Mauzoleum Władysława Warneńczyka Bułgaria

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Mauzoleum zbudowano na trackim kurhanie grobowym z IV w. p. n. e. W tym miejscu, w trakcie bitwy w 1444 roku, król Władysław Warneńczyk stracił życie. Wewnątrz zaaranżowano symboliczny grób króla. Znajduje się tu również muzeum, w którym można obejrzeć eksponaty wojenne pochodzące z XV wieku. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-06 11:04:29

Wszystkie znane nazwy

Mauzoleum Władysława Warneńczyka

Opis

Mauzoleum Władysława III Wareńczyka zostało zbudowane na pamiątkę bitwy i jako dowód wdzięczności dla Polski. Mauzoleum wybudowano w 1935 roku na grobowcach pochodzących z IV wieku p.n.e.Nad muzeum widnieje napis zapraszający turystów do odwiedzania. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-06 20:47:23

Oficjalna strona internetowa

http://www.varnenchikmuseum.com

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 43.231579 x 27.869724

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Mauzoleum Władysława Warneńczyka

Miejscowości turystyczne w pobliżu Mauzoleum Władysława Warneńczyka

Варна , Bułgaria

To miasto jest ciekawe już dzięki swojemu położeniu nad Morzem Czarnym. Jest tu port i kilkanaście plaż. Nie wszystkie są dobrze przygotowane, ale te najlepsze są szerokie i piaszczyste. Pierwszego lipca odbywa się na plażach Warny hipisowskie święto „Dżulaj”. Poza klimatem imprezowym miasto kryje wiele tajemnic sprzed naszej ery.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Mauzoleum Władysława Warneńczyka

Muzeum archeologiczne , Bułgaria

Muzeum ma swoją siedzibę w zabytkowym, neorenesansowym budynku, zaprojektowanym przez architekta Petko Momchilova. Pracownicy muzeum prowadzą na bieżąco prace odkrywcze w mieście i okolicach. Poza budynkiem głównym, w skład muzeum archeologicznego wchodzi kompleks rzymskich term oraz Monastyr Aładża.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny , Bułgaria

Katedra została zbudowana pod koniec XIX wieku. Zaprojektował ją architekt Gencho Kunev. Jest to drugi co do wielkości kościół w Bułgarii, po kościele Aleksandra Newskiego w Sofii. Wewnątrz można podziwiać malowidła ścienne oraz wspaniałe witraże. Katedra jest rozpoznawalna z daleka dzięki jej charakterystycznym miedzianym kopułom.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Historii Warny , Bułgaria

Znajdziemy tutaj informacje o tym, jak rozwijało się miasto, społeczeństwo i gospodarka. Przedstawiona jest historia budowy nowego portu, rozwój żeglugi, przemysłu stoczniowego i handlu. Muzeum w okresie letnim jest otwarte codziennie oprócz poniedziałku. Zimą jest zamknięte w weekendy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

“Nicolaus Copernicus” National Observatory and Planetarium , Bułgaria

Jest to jedno z największych i najnowocześniejszych planetariów na Bałkanach. Na sklepieniu tutejszego nocnego „nieba” wyświetlanych jest 5500 gwiazd. Przedstawiony jest ruch sfer niebieskich: pozycja słońca w zależności od pory roku oraz innych planet układu słonecznego. Gwiezdny spektakl latem odbywa się codziennie o godzinie 17:00.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cerkiew katedralna "Zaśnięcia Matki Bożej" , Bułgaria

Cerkiew ta jest zabytkiem narodowym, największą prawosławną katedrą w Warnie i drugą co do wielkości w całej Bułgarii. Powstała pod koniec XIX wieku (dokładnie w latach 1884-1886) jako dowód wdzięczności mieszkańców za wyzwolenie spod osmańskiego jarzma. Wdzięczność mieszkańców przełożyła się na sfinansowanie przez nich całej budowy.

Średni wynik 4,8 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z