Muzeum Brytyjskie Wielka Brytania

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

British Museum to londyńskie muzeum poświęcone historii i kulturze całego świata. Znajdziemy tu eksponaty ze wszystkich kontynentów m.in. z dalekich Chin, Alaski czy Grecji, ilustrujące i dokumentujące historię ludzkiej kultury od jej początków do chwili obecnej. Ogromne wrażenie robi wielki oszklony dziedziniec. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Autor: Matrioszka , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-02-03 23:01:20

Wszystkie znane nazwy

British Museum Muzeum Brytyjskie

Opis

Muzeum Brytyjskie ludzkiej historii i kultury obejmuje obszerne wystawy, z której każdą można zwiedzać wiele godzin. Jeśli planujecie obejrzeć całość, musicie poświęcić calutki dzień. A i to nie daje pewności, że uda wam się wszystko zobaczyć. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-05 21:20:12

Po zwiedzeniu Muzeum Brytyjskiego możemy poczuć się jak po wizycie w wielu narodowych muzeach z różnych zakątków świata. Możemy na własne oczy poznać historię Egiptu, Rzymu, Grecji, Bliskiego Wschodu, Indii, Chin i innych krajów. Dzięki dawnej kolonialnej potędze Wielkiej Brytanii możemy podziwiać niesamowite, bezcenne eksponaty właściwie z całego świata. Z racji bezcennej wartości historycznej prezentowanych eksponatów niektóre kraje, np. Grecja, domagają się ich zwrotu. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-05 21:20:34

Oficjalna strona internetowa

http://www.britishmuseum.org

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 51.519444 x -0.126667

Pochodzenie

Samo muzeum powstało w 1753 roku i dziś jest jednym z największych muzeów na świecie. Do obecnej siedziby zostało przeniesione w połowie XIX wieku. Muzeum Brytyjskie cały czas się rozrasta i zyskuje na znaczeniu. Obecnie jest odwiedzane przez 5 mln osób rocznie. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-05 21:21:02

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Muzeum Brytyjskie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Muzeum Brytyjskie

London , Wielka Brytania

Stolica Wielkiej Brytanii, jedno z największych miast Europy, zamieszkuje w nim ponad 8 mln osób, największe na świecie centrum finansowe, siedzibę ma największa giełda europejska. Słynie z najstarszego metra, londyńskiego smogu, wysokiej przestępczości, bogatej historii, wielu parków, piętrowych autobusów i rodziny królewskiej.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Muzeum Brytyjskie

Koło Milenijne w Londynie , Wielka Brytania

London Eye zostało wybudowane z okazji rozpoczęcia nowego tysiąclecia. Jest to diabelski młyn służący do obserwacji panoramy Londynu.

Średni wynik 9,2 na podstawie 5 ocen

Buckingham Palace , Wielka Brytania

Buckingham Palace to pałac, będący oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich oraz jedną z głównych atrakcji turystycznych Londynu. Mieści się w samym sercu metropolii, tuż obok Green Parku, St. James Park i Hyde Parku.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Wieża Zegarowa, Londyn , Wielka Brytania

Nazwa Big Ben odnosiła się pierwotnie do dzwonu na wieży. Zwyczajowo zaczęto jej też używać dla określenia zegara oraz samej wieży. W roku 2012, w ramach obchodów 60 rocznicy panowania królowej Elżbiety II, Big Ben otrzymał oficjalną nazwę Wieży Elżbiety (Elizabeth Tower).

Średni wynik 8,8 na podstawie 6 ocen

St Paul's Cathedral , Wielka Brytania

Katedra św. Pawła jest jednym z symboli Londynu i niezwykle obleganą atrakcją turystyczną. Aby wejść do środka zazwyczaj trzeba stać w długich kolejkach. Wnętrze katedry jest niezwykle ciekawe. Można też wejść na galerie widokowe, z które można podziwiać panoramę Londynu. Najwyższa galeria znajduje się 85 metrów wyżej niż podłoga.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Houses of Parliament, Londyn , Wielka Brytania

Pałac Westminsterski to siedziba i miejsce posiedzeń angielskiego parlamentu. Najbardziej znana i uwielbiana przez turystów część pałacu to wieża zegarowa "Big Ben".

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Kolegiata św. Piotra w Westminsterze , Wielka Brytania

Opactwo westminsterskie powstało w 1065 i jest jednym z najstarszych budynków w Londynie. Od momentu powstania koronowani są tutaj brytyjscy monarchowie.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Horse Guards Parade , Wielka Brytania

Koszary Królewskiej Straży Konnej znajdują się przy Alei Whitehall w Londynie. Przed budynkiem w godzinach 10.00-16.00 na koniach siedzą dwaj gwardziści z Królewskiej Kawalerii Przybocznej. Wielu turystów robi sobie z nimi zdjęcie. Za plecami gwardzistów znajduje się brama prowadząca na dziedziniec otoczony gmachami administracji rządowej.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Soho , Wielka Brytania

Soho mieści się w części dzielnicy West End w Londynie i jest uważane za jeden z centralnych punktów życia nocnego oraz rozrywki w Londynie. Jest to modna dzielnica także eleganckich restauracji, biur, klubów oraz knajpek.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Park Św. Jakuba , Wielka Brytania

St. James's Park - przepiękny angielski Park Królewski, najstarszy w Londynie, w którego centralnej części znajduje się zbiornik wodny wokół którego mieszka sporo ptactwa, m.in. pelikany.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Covent Garden Market , Wielka Brytania

Covent Garden Market to targ znany też pod nazwą Central Market. Znajdują się tutaj sklepy, punkty rzemiślnicze, stragany oraz knajpki. Podobnie jak w innych centralnych punktach turystycznych w Londynie bywa tu tłoczno, ale za to można trafić na ciekawy występ ulicznych artystów.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Piccadilly Circus , Wielka Brytania

Piccadilly Circus jest skrzyżowaniem i niewielkim placem w pobliżu głównych dzielnic handlowych i rozrywkowych w West End. Jest używane przez miejscowych często jako orientacyjne miejsce spotkań. Jedna z głównych atrakcji turystycznych Londynu.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Opera Covent Garden w Londynie , Wielka Brytania

Osoby lubiące muzykę klasyczną i balet będą Royal Opera House zachwycone. Opera znajduje się w centralnej części Londynu w dzielnicy Covent Garden. ROH słynie z najlepszych przedstawień oraz artystów w niej występujących.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Ciekawostki

Po wejściu do muzeum znajdziemy się na wielkim, zadaszonym dziedzińcu im. Królowej Elżbiety II. Otwarty w 2000 roku dziedziniec jest największym zadaszonym placem Europy. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-05 21:21:39

Ceny

Muzeum, zgodnie z z założeniami przyjętymi podczas jego założenia, jest darmowe. Możemy tutaj oglądać również wystawy czasowe, które niekiedy są płatne. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-05 21:21:21

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z