picassa i innych. Zorganizowano też wystawę poświęconą sztuce starożytnych Greków, Rzymian i Etrusków. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-02 12:21:08

Wszystkie znane nazwy

Szépművészeti Múzeum Muzeum Sztuk Pięknych

Oficjalna strona internetowa

http://www.szepmuveszeti.hu

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.516025 x 19.076752

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Muzeum Sztuk Pięknych

Miejscowości turystyczne w pobliżu Muzeum Sztuk Pięknych

Budapest , Węgry

Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, ważny ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny. Znajduje się tu mnóstwo wspaniałych zabytków, muzeów i teatrów oraz atrakcji przyrodniczych, takich jak jaskinie, wzgórza i piękne parki miejskie. Budapeszt jest również znanym miastem uzdrowiskowym, w którym funkcjonują łaźnie i kąpieliska termalne.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Muzeum Sztuk Pięknych

Bazylika św. Stefana w Budapeszcie , Węgry

Bazylika św. Stefana to największy kościół w Budapeszcie, o bardzo burzliwej historii. Świątynia została zbudowana w stylu neorenesansowym, a jej elementami charakterystycznymi są: kopuła i para wież o wysokości 96 m. Wnętrze robi wrażenie ze względu na wielość złota i marmurów, mozaiki i freski na sklepieniu, a także obrazy cenionych malarzy w ołtarzach bocznych.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Plac Bohaterów w Budapeszcie , Węgry

Plac Bohaterów to jeden z największych placów w stolicy Węgier. Wzniesiono na nim w drugiej połowie XIX w. pomnik dla uczczenia 1000-lecia istnienia państwa węgierskiego.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Állatkert , Węgry

Ogród zoologiczny w Budapeszcie otworzono w 1866 roku. Choć stosunkowo niewielki, jest jednym z atrakcyjniejszych w Europie. W zadbanym parku, często w secesyjnych, zabytkowych pawilonach mieszka tu ok. 2 tys. osobników. Wybudowano palmiarnię, gdzie można podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt i roślin w otoczeniu fruwających nad głową rajskich ptaków i motyli. Warto zobaczyć też akwarium.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Országház , Węgry

Jeden z symboli miasta, zaprojektowany przez Imre Steindla. Wrażenie robi monumentalność budowli oraz jej przepych. Bryła gmachu została zbudowana w stylu neogotycko-neobarokowym, zwieńczona jest ogromną kopułą i ozdobiona 88 posągami postaci historycznych. W Sali Kopułowej można zobaczyć insygnia królewskie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Baszta Rybacka , Węgry

Zespół wieżyczek różnej wielkości, połączonych schodami i łukami, będący jednym z głównych symboli Budapesztu, wpisany na Listę UNESCO. Wokół znajduje się wiele pomników, np. majestatyczna figura św. Stefana, odlana z brązu. W średniowieczu odbywały się tu targi rybne, dziś Baszta pełni rolę tarasu widokowego, skąd można podziwiać panoramę miasta.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Wzgórze Gellérta , Węgry

Wzgórze wapienne w centrum Budapesztu o wysokości 130 m n.p.m. Dawniej wierzono, że było to miejsce zlotów węgierskich czarownic. Dziś stanowi ono część Parku Narodowego Duna-Ipoly, ze względu na panujący tu specyficzny mikroklimat. We wnętrzu góry znajduje się największa wieża ciśnień w stolicy Węgier.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Muzeum Etnograficzne , Węgry

W Muzeum Etnograficznym zgromadzono bogate i ciekawe zbiory dotyczące kultury ludowej Węgier. Można zobaczyć tu m. in. dawne narzędzia rzemieślnicze, wyposażenie chat, tradycyjne stroje i biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku. W Muzeum zorganizowano też zbiory tematyczne, gdzie można obejrzeć eksponaty związane nie tylko z państwem węgierskim, lecz także kolekcje z całego świata.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Cytadela , Węgry

Cytadela zlokalizowana na szczycie Góry Gellérta po raz ostatni służyła do celów militarnych w czasie II wojny światowej. Obecnie na jej terenie działa schronisko turystyczne, muzeum figur woskowych i kawiarnia. Można zobaczyć również kolekcję militariów i archiwalne fotografie miasta. 20 sierpnia odbywają się tu pokazy sztucznych ogni na cześć św. Stefana – założyciela i patrona Węgier.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Szabadság-szobor , Węgry

Pomnik Wolności to monumentalny posąg kobiety trzymającej nad głową liść palmowy. Stoi on na południowym skraju Wzgórza Gellérta i jest widoczny prawie z każdego punktu Budapesztu. W czasach socjalizmu miał symbolizować rzekome wyzwolenie Węgrów, ale tak naprawdę dopiero po upadku komunizmu zyskał dzisiejszy kształt i został prawdziwym pomnikiem wolności.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

, Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda , Węgry

Największy kompleks basenów i term w Europie, otwarty w 1913 roku. Znajdują się tu: baseny pływackie, pływalnia na świeżym powietrzu, termy lecznicze,łaźnie dla kobiet, mężczyzn i rodzin. Duże wrażenie robią także budynki,ozdobione m.in.rzeźbami i mozaikami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Węgierskie Muzeum Narodowe , Węgry

Węgierskie Muzeum Narodowe powstało z inicjatywy hrabiego Ferenca Széchényi. Mieści się w monumentalnym, klasycystycznym gmachu. Znajduje się tu bardzo bogata w różnego rodzaju zbiory wystawa stała, podzielona na kilka działów tematycznych, prezentująca historię państwa węgierskiego od czasów prehistorycznych po współczesność.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Judaistyczne , Węgry

Muzeum Judaistyczne mieści się przy Wielkiej Synagodze. Zgromadzono tu bogatą kolekcję eksponatów, którą podzielono na trzy działy, jeden dotyczący świąt żydowskich, drugi - zwyczajów, trzeci - Holokaustu. Na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się też pomnik osób, które straciły życie w wyniku Holokaustu – stalowa wierzba płacząca, na której listkach wypisano nazwiska ofiar.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z