Muzeum Etnograficzne Węgry

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

W Muzeum Etnograficznym zgromadzono bogate i ciekawe zbiory dotyczące kultury ludowej Węgier. Można zobaczyć tu m. in. dawne narzędzia rzemieślnicze, wyposażenie chat, tradycyjne stroje i biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku. W Muzeum zorganizowano też zbiory tematyczne, gdzie można obejrzeć eksponaty związane nie tylko z państwem węgierskim, lecz także kolekcje z całego świata. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-01-04 07:49:05

Wszystkie znane nazwy

Muzeum Etnograficzne Néprajzi Múzeum

Opis

Muzeum umiejscowione jest w pałacu wybudowanym pod koniec XIX wieku w stylu eklektycznym, łączącym różne style. Jest bogato zdobiony, już sama jego fasada jest atrakcją turystyczną. Budynek początkowo miał być siedzibą parlamentu. Został jednak siedzibą Najwyższego Sądu Królewskiego. Stąd na gmachu dostrzeżemy attykę -- posąg Temidy jadącej rydwanem. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-02-22 13:16:47

Oficjalna strona internetowa

http://www.neprajz.hu

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.50794 x 19.048196

Pochodzenie

Muzeum powstało w roku 1872, na początku jako dział etnograficzny Węgierskiego Muzeum Narodowego, a od 1947 roku już jako samodzielny byt. W obecnym budynku muzeum mieści się od roku 1973. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-02-22 13:17:11

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Muzeum Etnograficzne

Miejscowości turystyczne w pobliżu Muzeum Etnograficzne

Budapest , Węgry

Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, ważny ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny. Znajduje się tu mnóstwo wspaniałych zabytków, muzeów i teatrów oraz atrakcji przyrodniczych, takich jak jaskinie, wzgórza i piękne parki miejskie. Budapeszt jest również znanym miastem uzdrowiskowym, w którym funkcjonują łaźnie i kąpieliska termalne.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Muzeum Etnograficzne

Bazylika św. Stefana w Budapeszcie , Węgry

Bazylika św. Stefana to największy kościół w Budapeszcie, o bardzo burzliwej historii. Świątynia została zbudowana w stylu neorenesansowym, a jej elementami charakterystycznymi są: kopuła i para wież o wysokości 96 m. Wnętrze robi wrażenie ze względu na wielość złota i marmurów, mozaiki i freski na sklepieniu, a także obrazy cenionych malarzy w ołtarzach bocznych.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Plac Bohaterów w Budapeszcie , Węgry

Plac Bohaterów to jeden z największych placów w stolicy Węgier. Wzniesiono na nim w drugiej połowie XIX w. pomnik dla uczczenia 1000-lecia istnienia państwa węgierskiego.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Országház , Węgry

Jeden z symboli miasta, zaprojektowany przez Imre Steindla. Wrażenie robi monumentalność budowli oraz jej przepych. Bryła gmachu została zbudowana w stylu neogotycko-neobarokowym, zwieńczona jest ogromną kopułą i ozdobiona 88 posągami postaci historycznych. W Sali Kopułowej można zobaczyć insygnia królewskie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Baszta Rybacka , Węgry

Zespół wieżyczek różnej wielkości, połączonych schodami i łukami, będący jednym z głównych symboli Budapesztu, wpisany na Listę UNESCO. Wokół znajduje się wiele pomników, np. majestatyczna figura św. Stefana, odlana z brązu. W średniowieczu odbywały się tu targi rybne, dziś Baszta pełni rolę tarasu widokowego, skąd można podziwiać panoramę miasta.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Najświętszej Maryi Panny w Budapeszcie , Węgry

Kościół Macieja pochodzi z połowy XIII wieku i mieści się w centralnej części Wzgórza Zamkowego. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Budapesztu, głównie ze względu na strzelistą wieżę dzwonniczą, charakterystyczną, koronkową formę oraz kolorową dachówkę. Duże wrażenie robi też wnętrze świątyni, gdzie znajduje się m.in. Muzeum Sztuki Sakralnej.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Wzgórze Gellérta , Węgry

Wzgórze wapienne w centrum Budapesztu o wysokości 130 m n.p.m. Dawniej wierzono, że było to miejsce zlotów węgierskich czarownic. Dziś stanowi ono część Parku Narodowego Duna-Ipoly, ze względu na panujący tu specyficzny mikroklimat. We wnętrzu góry znajduje się największa wieża ciśnień w stolicy Węgier.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Kościół św. Anny , Węgry

Kościół autorstwa Máté Nepauera, uznawany często za najpiękniejszy budynek barokowy w Budapeszcie. Charakterystyczny ze względu na dwie wieże dzwonnicze, zakończone iglicami ze znakiem krzyża. We wnętrzu warto zobaczyć m.in. bogato zdobiony ołtarz główny, kolorowe freski na kopule, figury świętych i barokowe obrazy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wzgórze Zamkowe , Węgry

Wzgórze wapienne nad Dunajem, wznoszące się na wysokość kilkudziesięciu metrów. W centralnej części znajduje się kościół Macieja i Baszta Rybacka, a w południowym krańcu usytuowany jest Zamek. Ze szczytów można podziwiać wspaniałe widoki na miasto, ale warto też zobaczyć Várhegy z dołu, szczególnie w czasie wieczornej iluminacji.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Historii Budapesztu , Węgry

Muzeum znajdujące się w południowym skrzydle Zamku Budzińskiego. Można podziwiać tu wystawę prezentującą dzieje stolicy Węgier od czasów prehistorycznych po współczesne. Organizowane są też ciekawe ekspozycje czasowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Buda-Castle Funicular , Węgry

Zabytkowa kolejka, która łączy plac Clark Adám tér z górnym poziomem ogrodów królewskich. Jej dwa wagoniki są dokładnym odwzorowaniem oryginalnej kolejki i noszą imiona Margit i Gellért. Jest ona bardzo popularna wśród turystów nie tylko ze względu na swój zabytkowy charakter, ale również dzięki temu, że z kolejki roztacza się wspaniały widok na miasto.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

MILLFAV , Węgry

M1 w Budapeszcie to jedna z najstarszych linii metra w Europie (druga po Londynie). Została wybudowana w 1896 roku z okazji 1000-lecia istnienia państwa węgierskiego. W 2002 roku wpisano ją na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aktualnie linia ma 11 stacji i łączy Vörösmarty tér z Mexikói út. Węgrzy nazywają ją najczęściej małą kolejką (kisföldalatti) lub małym metrem (kismetró).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Nemzeti Táncszínház , Węgry

Várszínház położony jest na wschodnim krańcu Wzgórza Zamkowego. To monumentalny, barokowy budynek, pomalowany na żółto, będący dawniej siedzibą klasztoru Karmelitów. W czasie II wojny światowej został kompletnie zniszczony, odbudowano go w 1978 roku. Dziś odbywają się tu różnego rodzaju pokazy taneczne, a także wystawy malarstwa i fotografii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z