Luimneach Irlandia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Limerick jest miastem w środkowo-zachodniej Irlandii. Jest to trzecie – pod względem ludności – miasto Irlandii. Około 20 km na zachód od miasta znajduję się Lotnisko Shannon. Odlatują z niego samoloty do wielu miast w Europie i Ameryce Północnej m.in.: do Toronto, Chicago i Wrocławia. Najważniejsze zabytki miasta to: St. Mary i St. John oraz zamek króla Jana z XII wieku. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-23 20:10:23

Wszystkie znane nazwy

Limerick Luimneach

Oficjalna strona internetowa

http://www.limerickleader.ie/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 52.6652 x -8.6238

Co warto zobaczyć w miejscowości Luimneach

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Luimneach

St. Mary's Cathedral , Irlandia

Katedra jest dobrze zachowana i otwarta do użytku publicznego. Wnętrze budynku jest naprawdę wyjątkowe. Kryje w sobie niesamowite witraże i ciekawą architekturę. Wokół znajduje się cmentarz, który również warto zobaczyć.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

King John's Castle , Irlandia

Zamek jest wielkim atutem miasta Limerick. Robi naprawdę niesamowite wrażenie. Historia tego miejsca jest fascynująca. Centrum dla zwiedzających jest dość dobrze zrobione.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

St. John's Cathedral , Irlandia

Piękny budynek, dobrze zachowany i dobrze położony. Został poddany renowacji. Architektura jest wspaniała, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Z góry jest ładny widok - można zobaczyć całe miasto. W środku jest również pokaz slajdów oraz prezentacja filmu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Thomond Park , Irlandia

Stadion robi wrażenie. Świetne miejsce na mecz , ale też na zwiedzanie dla turystów. Warto wybrać się w to miejsce z przewodnikiem, który dobrze przedstawi grę, stadion i historię jego stworzenia, czy też rugby. Bardzo dobre jedzenie i obsługa. Wspaniała atmosfera w trakcie meczu. Po rozgrywkach nie ma też problemu z powrotem do centrum miasta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Treaty Stone , Irlandia

Kamień jest dobrze utrzymanym skarbem Limerick. Możesz go obejrzeć całkowicie za darmo. Dodatkowo jest świetnie oznakowany i widoczny – z wieloma informacjami. Warto na chwilę się zatrzymać i zobaczyć go z bliska. W tle – po drugiej stronie rzeki Shannon – znajduje się zamek króla Jana.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

University of Limerick , Irlandia

Piękna okolica i mnóstwo przestrzeni wokół kampusu na pewno sprzyja nauce i sprawia, że bez problemu można się wyciszyć, zrelaksować. Poza przepięknymi terenami znajdziesz tu również niezłe zaplecze sportowe i restauracje studenckie, które czynne są przez cały rok.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

University Concert Hall , Irlandia

Bardzo ładna, przestronna sala koncertowa. Kameralna atmosfera. Zaletą jest również darmowy parking i odpowiednia liczba miejsc parkingowych. Oprócz tego do plusów tego miejsca można zaliczyć: otwarty bar, przyjazny personel, doskonałą akustykę, światła, dźwięk, lokalizację – budynek jest niedaleko przy zjeździe z autostrady.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce