Muzeum Piwowarstwa Stiegl-Brauwelt Austria

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Miejsce dla smakoszy tego trunku. Tutaj mamy możliwość obejrzeć słodownie i warzelnie, poznać historię piwa Stiegl, dzieki dokumentacji filmowej. Ponadto możemy zakupić tutaj ten bursztynowy napój lub wziąć udział w degustacji w przybrowarnej restauracji. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-26 14:57:48

Wszystkie znane nazwy

Muzeum Piwowarstwa Stiegl-Brauwelt

Oficjalna strona internetowa

http://www.stiegl.at/en/stieglat/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.793698 x 13.023841

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Muzeum Piwowarstwa Stiegl-Brauwelt

Miejscowości turystyczne w pobliżu Muzeum Piwowarstwa Stiegl-Brauwelt

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Muzeum Piwowarstwa Stiegl-Brauwelt

Ogrody Mirabell , Austria

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

ulica Getreidegasse , Austria

Ulica tętniąca życiem w dzień i w nocy. Jest najdłuższą i najbardziej elegancką ulicą starego miasta. Możemy tutaj podziwiać zabytkowe kamienice, a w jednej z nich pod numerem 9 urodził się Mozart. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi. Oprócz tego można tutaj zrobić zakupy, wypić kawę w licznych kawiarenkach lub coś zjeść w restauracjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Twierdza Hohensalzburg , Austria

Imponująca twierdza, która majestatycznie góruje nad miastem. Można się tutaj dostać schodami bądź skorzystać z kolejki linowej. Szczególnie warte zobaczenia są średniowieczne pokoje książąt oraz muzeum zamkowe. Poczujemy się tutaj jak w czasach średniowiecznych. Ponadto z twierdzy tej możemy podziwiać rozległą panorama pięknego miasta Salzburg.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum Mozarta , Austria

Miejsce dla osób, które chcą bardziej poznać życie i twórczość tego słynnego kompozytora. W muzeum tym, które niegdyś było jego domem możemy zobaczyć m.in. liczne pamiątki rodzinne i przedmioty związanych z życiem Mozartów oraz dziejami domu. Najbardziej interesującymi przedmiotami są dziecięce skrzypki kompozytora, jego skrzypce koncertowe, klawikord, fortepian młoteczkowy. Warto tutaj przyjść.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Klasztor św. Piotra w Salzburgu , Austria

Warto się tutaj wybrać ze względu na to, iż to jest najstarszy oraz do dziś istniejący, klasztor benedyktynów na obszarze niemieckojęzycznym. Wewnątrz znajduje się m.in. najstarsza biblioteka w Austrii, kótra posiada około 800 manuskryptów z najcenniejszym dziełem tzw. Verbrüderungsbuch. Książka zawieraja spis i informacje na temat zakonów w średniowieczu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum zabawek , Austria

Miejsce dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy mogą sobie przypomnieć beztroskie lata dzieciństwa. Muzeum prezentuje m.in. domy dla lalek, lalki, drewniane zabawki, pluszaki, pociągi, statek piracki, ręcznie rzeźbioną Arkę Noego itd. Ciekawą atrakcją są mikroskopijne zabawki, które można podziwiać przez szkło powiększające. Wystawy w muzeum co jakiś czas są zmieniane.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Haus der Natur , Austria

Muzeum w swej ofercie posiada akwaria m.in. z rybami tropikalnymi, rekinami, terraria z gadami i płazami, przedpokój dinozaurów, ok. 80 stacji badawczych, gdzie samodzielnie możemy przeprowadzić eksperyment, pomieszczenie prezentujące przestrzeń kosmiczną, zamknięte w kapsule kosmicznej miasto przyszłości. Ponadto znajdują się tutaj wystawy poświęcone m.in.: minerałom, geologii itd.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ogródek piwny , Austria

Miejsce dla smakoszy piwa. Warto tu przyjść po całym dniu zwiedzania. Ogródek piwny, w którym zawsze jest dużo turystów, ale także mieszkańców miasta i to jest jeden z uroków tego miejsca. W ogródku piwnym oprócz piwa, które produkowane jest zgodnie ze starą recepturą piwowarską i przechowywane w specjalnych drewnianych beczkach, serwowane są także przekąski austriackie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra św. Ruperta w Salzburgu , Austria

Monumentalna wczesnobarokowa katedra zachwyci każdego. Imponuję zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W środku znajduje się wiele cennych zabytków m.in. chrzcielnica, w której został ochrzczony Mozart, majestatyczne barokowe organy, liczne obrazy sakralne oraz cztery monumentalne rzeźby: świętych Piotra i Pawła, z kluczami i mieczem oraz św. Rupert i Wirgiliusza z beczułką soli i modelem kościoła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Teatr marionetek , Austria

Jest to miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Teatr przedstawia m.in. "Czarodziejski flet" Mozarta, balet Czajkowskiego "Dziadek do orzechów", Szekspira "Sen nocy letniej”, " Królewnę Śnieżkę " Piotrusia i Wilka”, "Jasia i Małgosie" " i wiele innych ciekawych spektakli. Warto się tutaj wybrać będąc w mieście, gdyż teatr reprezentuje najwyższy poziom.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z