Las Ramblas Hiszpania

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Ulica (deptak) położona w centrum Barcelony, tętniąca życiem 24 godziny na dobę. Znajdziecie tu wszystko: restauracje, sklepy, stoiska jubilerów i ulicznych artystów. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 11:21:03

Wszystkie znane nazwy

La Rambla Les Rambles Las Ramblas

Opis

Las Ramblas jest najsłynniejszą ulicą Barcelony. Ma 1,2 km długości i łączy Plaça de Catalunya (Plac Kataloński) z pomnikiem Krzysztofa Kolumba w Port Vell (Stary Port). Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 11:23:02

Oficjalna strona internetowa

http://www.barcelona-tourist-guide.co...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 41.381389 x 2.173056

Pochodzenie

Pierwotnie teren ten był rodzajem naturalnego kanału i zlewiskiem wody opadowej z masywu Serra de Collserola, zwłaszcza wiosną i jesienią. Na jego północno-wschodnim brzegu wznosiły się mury miejskie starożytnej Barcelony, a na południowym-zachodzie jej starodawne przedmieścia, zwane El Raval. Od 1377 r. rozpoczął się proces włączania tej okolicy w granice miasta. Około roku 1440 strumienie górskie udało się skierować w inne miejsce, a wysuszone koryto powoli zaczęło funkcjonować jako droga miejska. W ciągu kolejnych wieków arteria stała się centrum stolicy Katalonii, wykorzystywanym zwłaszcza do celów rozrywkowych, handlowych i sportowych. Zaczęły powstawać tam też bogate kościoły i klasztory, a w 1703 r. szlak obsadzono ozdobnymi drzewami. Podczas hiszpańskiej wojny domowej w latach 1936-39 La Rambla była miejscem antyreligijnych akcji anarchistów, a faszystowskie lotnictwo i artyleria uszkodziły tu kilka budynków. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-19 22:03:05

Znaczenie

Wybitny poeta i dramaturg hiszpański -- Federico García Lorca -- powiedział kiedyś, iż La Rambla to "jedyna ulica na świecie, która mogłaby nigdy się nie kończyć". Oprócz setek punktów handlowych mieszczą się tam też liczne atrakcje kulturalne, m.in. opera Gran Teatre del Liceu, najstarsza scena miasta Teatre Principal, galeria sztuki nowoczesnej Centre d'Art Santa Mònica i barokowa rezydencja Palau de la Virreina z salami muzealnymi i wystawowymi. W części deptaka, zwanej Pla de l'Os, znajduje się brukowana mozaika z 1971 roku autorstwa samego Joana Miró -- wybitnego katalońskiego surrealisty. Także tutaj leży wielki bazar miejski -- La Boqueria -- jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, oferująca niezwykle zróżnicowany wybór towarów, zwłaszcza spożywczych. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-19 23:34:18

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Las Ramblas

Miejscowości turystyczne w pobliżu Las Ramblas

Barcelona , Hiszpania

Barcelona to spacer znaną ulicą La Rambla, niesamowita architektura Gaudiego, sale koncertowe, imprezy muzyczne, muzea, teatry, restauracje i wiele innych atrakcji czekających na zwiedzających. Tu swoją młodość spędził Picasso. Bez wątpienia miasto wywarło wpływ na artystę, a my możemy podążać jego śladami. Warto także odwiedzić muzea, np. jedno z największych na świecie: Fundació Joan Miró.

Średni wynik 9,8 na podstawie 9 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Las Ramblas

Parc Güell , Hiszpania

Zdecydowanie numer jeden i "must see" w Barcelonie. Mimo ilości ludzi spacerujących po parku, było to chyba najpiękniejsze miejsce, w którym byłam w Barcelonie.

Średni wynik 9,4 na podstawie 9 ocen

L'Estadi Camp Nou , Hiszpania

Camp Nou to wielki stadion piłkarski, na którym rozgrywa swoje mecze jeden z najsłynniejszych klubów świata: FC Barcelona. Wraz z miejscowym muzeum jest popularną atrakcją turystyczną -- nie tylko dla miłośników futbolu, ale także np. muzyki, gdyż odbywają się tam również spektakularne widowiska koncertowe.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny , Hiszpania

Jedno z popisowych dzieł uzdolnionego architekta: Antonio Gaudiego. Świątynia cały czas w budowie. Przewidywany rok całkowitego zakończenia prac -- najszybciej 2025.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Fuente mágica de Montjuic, Barcelona , Hiszpania

Font magica to kompleks fontann znajdujący się w pobliżu wzgórza Montjuïc w Barcelonie. To popularna atrakcja turystyczna, prezentująca wieczorami efektowne pokazy z cyklu światło i dźwięk na tle kaskad spadającej wody.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Katedra Krzyża Świętego i św. Eulalii w Barcelonie , Hiszpania

Gotycka Katedra w Barcelonie została zbudowana na przestrzeni XIII i XV w. Większość pracy została wykonana w XIV w.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Casa Batlló , Hiszpania

Kolejna z perełek Gaudiego - piękny dom nawiązujący do motywów zwierzęcych: kości (balkony), rybie łuski. Zwieńczeniem jest dach przypominający smoka.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Mirador de Colón, Barcelona , Hiszpania

Monument a Colom to 60-metrowa kolumna zwieńczona pomnikiem Krzysztofa Kolumba -- znajdująca się w miejscu, gdzie popularny barceloński deptak La Rambla łączy się z tamtejszym portem.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Casa Mila , Hiszpania

Budynek zaprojektował i wykonał Antoni Gaudí, w charakterystycznym dla siebie rzeźbiarskim, secesyjnym stylu obfitującym w paraboliczne łuki. Na dachu budynku architekt stworzył kominy przypominające kształtem maskę Dartha Vadera, które mogły być inspiracją dla twórcy "Gwiezdnych wojen".

Średni wynik 7,2 na podstawie 4 ocen

Plaça Catalunya w Barcelonie , Hiszpania

Plaça de Catalunya, czyli Plac Kataloński. Samo serce Barcelony. Miejsce gdzie styczność ze sobą mają: nowe i stare miasto Barcelona.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Palace of Catalan Music, Barcelona , Hiszpania

Gdyby nie moja przyjaciółka- wielka fanka wszystkiego co hiszpańskie, która zaraziła mnie miłością do tego kraju, nie zdecydowałabym się może na zwiedzanie Pałacu. Wcześniej nigdy o nim nie słyszałam, ale jak tylko zobaczyłam budynek, a później wnętrze... odrazu zrozumiałam jak wiele bym straciła!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Plaża w Barcelonecie , Hiszpania

Słynna plaża barcelońska położona w dzielnicy La Barceloneta. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada oraz zlokalizowane są knajpy, w których można skosztować typowej kuchni śródziemnomorskiej.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Mimy w Barcelonie , Hiszpania

Precyzja, z jaką wykonane są stroje mimów, robi wrażenie. To nie jest byle jaki pokaz, a naprawdę ciężka i perfekcyjna robota. Przechodząc obok nie sposób się szczerze nie uśmiechnąć. Mimów można spotkać prawie na samym końcu słynnego deptaka La Rambla, blisko portu, zaraz w sąsiedztwie pomnika Kolumba.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z