Passarelle des Arts Francja

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wszystkie znane nazwy

Most Zakochanych Pont des Arts Passarelle des Arts

Opis

Jest to jeden z najsłynniejszych mostów we Francji- Paryżu. Zdjęcie przedstawia wizytę w roku 2012 gdzie most po prostu ugina się pod naporem kłódek. Zakochani zaczepiają na nim kłódki w celu wiecznej miłości. Wierzą, że po wpisania na nich swoich inicjałów i zawieszeniu na moście, zapewni im to wieczną i trwałą miłość. Autor: jonesbo , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-04 20:29:04

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 48.858333 x 2.3375

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Passarelle des Arts

Miejscowości turystyczne w pobliżu Passarelle des Arts

Paris , Francja

Paryż to tak naprawdę kilka miast w jednym. Można odnaleźć tu stary, mieszczański Paryż XIX wieku, nowoczesny Paryż lat 80., dzielnicę żydowską, dzielnicę arabską, malownicze przedmieścia... Tego miasta nie da się poznać w weekend, potrzeba około miesiąca, żeby móc powiedzieć, że się widziało Paryż. Podróżowanie metrem może nieco przytłaczać, ale warto zobaczyć więcej niż samą Wieżę Eiffla.

Średni wynik 9,1 na podstawie 13 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Passarelle des Arts

Cathedral of Notre Dame de Paris , Francja

Katedra Notre Dame to niesamowite zjawisko w architekturze, które warto zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale też od środka. Warto przyjść na spacer także wieczorem, kiedy katedra jest pięknie podświetlona. Po zwiedzaniu można udać się na spacer wzdłuż Sekwany.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Muzeum sztuki wsppółczesnej , Francja

Bardzo przestronne i nowoczesne centrum sztuki współczesnej, które prezentuje najciekawsze zjawiska w sztuce XX i XXI wieku. Centre Pompidou można odwiedzić pięć razy z rzędu i nadal nie być znudzonym. Bezpłatne wejście dla studentów, preferencyjne ceny biletów dla różnych rodzajów zwiedzania. Koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Paryżu!

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Tour Eiffel, Paryż , Francja

Wieża Eiffla - największa atrakcja Paryża oraz jego symbol. Zbudowana z okazji wystawy światowej w 1889 roku.

Średni wynik 8,9 na podstawie 8 ocen

Muzeum w Luwrze , Francja

Najsłynniejsze muzeum na świecie, posiadające bogatą kolekcję pochodzącą ze wszystkich okresów i epok z najsłynniejszą "Moną Lisą". Jeden z symboli miasta, szczególnie szklana piramida stojąca na placu.

Średni wynik 8,7 na podstawie 7 ocen

Sacré-Cœur w Paryżu , Francja

Bazylika znajduje się na Wzgórzu Montmartre w chyba najbardziej malowniczej dzielnicy Paryża. Spotykają się tam, tworzą i sprzedają swoje dzieła malarze a także odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne. Niezapomniany jest panoramiczny widok Paryża ze szczytu Montmartre.

Średni wynik 8,7 na podstawie 7 ocen

Les Invalides , Francja

Kompleks wzniesiony został przez króla Ludwika XIV i miał służyć jako pensjonat i szpital dla rannych żołnierzy. Zespół składa się z pałacu i kościoła. Część przeznaczona dla wojska mogła pomieścić blisko 4 tysiące chorych. W krypcie ogromnego kościoła spoczywają zabalsamowane szczątki Napoleona Bonaparte, jego dwaj bracia oraz francuscy marszałkowie.

Średni wynik 8,6 na podstawie 7 ocen

Muzeum Orsay w Paryżu , Francja

Musée d'Orsay to muzeum sztuki w budynku dawnego dworca kolejowego. Możemy tam podziwiać zbiory malarstwa impresjonistycznego,

Średni wynik 8,4 na podstawie 5 ocen

Sorbonne , Francja

Jedną z najsłynniejszych średniowiecznych uczelni był Uniwersytet Paryski założony w XII w. Kapelan króla Ludwika IX, Robert de Sorbon, ufundował kolegium teologiczne. Z czasem nazwą Sorbona objęto cały uniwersytet. Jest on drugim, po bolońskim, najstarszym uniwersytetem świata.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Place Vendôme , Francja

Plac powstał na początku XVIII wieku i miał upamiętniać zwycięską armię Ludwika XIV. Ma kształt czworoboku i otoczony jest kamienicami. Centralnym jego punktem jest kolumna Vendome. Obelisk wykonany jest z brązu i ma 44 metry wysokości. Umieszczone na kolumnie płaskorzeźby przedstawiają obrazy z bitwy pod Austerlitz.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Place de la Concorde w Paryżu , Francja

Plac zamyka od strony wschodniej Pola Elizejskie. Tutaj w latach 1792-95 pod ostrzem rewolucyjnej gilotyny straciło życie ponad 1100 osób, w tym król Ludwik XVI, Maria Antonina i Robespierre. Obecnie na miejscu gilotyny stoi mający 23 m wysokości obelisk faraona Ramzesa ofiarowany przez wicekróla Egiptu.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Le Panthéon , Francja

Jest to gmach wybudowany w XVIII wieku, położony w łacińskiej dzielnicy Paryża. W pierwotnym zamyśle fundatora, króla Ludwika XV miał być kościołem patronki miasta św. Genowefy. Mimo kilku prób nadania mu roli świątyni pozostał miejscem spoczynku wielu sławnych Francuzów i pełni rolę mauzoleum. Pochowani są tu m.in. Wolter, Victor Hugo, Emil Zola i Piotr Curie.

Średni wynik 7,5 na podstawie 6 ocen

Palais de Justice w Paryżu , Francja

W czasach rewolucji francuskiej w Conciergerie mieściło się więzienie. Obecnie jest tam Pałac Sprawiedliwości.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z