Łuk Balbi Chorwacja

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Łuk Balbi znajduje się nieopodal Głównego Placu Rovinja, gdzie można odpocząć przy fontannie i podziwiać nadmorskie krajobrazy, a także port na przeciwległym brzegu. Tutaj możemy poczuć tętniące serce miasta, a potem wybrać się na wzgórze -- gdzie znajduje się kościół św. Eufemii, skąd można podziwiać panoramę całej okolicy. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 11:09:08

Wszystkie znane nazwy

Łuk Balbi

Opis

Łuk Balbi znajduje się w mieście Rovinj na miejscu dawnej bramy miejskiej i blisko głównego placu w centrum miejscowości. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-07 16:27:36

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.08196 x 13.634103

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Łuk Balbi

Miejscowości turystyczne w pobliżu Łuk Balbi

Rovinji , Chorwacja

Jest to niewielkie przepiękne miasto w Chorwacji na półwyspie Istria leżące nad Morzem Adriatyckim i liczące 13 501 mieszkańców.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Łuk Balbi

Akwarium w Rovinj , Chorwacja

Akwarium to zawsze świetna przygoda zwłaszcza jeśli morze również mamy na wyciągnięcie ręki. Dla osób, które nie lubią, bądź nie umieją nurkować jest przygotowane Akwarium z okazami morza i oceanów. Rovinja Akwarium znajduje się w Instytucie Ruder Boskovic. Zdecydowanie warto zobaczyć!

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Stare Miasto w Rovinj , Chorwacja

Stare Miasto to zawsze dobre miejsce do odwiedzenia, także i w przypadku Rovinj. Wąskie uliczki, stare domostwa to dobre miejsce na popołudniowe spacery. Tarasy, balkony, bramy to prawdziwy przegląd architektury od gotyku i sztuki romańskiej po klasycyzm i renesans. Ten niezwykły klimat warto poczuć zwłaszcza będąc tutaj.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Port w Rovinj , Chorwacja

Port w Rovinj nie jest duży, ale w tym tkwi jego urok - cumują tam małe łódki którymi portowe wody są wprost usłane, co nadaje miejscu wiele uroku. Znajduje się tam mnóstwo knajpek, z których można podziwiać widok na stare miasto.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Stare miasto w Rovinj , Chorwacja

Stare Miasto w Rovinji jest jego największą atrakcją - jest to przykład typowej chorwackiej architektury. Co ciekawe pierwotnie stare miasto było wybudowane na wyspie, którą sztucznie połączono z lądem, zasypując cieśninę je dzielącą.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Zavicajni Muzej , Chorwacja

Muzeum to okazja do zobaczenia bogatych kolekcji archeologicznych, morskich oraz galerię starych mistrzów. Znajdziemy tu również pamiątki i dzieła po takich artystach jak Alexander Kircher i Vilko Seferof’s. Muzeum posiada w zych salach również prace artystów z Rovinji. Obiekt zlokalizowany jest w pobliżu placu głównego, nie trzeba go specjalnie szukać, a zatem zdecydowanie warto odwiedzić,

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Fontanna na placu głównym w Rovinj , Chorwacja

Fontanna znajduje się w samym centrum Placu Głównego. Bardzo dobry punkt orientacyjny. Po krótkim odpoczynku i popodziwianiu Placu Głównego miasta, można udać się w stronę łuku Balbi na północny-wschód od fontanny. Z Placu Głównego pięknie widać zatokę i port miasta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Eufemii , Chorwacja

Na płaskim wzgórzu w pobliżu Starówki miasta znajduje się Kościół św. Eufemii. Barokowy Kościół z wielką 60 m wieżą-dzwonnicą z figurą Świętej na szczycie słynie z przepowiadania pogody. Kiedy figura zwrócona jest twarzą do lądu będzie brzydka pogoda, kiedy zaś skieruje się ku Adriatykowi pogoda będzie ładna. Święta jest patronką miasta, a wewnątrz kościółka znajduje się sarkofag z jej szczątkami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra św. Eufemii , Chorwacja

Jest to główny kościół w Rovinj - znajduje się w samym sercu starego miasta. Święta Eufemia jest patronką Rovinj. Z wieży katedralnej - wzorowanej na dzwonnicy św. Marka z Wenecji - rozciąga się przepiękny widok na stare miasto.

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Limska Draga , Chorwacja

Limska Draga to nazwa estuarium, a jednocześnie często nazywane fiordem ze względu na to że wchodzi ok. 10 km w głąb lądu. Bardzo malownicze miejsce usytuowane na północ od miasta Rovinja. Nad brzegami Limskiej Dragi znajduje się Rezerwat. Estuarium to doskonałe miejsce na odpoczynek na łonie natury i z dala od zatłoczonych miast. W wodach Limskiej Dragi są m.in. ostrygi i małże.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Brama Starego Miasta Rovinj , Chorwacja

Do zabytków Rovinj należą: Brama św. Benedykta, Brama Świętego Krzyża, Klasztor Franciszkanów, Kaplica Świętej Trójcy, Kościół św. Krzyża, Kościół św. Tomasza, Łuk Balbi w stylu barokowym z 1680 r., Ratusz, ale najbardziej rozpoznawalna jest Katedra św. Eufemii (XVIII w.)

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z