Museum of Childhood Wielka Brytania

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Muzeum mogłoby być trochę unowocześnione, ale i tak jest interesujące. Znajdziemy w nim zabawki z całego świata z różnych epok historycznych. Spodoba się starszym dzieciom i dorosłym. Znajduje się tam także mały sklepik z zabawkami i pamiątkami. Muzeum ma bardzo dużo eksponatów. Autor: aga_su , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-08 15:41:24

Wszystkie znane nazwy

Museum of Childhood

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 55.95032 x -3.18551

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Museum of Childhood

Miejscowości turystyczne w pobliżu Museum of Childhood

Edynburg , Wielka Brytania

Edynburg to szkocki odpowiednik Londynu, który jednak w ogóle nie przytłacza wielkością. Stolica Szkocji w niczym nie przypomina wielkiego, chaotycznego miasta. Ulice nie są bardzo zatłoczone, nie ma dużego hałasu i wcale niełatwo się zgubić. Wszędzie można dojść na piechotę! Wspaniałe widoki i kwintesencja dumnej Szkocji. Edynburg jest malowniczy - to miasto, w którym można się zrelaksować.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Museum of Childhood

Statue of Robert Fergusson , Wielka Brytania

Pomnik Roberta Fergussona znajdujący się przed kościołem Canongate Kirk w Edynburgu, upamiętnia poetę, który został pochowany na przykościelnym cmentarzu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Canongate Kirk , Wielka Brytania

Canongate Kirk to piękny kościół zbudowany w XVII wieku, w którym odbywają się ważne dla Szkocji uroczystości.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Scottish National Gallery , Wielka Brytania

Scottish National Gallery to szkocka narodowa galeria sztuki w centrum Edynburga zlokalizowana w neoklasycznym budynku. Galeria posiada kolekcje obrazów szkockich oraz międzynarodowych artystów od początku renesansu do XX wieku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Opactwo Holyrood , Wielka Brytania

Z Opactwa Holyrood wybudowanego w XII wieku w Edynburgu pozostały dziś jedynie piękne ruiny. Opactwo zostało zniszczone podczas chwalebnej rewolucji i nie udało się go trwale odbudować.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

National Museum of Scotland , Wielka Brytania

Najlepsze i najczęściej modernizowane muzeum w Szkocji i w Edynburgu. Oprócz stałej kolekcji historycznej (która jest bardzo ciekawa!) jest miejsce na wystawy tymczasowe. Połowa muzeum to eksponaty związane z rozwojem technologii w XIX i XX wieku. Można zobaczyć m.in. owcę Dolly. Świetne muzeum także dla dzieci! Zwiedzanie może zając nawet 3 godziny. Wstęp bezpłatny!

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Holyrood Palace , Wielka Brytania

Pałac Holyrood jest szkocką rezydencją rodziny królewskiej. Położone jest na przeciwległym końcu ulicy Royal Mile do Zamku w Edynburgu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Arthur's Seat , Wielka Brytania

Symbol Edynburga, z którego rozpościera się cudowna panorama miasta. Arthur's Seat porośnięty jest dziką roślinnością typową dla tego regionu. Stosunkowo łatwo jest się wspinać na szczyt.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zamek w Edynburgu , Wielka Brytania

Zamek ciekawiej prezentuje się z zewnątrz niż w środku. Moim zdaniem nie warto płacić za wejście, po którym można zobaczyć kilka pustych komnat i trochę biżuterii królewskiej. Zdecydowanie warto wspiąć się na wysokość zamku, aby zrobić zdjęcia i podziwiać wspaniałe widoki. Obok znajduje się miejsce, gdzie można smakować różnych rodzajów whisky.

Średni wynik 5,8 na podstawie 2 ocen

Wzgórze Calton , Wielka Brytania

Jedną z atrakcji Edynburga jest Wzgórze Calton. Słynne jest z tego, że odbywają się tam co roku festyny na powitanie lata (30 kwietnia). Wieczorem, często z pochodniami zbierają się tłumy dziwacznie ubranych ludzi. Są tańce, parady i oczywiście mnóstwo piwa. Z innych atrakcji wzgórza warto wymienić Dugal Stewart Monument - małą rotundę poświęconą szkockiemu filozofowi i wieżę Nelsona wykorzystywaną dawniej jako maszt sygnałowy.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Most na drodze Edynburskiej , Wielka Brytania

Długi most stanowiący metalową konstrukcję z betonowymi elementami stanowi niewątpliwą ozdobę krajobrazu. Jadąc mostem możemy podziwiać piękne szkockie wzgórza porośnięte żółtą roślinnością.

Średni wynik 5,0 na podstawie 1 ocen

3D Loch Ness Experience , Wielka Brytania

Znajdujące się na Royal Mile kino 3D, w którym wyświetlany jest jeden film o potworze z Loch Ness. Kiedyś może była to atrakcja, ale dziś nie ma w tym nic fajnego. Dostaje się okulary 3D i ogląda kilkunastominutowy, nudny film (w stylu discovery), który nic nie wyjaśnia. Nie warto.

Średni wynik 4,4 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z