Monte da Almaciga Hiszpania

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Park usytuowany jest na wzniesieniu, z którego roztacza się widok na okoliczne tereny. Rozległe trawniki, płynąca woda, ponadto ławki, plac zabaw dla dzieci, trasy spacerowe i rowerowe tworzą z parku miejsce przyjazne dla osób szukających biernego bądź aktywnego wypoczynku. Warto dodać, że jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 11:57:27

Wszystkie znane nazwy

Monte da Almaciga

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 42.886027 x -8.536624

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Monte da Almaciga

Miejscowości turystyczne w pobliżu Monte da Almaciga

Santiago de Compostela , Hiszpania

Miasto znane głównie z pielgrzymkowych wypraw posiada wiele cennych zabytków. Konieczna jest wizyta w katedrze będącej arcydziełem sztuki romańskiej, odwiedzenie grobu św. Jakuba, do którego od XI do XVIII w. zmierzało wielu chrześcijan. Przybywając do Santiago de Compostela czuć oddech przeszłości, a przenikanie się różnych form architektonicznych sprawia niesamowite wrażenie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Monte da Almaciga

Museo do Pobo Galego , Hiszpania

Muzeum znajduje się w budynku dawnego klasztoru Santo Domingo z Bonaval, nieopodal Puerta del Camino. Nad nim wznosi się Góra Almáciga. Odwiedzającym zostanie przybliżona kultura Galicji. W salach wystawowych zaprezentowane są różne aspekty życia mieszkańców, tradycyjne zawody, stroje oraz architektura. Przede wszystkim posiada zbiory etnograficzne, poza tym archeologiczne i artystyczne.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Praza do Obradoiro , Hiszpania

Duży plac Praza do Obradoiro rozciąga się przed fasadą Katedry Św. Jakuba, jest najbardziej oficjalnym i ciekawym miejscem publicznym w Santiago de Compostela. Mieści się tu siedziba regionalnego rządu Galicji – Pazo de Raxoi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Catedral de Santiago de Compostela , Hiszpania

Romańska katedra św. Jakuba w Santiago de Compostela to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych i główny punkt wycieczek. Największą ozdobą katedry jest "Portico de Gloria" ("Portal Chwały"): niegdyś główne wejście, obecnie znajdujące się wewnątrz katedry. Pod ołtarzem głównym w krypcie znajdują się relikwie świętego. Warto również udać się na dach katedry, skąd rozpościera się piękny widok

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Monasterio San Martino Pinario , Hiszpania

Barokowa fasada klasztoru benedyktyńskiego Monasterio San Martino Pinario dominuje na placu Praza da Inmaculada. Jest to jeden z największych tego typu obiektów sakralnych w Hiszpanii. Obecnie realizuje się tu projekt oferujący wirtualne zwiedzanie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Hotel Dos Reis Catolicos , Hiszpania

Hotel Dos Reis Catolicos uchodzi za najstarszy luksusowy hotel na świecie, jednak wcześniej pełnił funkcję schroniska i szpitala dla ubogich i chorych. Nie trzeba być gościem hotelu, aby móc obejrzeć piękne dziedzińce, kaplicę z gotyckimi rzeźbami czy kryptę, w której obecnie jest bar, a dawniej składano ciała zmarłych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Galicia dixital , Hiszpania

Wystawa ma zamknięty charakter, można ją zobaczyć w klasztorze San Martino Pinario. Przy wykorzystaniu różnorodnych technik nowoczesnych technologii i przekazu audiowizualnego, ukazuje Galicję z innego punktu widzenia. Odwiedzając to miejsce masz pewność spędzenia czasu na rozrywce połączonej z uzyskaniem wiedzy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Złotników , Hiszpania

Praza das Praterias – Plac Złotników – rozciąga się po południowej stronie katedry Św. Jakuba. Pośrodku znajduje się bogato zdobiona fontanna przedstawiająca cztery konie z płetwami zamiast kopyt. Podziwiać można również 70-metrową Berengulę czyli wieżę zegarową.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo das peregrinacións e de Santiago , Hiszpania

Muzeum prezentuje narodziny i ewolucję Santiago de Compostela uzmysławiając odwiedzającym, że na rozwój miasta miała wpływ osoba pielgrzyma. Siedziba jest nazywana „Domem Gotyckim”, składa się z granitowej wieży, interesująca jest fasada budynku z oryginalnymi wspornikami, które podtrzymywały okapy i innymi elementami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Colegiata Santa Maria de Sar , Hiszpania

Kościół Santa Maria de Sar położony jest poza ścisłym centrum Snatiago de Compostela. Cechą charakterystyczną budowli są piętnastostopniowo nachylone filary we wnętrzu, które są efektem niestabilnych fundamentów, choć według wiernych były celowym zamierzeniem architekta. Ciekawostką architektoniczną są również misternie zdobione krużganki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo da Colexiata do Sar , Hiszpania

Muzeum znajduje się w Santa Maria la Real de Sar – unikalnym, romańskim kompleksie architektonicznym, nieopodal centrum miasta o zabytkowym charakterze. Tutejszy klasztor związany z obecnością Augustianów kanoników. W kościele (XVIII w.) znajdują się bogato zdobione szaty liturgiczne, relikwiarze, kadzielnice i inne. Miejsce łączy się z pielgrzymkami podążającymi szlakiem „Camino de Santiago”.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Monte Pedroso , Hiszpania

Monte Pedroso jest najbardziej znanym wzniesieniem, z którego roztacza się piękny widok na miasto. Z Santiago de Compostela wiedzie tu 40-minutowy szlak, częściowo prowadzący przez ścieżkę z Drogą Krzyżową. Warto wybrać się w to miejsce wieczorem, aby przy zachodzie słońca móc podziwiać okolicę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z