Mały Rynek w Krakowie Polska

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Mały Rynek jest częścią Starego Miasta, znany jest z tradycji handlowych sięgających czasów średniowiecza. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 21:02:35

Wszystkie znane nazwy

Mały Rynek w Krakowie

Opis

Nazwa Mały Rynek funkcjonuje dopiero od XIX w. Wcześniej nazywany był Wandetą, Tandetą, a w drugiej połowie XVIII w. Rynkiem Rzeźniczym, dlatego że na rynku handlowano mięsem. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 21:04:03

Mały Rynek znajduje się za Kościołem Mariackim, między ulicami Mikołajską i Sienną. Od 2007 roku Rynek jest miejscem występów artystycznych i imprez. Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 19:38:05

Mały rynek to trochę pozostający w cieniu rynku głównego plac. Od kilku jednak lat jest coraz bardziej intensywnie wykorzystywany jako miejsce targów, pokazów i koncertów a także wszelkiej rozrywki kulturalnej. Latem restauracje otwierają tu swoje ogórki cieszące się popularnością ze względu na bardziej niż na rynku głównym kameralny nastrój. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-30 21:25:05

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.061107 x 19.940303

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Mały Rynek w Krakowie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Mały Rynek w Krakowie

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków , Polska

Kraków to jedno z najważniejszych miast w Polsce. Była stolica, przyciągająca turystów z całego świata. Jest to miasto, które w pewnym stopniu tragiczna historia Polski oszczędziła. Dziś więc zachwyca licznymi zabytkami kulturowymi, historycznymi, atmosferą oraz miejscami rozrywki.

Średni wynik 9,3 na podstawie 14 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Mały Rynek w Krakowie

Wawel , Polska

Gotycki Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie został zbudowany na rozkaz Kazimierza Wielkiego, który panował w latach 1333-70. Składa się on z kilku obiektów rozmieszczonych wokół centralnego dziedzińca.

Średni wynik 9,6 na podstawie 15 ocen

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie , Polska

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie, jest jednym z najbardziej znanych pomników w Polsce i zdecydowanie ulubionym miejscem spotkań na Starym Mieście.

Średni wynik 9,3 na podstawie 8 ocen

Smok Wawelski , Polska

Smok Wawelski w Krakowie na Wawelu zgodnie z tradycją zionie ogniem. Show przede wszystkim dla dzieci, ale zabawne :)

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie , Polska

Teatr im. Juliusza Słowackiego został otwarty 21 października 1893 r. Jest to piękny barokowy budynek, znajdujący się niedaleko, na północny- zachód od Starego Rynku w Krakowie.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Kościół Mariacki w Krakowie , Polska

Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych zabytków Polski, wybudowany w stylu gotyckim na Rynku Głównym w Krakowie, ze słynnym ołtarzem oraz hejnałem z wieży.

Średni wynik 9,0 na podstawie 8 ocen

Sukiennice w Krakowie , Polska

Sukiennice są jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Jest centralnym punktem Rynku w Krakowie (Stare Miasto jest na liście UNESCO od 1978 r.).

Średni wynik 8,9 na podstawie 7 ocen

Barbakan "rondel" w Krakowie , Polska

Barbakan był jedną z form architektury obronnej średniowiecznych miast. Wśród nielicznych zachowanych w Europie takich fortyfikacji- dwie znajdują się w Polsce: w Krakowie i w Warszawie. Krakowski Barbakan zwany "rondlem" jest największy, zbudowany pod koniec XV w. Pierwotnie był otoczony fosą i łączył się z Bramą Floriańską.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Krakowski Kazimierz , Polska

Kazimierz jest historyczną dzielnicą Krakowa. Powstał w XIV w. i do XIX w. był samodzielnym miastem na południu Krakowa. Znany jako miejsce zamieszkania znacznej społeczności żydowskiej.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Brama św. Floriana w Krakowie , Polska

Brama Floriańska w Krakowie jest jedną z najbardziej znanych, polskich wież gotyckich, a zarazem centralnym punktem Starego Miasta. Jest częścią starych fortyfikacji miejskich, wybudowana w XIV w.

Średni wynik 7,8 na podstawie 5 ocen

Kościół św. Barbary , Polska

Niedaleko Kościoła Mariackiego, na Rynku Małym można znaleźć niewielki XIV -wieczny, gotycki kościół św Barbary.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Podziemi Krakowa , Polska

Muzeum zostało otwarte w 2010 r. i znajduje się pod płytą Rynku Głównego w Krakowie. Jego powierzchnia to ponad 6 tys. m kwadratowych. Zwiedzając to miejsce możemy obejrzeć np. dawne wodociągi, osadę przedkolacyjną, główne towary eksportowe Krakowa, hietografię miasta Krakowa, średniowieczne bruki Sukiennic i wiele ciekawych historycznych ekspozycji. Miejsce warte zwiedzenia.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Muzeum Czartoryskich w Krakowie , Polska

Jest to najstarsze i jedno z najcenniejszych muzeów w Polsce. Punkt obowiązkowy dla każdego. Ciekawie i z pomysłem zrobione, przyciąga również stroną internetową oferującą liczne gry i ścieżki tematyczne. Muzeum przechodzi ostatnio remont, w celu dostosowania się do standardów nowoczesności. Wkrótce otwarcie!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z