Muzeum Historii Naturalnej Wielka Brytania

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Muzeum Historii Naturalnej znajduje się w dzielnicy South Kensington w Londynie i jest jednym z największych muzeów tego typu na świecie. Muzeum mieści się w zbudowanym pod koniec XIX wieku wiktoriańskim budynku. Wyprawa do tak nowoczesnego muzeum nie będzie nudna ponieważ znajduje się tutaj wiele interaktywnych wystaw i eksponatów. Wstęp jak do większości brytyjskich muzeów - bezpłatny. Autor: Matrioszka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-04 13:24:09

Wszystkie znane nazwy

Natural History Museum Muzeum Historii Naturalnej

Oficjalna strona internetowa

http://www.nhm.ac.uk

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 51.496286 x -0.176442

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Muzeum Historii Naturalnej

Miejscowości turystyczne w pobliżu Muzeum Historii Naturalnej

London , Wielka Brytania

Stolica Wielkiej Brytanii, jedno z największych miast Europy, zamieszkuje w nim ponad 8 mln osób, największe na świecie centrum finansowe, siedzibę ma największa giełda europejska. Słynie z najstarszego metra, londyńskiego smogu, wysokiej przestępczości, bogatej historii, wielu parków, piętrowych autobusów i rodziny królewskiej.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Muzeum Historii Naturalnej

Buckingham Palace , Wielka Brytania

Buckingham Palace to pałac, będący oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich oraz jedną z głównych atrakcji turystycznych Londynu. Mieści się w samym sercu metropolii, tuż obok Green Parku, St. James Park i Hyde Parku.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Wieża Zegarowa, Londyn , Wielka Brytania

Nazwa Big Ben odnosiła się pierwotnie do dzwonu na wieży. Zwyczajowo zaczęto jej też używać dla określenia zegara oraz samej wieży. W roku 2012, w ramach obchodów 60 rocznicy panowania królowej Elżbiety II, Big Ben otrzymał oficjalną nazwę Wieży Elżbiety (Elizabeth Tower).

Średni wynik 8,8 na podstawie 6 ocen

Muzeum Brytyjskie , Wielka Brytania

British Museum to londyńskie muzeum poświęcone historii i kulturze całego świata. Znajdziemy tu eksponaty ze wszystkich kontynentów m.in. z dalekich Chin, Alaski czy Grecji, ilustrujące i dokumentujące historię ludzkiej kultury od jej początków do chwili obecnej. Ogromne wrażenie robi wielki oszklony dziedziniec. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Houses of Parliament, Londyn , Wielka Brytania

Pałac Westminsterski to siedziba i miejsce posiedzeń angielskiego parlamentu. Najbardziej znana i uwielbiana przez turystów część pałacu to wieża zegarowa "Big Ben".

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Kolegiata św. Piotra w Westminsterze , Wielka Brytania

Opactwo westminsterskie powstało w 1065 i jest jednym z najstarszych budynków w Londynie. Od momentu powstania koronowani są tutaj brytyjscy monarchowie.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Soho , Wielka Brytania

Soho mieści się w części dzielnicy West End w Londynie i jest uważane za jeden z centralnych punktów życia nocnego oraz rozrywki w Londynie. Jest to modna dzielnica także eleganckich restauracji, biur, klubów oraz knajpek.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Hyde Park , Wielka Brytania

Jeden z największych i najpiękniejszych londyńskich parków. Sławny na całym świecie z powodu małego placyku zwanego Speaker's Corner gdzie można przemawiać na każdy temat byle nie obrażać królowej. To miejsce wypoczynku, uprawiania sportów, w tym wodnych i zabaw dzieci.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Park Św. Jakuba , Wielka Brytania

St. James's Park - przepiękny angielski Park Królewski, najstarszy w Londynie, w którego centralnej części znajduje się zbiornik wodny wokół którego mieszka sporo ptactwa, m.in. pelikany.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Madame Tussauds , Wielka Brytania

Madame Tussauds to muzeum figur woskowych przedstawiających znane osobistości znajdujące się w centralnej części Londynu przy skrzyżowaniu ulic Baker Street i Marylebone Road.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Royal Albert Hall , Wielka Brytania

Royal Albert Hall to sala koncertowa, która jest miejscem różnych wydarzeń kulturalnych, m.in. koncertów, spektakli czy innego rodzaju występów. Została wzniesiona ku pamięci męża Królowej Wiktorii - Alberta, pod koniec XIX wieku.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Harrods , Wielka Brytania

Harrods to słynny dom towarowy w Kensington, w którym mieszczą się sklepy marek znanych na całym świecie.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Victoria Memorial , Wielka Brytania

Victoria Memorial to marmurowy pomnik poświęcony królowej Wiktorii stojący w centrum ogrodów królewskich przed Pałacem Buckingham w Londynie.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Ceny

Wstęp do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie jest bezpłatny, z wyjątkiem ekspozycji tymczasowych :) Autor: holly-mania , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-02-07 11:30:47

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z