Madrid Hiszpania

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-06-12 22:55:51

Wszystkie znane nazwy

Madrid Madryt

Opis

Madryt jest największym miastem w Hiszpanii, liczy 3,3 miliona mieszkańców, a uwzględniając obrzeża miasta nawet 6,5 miliona. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 13:57:48

To stolica Hiszpanii położona w środkowej części kraju, W Madrycie ma siedzibę jeden z lepszych klubów piłkarskich świata: Real Madryt. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-06 22:22:28

Miasto -- związane z korridą i flamenco -- szczyci się wielkimi zbiorami dzieł sztuki, eksponowanymi w licznych muzeach. Pod względem wielkości drzewostanu zajmuje drugie miejsce po Tokio. Madryt tętni życiem, również tym nocnym – znajdziemy tu liczne lokale gastronomiczne, parki rozrywki czy sklepy kuszące wyprzedażami. Bez problemu kupimy tam świeże ryby i owoce. Okoliczne tereny służą też uprawie winorośli i oliwek. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-08 09:11:44

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.41657 x -3.70045

Położenie

Madryt leży w samym centrum Półwyspu Iberyjskiego, dzięki czemu dominuje klimat kontynentalny i suchy. Miasto leży parę kilometrów od Gór Sierra de Guadarrama. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 14:00:39

Jedzenie i picie

Ceny w Madrycie na tle inny stolic europejskich przedstawiają się dość korzystnie. Jest to idealne miejsce dla miłośników owoców morza. W każdej knajpce możemy znaleźć parę pozycji z tymi właśnie przysmakami. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 14:03:08

Polecam również wybrać się do pubu gdzie można zjeść kanapkę z hiszpańską kiełbasą chorizzo i popić tamtejszym piwem. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 14:03:08

Co warto zobaczyć w miejscowości Madrid

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Madrid

Pałac Królewski w Madrycie , Hiszpania

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía , Hiszpania

Dla fanów sztuki - wielka gratka! Nieziemskie przeżycie zobaczyć na żywo "Guerenicę" Pabla Picassa lub obrazy Salvadora Dali - zdecydowanie mojego ulubionego artysty!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Królewski Ogród Botaniczny , Hiszpania

W samym centrum, zaraz przy Parku Retiro, położony jest Królewski Ogród Botaniczny. Świetne miejsce do skrycia się w cieniu przed grzejącym słońcem!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

CaixaForum w Madrycie , Hiszpania

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Museo del Prado w Madrycie , Hiszpania

Muzeum Prado szczyci się wysoko ocenianymi eksponatami, dzięki którym zalicza się do najistotniejszych miejsc ze zbiorami sztuki na świecie. Znajdują się tu dzieła pochodzące z kolekcji władców hiszpańskich z okresu od XVI do XX wieku. Przed trzema wejściami do muzeum witają nas pomniki Goi, Velázqueza i Murillo.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Park Retiro w Madrycie , Hiszpania

Park Retiro należał niegdyś do rodziny królewskiej. Dopiero pod koniec XIX w. został otwarty dla mieszkańców. Całe szczęście, ponieważ jest to piękny teren zielony, na którym można się skryć przed piekącym, hiszpańskim słońcem i podziwiać widoki niemalże jak z bajki.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Crystal Palace, Madrid , Hiszpania

Przechadzając się po Parku Retiro w Madrycie warto przyjrzeć się z bliska budowli ze stali i ze szkła. Jednak uważajcie w dniach największych upałów -- może być gorąco!

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Catedral de la Almudena w Madrycie , Hiszpania

Budowa zaczęła się dopiero w roku 1879 -- dwieście lat po tym, jak pierwszy raz omówiono plany jej powstania.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Gran Vía , Hiszpania

Budynek Metropolis to obiekt najczęściej pojawiający się na kartkach pocztowych w odniesieniu do najbardziej ruchliwej i reprezentacyjnej ulicy Madrytu -- Gran Via.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Museo Geominero , Hiszpania

W muzeum gromadzone są minerały, skały, skamieniałości pochodzące z całej Hiszpanii i byłych kolonii. Oferuje także programy edukacyjne. Ekspozycja znajduje się w pokoju o monumentalnej wielkości. Jego wysokość sięga 19 m. Wrażenie wywiera drewniana architektura wnętrza połączona z kutym żelazem i szkłem. Mieści się tu 250 gabinetów w pobliżu głównej sali oraz balkony.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo de la Real Academia de Bellas Artes de San Fernando , Hiszpania

Muzeum Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Fernando jest jednym z najstarszych i najistotniejszych instytucji artystycznych. Odnajdziemy tu prace artystów hiszpańskich, włoskich i flamandzkich, płótna Goi, Rubensa, Ribera i in. Ponad to poznamy rozwój rzeźbiarstwa hiszpańskiego (m.in. Pereira, Picasso, Gargallo) począwszy od XVII w. do współczesności oraz rysunki z okresu od XVI do XX w.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Puerta del Sol , Hiszpania

Wszystkie drogi prowadzą do Puerta del Sol - Bramy Słońca. Główny punkt w Madrycie. Dobre miejsce na odpoczynek po długim spacerze, wypicie dobrej kawy przy fontannie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce