Most Złotników we Florencji Włochy

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Wszystkie znane nazwy

Ponte Vecchio Stary Most Most Złotników we Florencji

Opis

Most powstał w miejscu, gdzie już Starożytni Rzymianie wybudowali jeden, drewniany. Obecna wersja pochodzi z XIV wieku. Słynie z kramów jubilerów i złotników. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-20 01:28:54

Najstarszy florencki most na rzece Arno. Wybudowano go w XIV wieku na miejscu starego drewnianego mostu, postawionego już przez Starożytnych Rzymian. Uroku i sławy dodają mu kramy złotników i jubilerów. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-02-20 01:24:43

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 43.768121 x 11.253206

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Przesądy/Legendy

Mówi się, że gdy podczas drugiej wojny światowej wojska niemieckie chciały się przygotować do nadejścia sił angielskich, zaczęli wyburzać mosty nad Arno, aby utrudnić Anglikom dostęp do drugiej strony rzeki. Wojskowy odpowiedzialny za wyburzanie florenckich mostów pamiętał jednak zachwyt Adolfa Hitler and Ponte Vecchio jak ten wyraził podczas swojej wizyty we Florencji, dlatego też zdecydował się nie wyburzać mostu, a jedynie ulice do niego prowadzące. Autor: anarou , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-19 15:04:14

Co warto zobaczyć w okolicy Most Złotników we Florencji

Miejscowości turystyczne w pobliżu Most Złotników we Florencji

Firenze , Włochy

Florencja to ważne miasto w świecie mody i nie tylko. Znajduje się w środkowych Włoszech, nad Arno, u stóp Apenin. Jest to także stolica Toskanii.

Średni wynik 9,5 na podstawie 6 ocen

Toskania , Włochy

Toskania to nie miasto, a region we Włoszech. Słynie z doskonałego wina i oliwek. Wspaniałe miejsce na wypoczynek.

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Most Złotników we Florencji

Katedra Santa Maria del Fiore , Włochy

Zaprojektowana pod koniec XIII wieku jest dziś symbolem Florencji. Duomo to po włosku katedra. Najlepiej zwiedzić ją rano, zanim ściągną do niej tłumy turystów. Można także wspiąć się ponad 400 stopni w górę, aby podziwiać panoramę Florencji i toskańskie wzgórza (ok. 8 euro). Warto!

Średni wynik 9,6 na podstawie 7 ocen

Galleria dell'Academia , Włochy

Jest to przede wszystkim muzeum, w którym podziwiać można rzeźbę ''Dawid'' autorstwa Michała Anioła. Wstęp jest dość drogi, a reszta eksponatów nie jest aż tak ciekawa. Ta galeria jest też dużo mniejsza niż Uffizi. Bilety można rezerwować wcześniej. Warto jeśli chce się zobaczyć Dawida!

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Stare Miasto we Florencji , Włochy

Florencja to stolica Toskanii. Jest podzielona na nową część i starą. Starego miasta nie można przegapić!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Galleria degli Uffizi , Włochy

Niesamowita galeria sztuki renesansowej, którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc we Florencji. Jest to najważniejsza i najciekawsza galeria w tym mieście. Najważniejsze to przeznaczyć na nią kilka godzin, żeby nie wyjść rozczarowanym. Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość wobec tłumów turystów.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Basilica di Santa Croce , Włochy

Basilica di Santa Croce, czyli Kościół św. Krzyża, to jedna z najważniejszych świątyń we Florencji, a jednocześnie świetny przykład architektury włoskiego gotyku. Kościołem zarządzają Franciszkanie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Fiume Arno , Włochy

Toskania to rejon turystyczny, który nie słynie z plaż i morza, są tu inne godne uwagi atrakcje. Ale turyści przy włoskich upałach lubią korzystać z dobrodziejstw zbiorników wodnych, stąd i rzeka Arno (przepływająca przez Florencję i Pizę) staje się atrakcją turystyczną.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Piazza Santa Croce , Włochy

Jeden z najsłynniejszych florenckich placy. Swą nazwę zawdzięcza Bazylice Santa Croce, która się przy nim wznosi. Plac znajduje się w centrum miasta.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Rzeźba Dawida , Włochy

Jedna z najsłynniejszych rzeźb Michała Anioła. Przez długi, długi czas oryginał zdobił plac della Signoria we Florencji, jednakże obecnie turyści mogą podziwiać jedynie replikę. Oryginał znajduje się Galleria dell'Accademia

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Giardino Bardini , Włochy

Giardino Bardini to piękny ogród, w którym znajduje się Museo Bardini. Duża część ogrodu poświęcona jest różom, najpiękniejszym zakątkiem jest jednak placyk przed małym budynkiem, który dziś jest kawiarenką, skąd rozciąga się wspaniały widok na Florencję.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Bardini , Włochy

Małe muzeum mieszczące prywatną kolekcję projektanta Bardiniego. Nie jest to typowe muzeum, więc nie należy obawiać się tłumów. Miejsce jest bardzo klimatyczne, pełne nasyconych kolorami rzeźb, tekstyliów, średniowiecznych artefaktów. Miejsce z pozytywną energią! Blisko Centro Storico.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pitti Palace, Florence , Włochy

Zaletą galerii jest... jej mała popularność przy równocześnie dużych rozmiarach. Podczas gdy w innych miejscach we Florencji możemy spodziewać się tłumów, tutaj czeka nas spokojne podziwianie sztuki. Galeria jest równie ciekawa jak ogród, który też można zwiedzić.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Nad jedną częścią Ponte Vecchio biegnie Corridoio Vasariano, korytarz, którym przechadzali się członkowie rodziny di Medici z Palazzo Vecchio do Palazzo Pitti. Ponoć kiedyś most mieścił sklepy rzeźników, jednak rodzina di Medici nie mogła znieść fetoru wydobywającego się ze sklepów położonych przecież tak blisko Palazzo Vecchio. Dlatego też rzeźników zastąpili złotnicy, i tak zostało do dziś. Autor: anarou , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-19 15:07:04

Wieczorami często odbywają się tu różne koncerty, na których można posłuchać oryginalnej włoskiej muzyki. Autor: holly-mania , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-02-05 22:59:43

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z