Museo del Prado w Madrycie Hiszpania

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Muzeum Prado szczyci się wysoko ocenianymi eksponatami, dzięki którym zalicza się do najistotniejszych miejsc ze zbiorami sztuki na świecie. Znajdują się tu dzieła pochodzące z kolekcji władców hiszpańskich z okresu od XVI do XX wieku. Przed trzema wejściami do muzeum witają nas pomniki Goi, Velázqueza i Murillo. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-09 10:59:29

Wszystkie znane nazwy

Museo de El Prado Prado w Madrycie Muzeum Prado w Madrycie Museo del Prado w Madrycie

Oficjalna strona internetowa

http://www.museodelprado.es/en/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.413839 x -3.692267

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Museo del Prado w Madrycie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Museo del Prado w Madrycie

Madrid , Hiszpania

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Museo del Prado w Madrycie

Pałac Królewski w Madrycie , Hiszpania

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía , Hiszpania

Dla fanów sztuki - wielka gratka! Nieziemskie przeżycie zobaczyć na żywo "Guerenicę" Pabla Picassa lub obrazy Salvadora Dali - zdecydowanie mojego ulubionego artysty!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Królewski Ogród Botaniczny , Hiszpania

W samym centrum, zaraz przy Parku Retiro, położony jest Królewski Ogród Botaniczny. Świetne miejsce do skrycia się w cieniu przed grzejącym słońcem!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

CaixaForum w Madrycie , Hiszpania

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Park Retiro w Madrycie , Hiszpania

Park Retiro należał niegdyś do rodziny królewskiej. Dopiero pod koniec XIX w. został otwarty dla mieszkańców. Całe szczęście, ponieważ jest to piękny teren zielony, na którym można się skryć przed piekącym, hiszpańskim słońcem i podziwiać widoki niemalże jak z bajki.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Pomnik Alfonsa XII w Parku Retiro , Hiszpania

W centralnym punkcie Parku Retiro wznosi się 86-metrowy pomnik Alfonsa XII. Przed pomnikiem rozciągają się schody, na których warto przysiąść i chwilę odpocząć.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Crystal Palace, Madrid , Hiszpania

Przechadzając się po Parku Retiro w Madrycie warto przyjrzeć się z bliska budowli ze stali i ze szkła. Jednak uważajcie w dniach największych upałów -- może być gorąco!

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Gran Vía , Hiszpania

Budynek Metropolis to obiekt najczęściej pojawiający się na kartkach pocztowych w odniesieniu do najbardziej ruchliwej i reprezentacyjnej ulicy Madrytu -- Gran Via.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Museo Thyssen-Bornemisza , Hiszpania

Muzeum zajmuje neoklasycystyczny budynek z początku XIX w. Prezentuje jedną z najważniejszych prywatnych kolekcji znanych na świecie, od malarstwa artystów flamandzkich, włoskich po Pop Art XX w. Zbiory zapoczątkował ojciec Barona von Thyssen-Bornemisza w 1920 r., przekazując działa spadkobiercom, baron je odkupił i powiększył zbiór. Znajdziemy tu prace Rembrandta, Rubensa, Picassa i innych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Bernabéu w Madrycie , Hiszpania

Estadio Santiago Bernabéu to słynny stadion piłkarski, macierzysty obiekt Realu Madryt -- jednego z najsłynniejszych klubów futbolowych w Europie i na świecie. Mieści ponad 81 tys. widzów i odbywają się tam regularnie mecze ligowe i pucharowe, jak również spotkania reprezentacji Hiszpanii w piłce nożnej.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Circo Price , Hiszpania

Niegdyś produkowano tu ciastka, obecnie w budynku znajduje się teatr. Organizowane tu pokazy cieszą oko wywołując niezwykłe emocje. Jest on jedynym w Hiszpanii teatrem dostosowanym do występów cyrkowych. Bez wątpienia architektura teatru zasługuje na uwagę. Dzięki zastosowaniu ciekawego rozwiązania konstrukcyjnego mogą odbywać się tu pokazy na większych wysokościach.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Arqueológico Nacional , Hiszpania

Muzeum Archeologiczne zajmuje część XIX- wiecznego Pałacu Bibliotek i Muzeów ulicy Serrano w stylu neoklasycystycznym. Założyła je królowa Elżbieta II. Bez wątpienia warto zobaczyć replikę jaskini Altamira, gdzie przeniesiemy się w świat prehistorycznych malowideł z okresu paleolitu. Przed wycieczką można wirtualnie odwiedzić wystawy i zobaczyć wnętrza, które bez wątpienia poszły z duchem czasu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z