Metro w Berlinie Niemcy

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Metro w Berlinie zostało otwarte w 1902 roku. Jedna linia robi pętlę wokół całego miasta, a inne linie tworzą nitki w środku Berlina, dzięki czemu komunikacja nie sprawia żadnego problemu. Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 20:01:18

Wszystkie znane nazwy

Metro w Berlinie

Opis

10 linii berlińskiego metra dowiezie Was do prawie każdego punktu w stolicy Niemiec. W tygodniu metro kursuje co kilka minut od 4:00 do 0:30. W weekendy możecie korzystać z metra przez całą dobę. Autor: milag92 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-20 13:09:48

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 52.52162 x 13.413177

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Metro w Berlinie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Metro w Berlinie

Berlin , Niemcy

Berlin jest nowoczesnym miastem, które umiało zadbać o własną tożsamość. Wschodni Berlin bardzo przypomina Warszawę. Zróżnicowanie architektury pomiędzy Wschodnim a Zachodnim Berlinem, różny klimat tych miejsc sprawia, że czuć historię. W Berlinie można robić wszystko - chodzić do muzeów, galerii, można jeździć na rowerze i pływać łódką. To świetne miejsce na kilkudniowy wypad.

Średni wynik 8,2 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Metro w Berlinie

Berlin Cathedral , Niemcy

Piękna monumentalna ewangelicka katedra zachwyci każdego. Wybudowana została w stylu późnego, włoskiego renesansu. Gratka dla znawców sztuki i architektury. Katedra ciekawa również pod względem historycznym. Ciekawostką jest fakt, że była inspiracją dla wielu architektów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Wieża Alexa w Berlinie , Niemcy

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz. Na początku miała 365 metrów, ale dobudowano do niej nową antenę, przez co urosła o kolejne 3 metry.

Średni wynik 7,8 na podstawie 5 ocen

Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie , Niemcy

Reichstag jest siedzibą niemieckiego parlamentu wzniesioną w 1894 roku. W 1918 r. z jego balkonu proklamowano Republikę Niemiecką . Teraz wstęp do gmachu jest bezpłatny a kopułę codziennie odwiedza ok. 8000 turystów

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Urania-Weltzeituhr w Berlinie , Niemcy

Zegar znajduje się na Alexanderplatz i pokazuje aktualny czas w dwudziestu czterech strefach czasowych. Pod zegarem często spotykają się berlińczycy, jest on także turystyczną atrakcją.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Madame Tussauds Berlin , Niemcy

Madame Tussads to muzeum figur woskowych, gdzie spotkać możemy gwiazdy Hollywood, znane gwiazdy sceny muzycznej, sportowców czy polityków. Wizyta u Madame Tussauds to przede wszystkim dobra zabawa, przy wielu figurach znajdziemy różnorakie przedmioty, które możemy na siebie założyć i sfotografować się ze sławami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Mur berliński , Niemcy

Jeden z symboli zimnej wojny i podziału Niemiec. Nie zostało z niego zbyt wiele, jest w dużej mierze zamalowny graffiti autorstwa artystów z różnych stron świata.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

DDR Muzeum , Niemcy

To muzeum jest to krótka lekcja historii Niemiec i przeniesienie się kilkadziesiąt las wstecz do NRD.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum żydowskie , Niemcy

Muzeum opisuje dwutysięczną historię Żydów niemieckich. Składa się z dwóch części – dawego budynku sądowego oraz z gmachu wybudowanego specjalnie na potrzeby muzeum przez Daniela Libeskinda. Otwarte 9 września 2001 roku a w ciągu pierwszych pięciu lat jego istnienia, muzeum odwiedziło trzy i pół miliona osób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Beer Bike w Berlinie , Niemcy

Berlin to miasto, które wspaniale zwiedza się na rowerze. Infrastruktura rowerowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta i zaplanowana. Dla osób, które zwiedzają Berlin w większej grupie ciekawą atrakcją jest beer bike, czyli rower, na którym jednoczesnie może jechać 6 osób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Alexander Platz , Niemcy

Alexander Platz to centralny węzeł komunikacyjny i plac we wschodniej części Berlina. Nazwę swoją wziął od imienia i nazwiska imperatora Rosji Aleksandra I, przez berlińczyków nazywany jest w skrócie Alex. Leży w dzielnicy Mitte. Codziennie odwiedza go co najmniej 300 000 osób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Spandauer Strasse , Niemcy

Jedna z głównych ulic centrum Berlina. Dzięki niewielkiej odległości możemy podziwiać z ulicy piękny widok dwóch ciekawych budowli jednocześnie - Kościoła Najświętszej Maryi Panny oraz wieży telewizyjnej. Ze Spandauer Strasse jest wejście bezpośrednio na plac przed kościołem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Dla studentów zniżki :) dlatego warto o tym pamiętać podczas kupowania biletu. Warto mieć też międzynarodową legitymację studencką. Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 20:02:18

Ceny

Bilet jednorazowy 2,60 E Bilet na krótką trasę (maksymalnie 3 przystanki) 1,50 E Bilet dobowy 6,70 E Autor: milag92 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-20 13:10:51

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z