Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía Hiszpania

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Dla fanów sztuki - wielka gratka! Nieziemskie przeżycie zobaczyć na żywo "Guerenicę" Pabla Picassa lub obrazy Salvadora Dali - zdecydowanie mojego ulubionego artysty! Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 23:08:42

Wszystkie znane nazwy

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía Muzeum Sztuki Centrum Nauki Królowej Zofii

Opis

Muzeum sztuki zajmuje budynek niegdyś należący do Hospital General. Część zbiorów pochodzi z dawnego Hiszpańskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Zwiedzający mogą zapoznać się z twórczością Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Joana Miró. Prace młodych artystów są eksponowane w przestrzeni zwanej „Espacio UNO”. W gmachu znajduje się również biblioteka artystyczno-humanistyczna. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-05-17 02:35:51

Muzeum Księżej Zofii (Museo Reina Sofía) jest narodowym muzeum z wystawą sztuki XX-wiecznej, Zostało oficjalnie otwarte 10 września 1992 r. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 23:11:41

Muzeum posiada w swoich zbiorach głównie dzieła hiszpańskich artystów takich jak Pablo Picasso i Salvador Dali, o których wspominałam wcześniej. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 23:11:41

Oficjalna strona internetowa

http://www.museoreinasofia.es/index.html

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.40833 x -3.69437

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía

Miejscowości turystyczne w pobliżu Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía

Madrid , Hiszpania

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía

Pałac Królewski w Madrycie , Hiszpania

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Królewski Ogród Botaniczny , Hiszpania

W samym centrum, zaraz przy Parku Retiro, położony jest Królewski Ogród Botaniczny. Świetne miejsce do skrycia się w cieniu przed grzejącym słońcem!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

CaixaForum w Madrycie , Hiszpania

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Crystal Palace, Madrid , Hiszpania

Przechadzając się po Parku Retiro w Madrycie warto przyjrzeć się z bliska budowli ze stali i ze szkła. Jednak uważajcie w dniach największych upałów -- może być gorąco!

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Pomnik Alfonsa XII w Parku Retiro , Hiszpania

W centralnym punkcie Parku Retiro wznosi się 86-metrowy pomnik Alfonsa XII. Przed pomnikiem rozciągają się schody, na których warto przysiąść i chwilę odpocząć.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Museo del Prado w Madrycie , Hiszpania

Muzeum Prado szczyci się wysoko ocenianymi eksponatami, dzięki którym zalicza się do najistotniejszych miejsc ze zbiorami sztuki na świecie. Znajdują się tu dzieła pochodzące z kolekcji władców hiszpańskich z okresu od XVI do XX wieku. Przed trzema wejściami do muzeum witają nas pomniki Goi, Velázqueza i Murillo.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Park Retiro w Madrycie , Hiszpania

Park Retiro należał niegdyś do rodziny królewskiej. Dopiero pod koniec XIX w. został otwarty dla mieszkańców. Całe szczęście, ponieważ jest to piękny teren zielony, na którym można się skryć przed piekącym, hiszpańskim słońcem i podziwiać widoki niemalże jak z bajki.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Circo Price , Hiszpania

Niegdyś produkowano tu ciastka, obecnie w budynku znajduje się teatr. Organizowane tu pokazy cieszą oko wywołując niezwykłe emocje. Jest on jedynym w Hiszpanii teatrem dostosowanym do występów cyrkowych. Bez wątpienia architektura teatru zasługuje na uwagę. Dzięki zastosowaniu ciekawego rozwiązania konstrukcyjnego mogą odbywać się tu pokazy na większych wysokościach.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Estatua del Oso y el Madroño, Madrid , Hiszpania

Rozejrzyjcie się dokładnie po placu Puerta del Sol: stoi tam pomnik misia zjadającego owoce z drzewka truskawkowego (zwanego przez Hiszpanów "madroño"). Jest to symbol Madrytu, widniejący na herbie miasta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Puerta del Sol , Hiszpania

Wszystkie drogi prowadzą do Puerta del Sol - Bramy Słońca. Główny punkt w Madrycie. Dobre miejsce na odpoczynek po długim spacerze, wypicie dobrej kawy przy fontannie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo de la Real Academia de Bellas Artes de San Fernando , Hiszpania

Muzeum Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Fernando jest jednym z najstarszych i najistotniejszych instytucji artystycznych. Odnajdziemy tu prace artystów hiszpańskich, włoskich i flamandzkich, płótna Goi, Rubensa, Ribera i in. Ponad to poznamy rozwój rzeźbiarstwa hiszpańskiego (m.in. Pereira, Picasso, Gargallo) począwszy od XVII w. do współczesności oraz rysunki z okresu od XVI do XX w.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Heronima , Hiszpania

Wychodząc z Parku Retiro od strony zachodniej, natraficie na przepiękny, XVI- wieczny kościół św. Hieronima w Madrycie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Budynek muzeum służył jako XVIII-wieczny szpital. Prace rozbudowy i renowacji w celu zaadaptowania obiektu na muzeum rozpoczęły się w roku 1988. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 23:12:40

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z