Lacroma Chorwacja

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Lokrum to jedna z wysp na Morzy Adriatyckim. Jedno z ulubionych miejsc do wypoczynku przez turystów. Znajdują się tu liczne kąpieliska i plaże, także dla nudystów, Fort Royal oraz słone jezioro nazywane Morzem Martwym. Transport na wyspę zapewnia jedna z linii promowych kursujących ze starego portu. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-18 12:47:51

Wszystkie znane nazwy

Lokrum Lacroma

Opis

Wyspa urozmaica zwiedzającym mury miasta krajobraz. Według legendy to właśnie na niej rozbił się ze swoim statkiem Ryszard Lwie Serce. Nazywana jest też "Wyspą Miłości". Obecnie znajduje się tam rezerwat przyrody. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-23 18:00:57

Na wyspę Lokrum dotrzeć możemy statkiem. Ta mała wyspa posiada jednak bogatą historię i legendy z nią związane, między innymi legenda o rozbitym tu statku Ryszarda Lwie Serce. Wyspa szczyci się pięknymi ruinami klasztornymi, ogrodem botanicznym. Dzięki mnóstwom ścieżek i tras dla pieszych jest idealna na długie spacery. Ciekawym miejscem na wyspie jest także wzgórze z ruinami fortyfikacji z 1808 roku. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-03 21:07:38

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 42.624534 x 18.120211

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Lacroma

Miejscowości turystyczne w pobliżu Lacroma

Dubrovnik , Chorwacja

Wizytówka Dalmacji- miasto i port jest częstym przystankiem turystów podczas podróży po kraju, głównie przez swe położenie nad Morzem Adriatyckim. Znajduje się tu nadmorski kurort, a miasto wraz z piękną starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest idealnym miejscem na wakacje dla rodzin z dziećmi. Co roku organizowany jest Letni Festiwal - święto folkloru, muzyki, opery i teatru.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Lacroma

Wieża Zegarowa , Chorwacja

Znajdująca się na głównej ulicy Dubrownika (Stradun) wieża zegarowa jest doskonałym punktem orientacyjnym. Zniszczona w roku 1667 podczas trzęsienia ziemi, została odbudowana na początku XX wieku. Jest wykonana w stylu renesansowym z elementami w stylu gotyckim. Wieża jest częścią Pałacu Rektorów i mierzy 31 metrów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Dubrovačka katedrala , Chorwacja

"Velika Gospa"- tak nazywana jest rzymskokatolicka katedra. Barokowa świątynia z przełomu XVII/XVII wieku. Legenda głosi, że świątynie wzniesiono na miejscu poprzedniej wybudowanej na polecenie Ryszarda Lwie Serce. Obecnie Katedra jest nie tylko doskonałym miejscem na szlaku sakralnym miasta, ale także miejscem dla miłośników malarstwa bowiem wnętrze kościoła kryje oryginalny obraz Tycjana.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Tvrđava Lovrijenac , Chorwacja

Fort często nazywany "Dubrownickim Gibraltarem", znajduje się tu nie tylko twierdza ale i teatr znany z dramatów. Twierdza spełniała funkcję obronną i był wybudowany w trzy miesiące, od tamtej pory często rekonstruowany. Dzisiaj to doskonałe miejsce do pobycia ze sztuką, ale także to podziwiania mężności i odwagi mieszkańców Dubrownika, którzy wznieśli fort chcąc wyprzedzić w tym Wenecjan.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Wielka Studnia Onofrio , Chorwacja

Fontanna znajduje się w samym centrum Dubrownika. Powstała w 1438 i stanowiła część systemu wodociągowego miasta. Woda płynie z 16 kamiennych maszkaronów. Podczas trzęsienia ziemi w roku 1667 bogate zdobienia fontanny zostały uszkodzone. Dzisiaj jest to miejsce odpoczynku i jeden z punktów orientacyjnych.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Mury obronne Dubrownika , Chorwacja

Spacerując dookoła średniowiecznych murów obronnych, można podziwiać wspaniałość tej budowli, Starego Miasta, jak również urok morza. Jest to najbardziej znane miejsce w Dubrowniku. Mury obronne budowano przez kilka stuleci, od VIII wieku do XVI. Można przejść po nich dookoła fortyfikacji, a mają długość prawie 2 km.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

St. Saviour Church , Chorwacja

Mały kościół wotywny pw. Jezusa Chrystusa zlokalizowany przy starym mieście w Dubrowniku. Jest datowany na XV wiek i stanowi doskonałe uzupełnienie sakralnego szlaku miasta. Kościół wzniesiono w podziękowaniu za ocalenie z trzęsienia ziemi. Kościół przetrwał też kolejne trzęsienie z roku 1667, dzięki czemu możemy podziwiać oryginalną architekturę renesansową.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Pałac Sponza , Chorwacja

Obecnie Miejskie Archiwum, niegdyś urząd celny, akademia, urząd miar i wag. Budynek jako jeden z niewielu ocalał po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło region w roku 1667. Oprócz składowanych dokumentów świadczących o historii miasta znajduje się tu także wystawa fotografii obrazująca ostatnią wojnę na Bałkanach. Pałac odgrywa ważną rolę podczas otwarcia Letniego Festiwalu folkloru.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Pila Gate , Chorwacja

Jedna z bram wjazdowych do starego miasta. Znajduje się tutaj drewniany most zwodzony, który można podnieść. Dzisiaj w pobliżu bramy znajduje się ogród będący istną oazą dla zmęczonych turystów. Na łuku głównej bramy miasta znajduje się pomnik św. Błażeja, patrona miasta.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Umjetnička galerija Dubrovnik , Chorwacja

Muzeum sztuki współczesnej mieści w sobie obrazy, rzeźby a także inne dzieła sztuki pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. Znajdziemy tu dzieła Vlaho Bukovaca , Mato Celestyna Medović, Niko Miljan, Marko Murat i Marko RASICA, Emanuel Vidovic czy Mirko Racki. Muzeum wciąż wzbogaca swoją kolekcję, także o dzieła artystów zagranicznych jak np. Jana Fabre, belgijskiego artysty.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Oceanarium oraz Instytut Morza i Wybrzeża w Dubrowniku , Chorwacja

Doskonałe miejsce na rodzinną wycieczkę znajduje się wewnątrz średniowiecznej twierdzy Sveti Ivan. Znajduje się tam 31 zbiorników z wodą morską, w których zobaczyć możemy żółwie i koniki morskie, jeżowce, węgorze, muszle, kraby i różne gatunki ryb. Oprócz fauny można obejrzeć liczne gatunki flory morskiej.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Crkva sv. Vlaha , Chorwacja

Kościół św Błażeja W Dubrowniku jest w stylu barokowym, przeszedł różnorakie nieszczęścia losowe jak trzęsienie ziemi, pożar, wojnę. Po tych zniszczeniach zdecydowano się przywrócić mu dawny kształt i odbudowano go do postaci pierwotnej. Na górze widnieje postać św. Błażeja- patrona tego kościoła, który w dłoniach trzyma makietę Dubrownika. Co roku w lutym obchodzi się huczne święto tego świętego.

Średni wynik 6,4 na podstawie 3 ocen

Dubrovački muzeji - pomorski muzej , Chorwacja

Handel morski i tradycje z tym związane to istotna część historii miasta. Przedmioty związane z tym fachem znajdziemy w Muzeum Morskim znajdującym się w tym samym budynku co akwarium morskie. Znajdziemy tu mapy, atlasy i przyrządy do nawigacji. Wizyta pomoże nam poznać historię rozwoju handlu Republiki Dubrownickiej na Adriatyku i Morzu Śródziemnym.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Wyspa Lokrum określana jest często jako "Wyspa Miłości". Autor: rutrak , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-07-28 18:51:46

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z