La Canea Grecja

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Główny ośrodek administracyjny Krety. Jeżeli ktoś myśli, że greckie miasta słyną wyłącznie z antycznej architektury to jest w wielkim błędzie! Główną atrakcją Chanii jest niespotykana w  tej części Europy wenecka zabudowa, która jest pozostałością po historycznych działaniach Wenecjan na tych terenach. Chania to także romantyczne nadbrzeżne dzielnice portowe. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-26 18:57:19

Wszystkie znane nazwy

Chania Hania Xavia Χανιά La Canea

Opis

Chania - drugie co do wielkości miasto Krety. Zostało założone przez Wenecjan na miejscu starożytnego, istniejącego tu już ok. 3400 r. p.n.e., minojskiego osiedla Kydonia. Najatrakcyjniejszym turystycznie miejscem jest nabrzeżna dzielnica portowa o charakterystycznej weneckiej zabudowy. Na terenie portu zachował się również meczet Janczarów, który najpiękniej prezentuje się w promieniach zachodzącego słońca. Warto wrócić uwagę na Loggię Wenecką w stylu renesansowym, czy Halę targowa wybudowaną w 1923, wzorowaną na hali w Marsylii. Autor: Radi , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-28 22:45:43

Przez długie lata to Chania była najważniejszym miastem wyspy. Dopiero w drugiej połowie XX wieku rolę stolicy przejął Heraklion. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-26 18:36:19

Ze względu na swoją zabudowę i wenecki wpływy, miasto często potocznie jest nazywane Wenecją Wschodu. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-26 18:37:59

Oficjalna strona internetowa

http://www.chania.gr/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 35.516579 x 24.018145

Co warto zobaczyć w miejscowości La Canea

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy La Canea

Botanical Park of Crete , Grecja

Ogromna przestrzeń obcowania z przyrodą, pełna egzotycznych roślin, które zazwyczaj możemy podziwiać tylko w doniczkach. Spacery po stromych górskich wzniesieniach pomiędzy drzewami cytrusowymi, oliwkami oraz zniewalający zapach ziół zachwycą każdego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Hania Archaeological Museum , Grecja

Jak przystało na muzeum archeologiczne wszystkie eksponaty znajdują się w bardzo starym oraz pięknym budynku. Każdy kto odwiedza to miejsce jest pozytywnie zaskoczony - na tak małej przestrzeni znajduję się tak wiele eksponatów. Dla spragnionych przyrody obok muzeum znajduje się ogród- idealne miejsce dla chcących odpocząć.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Miejski port Chania , Grecja

Port jest położony w starym mieście. Otoczony malowniczymi uliczkami zachęca do spędzenia kilku dłuższych chwil w jednej z wielu kawiarenek z widokiem na morze. Można z tego miejsca obserwować wypływające kutry na połów owoców morza. Trzeb jednak uważać, aby nie zmoknąć, gdyż fale raz po raz zmywają chodniki wokół portu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Port Wenecki w Chani , Grecja

Port Wenecki jest jednocześnie największą atrakcją turystyczną Chani oraz centrum miasta. To tutaj przecinają się drogi turystów i rodowitych mieszkańców miasta. Spacer jest atrakcyjny zarówno za dnia jak i nocą. W ciągu dnia za zabudową portu pięknie wyłaniają się ośnieżone szczyty Białych Gór. Port powstał w XIV wieku. Niestety jego urok zabijany jest przez restauracje i naganiaczy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Amfiteatr w Apterze , Grecja

Zabytki Aptery są dość rozproszone i słabo oznaczone, stąd warto się po prostu bez celu po starożytnym mieście pokręcić, trafiając przy okazji na zabytki. Jednym z najistotniejszych i zdecydowanie najbardziej urokliwych zabytków jest amfiteatr. Nie jest dużych rozmiarów, jednakże jego położenie jest bajeczne. Znajduje się w niecce, tak, że idąc w jego stronę widać jedynie kwitnące maki i ośnieżone szczyty Białych Gór - amfiteatr wyłania się dopiero w ostatnim momencie, pięknie komponując się z krajobrazem. Koniecznie trzeba zobaczyć!

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ruiny rzymskiego domu - Aptera , Grecja

Tuż obok pięknie położonego amfiteatru w Apterze znajdują się jedne z bardziej malowniczych ruin rzymskich domów, jakie przyszło mi kiedykolwiek widzieć. Podobnie jak w przypadku amfiteatru, dom również nie jest imponujących rozmiarów, jednakże jego położenie wśród zieleni i Białe Góry w tle tworzą przepiękny obraz.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Meczet Kioutsouk Hassan , Grecja

Bardzo dobrze zachowany meczet, znajduje się w porcie Weneckim. Jedna z ważniejszych świątyń w tym mieście.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Stare Miasto, Chania , Grecja

Stare miasto, rozciągające się za Portem Weneckim to prawdziwy miks kulturowy. Tylko tutaj można spotkać takie przemieszenie wpływów tureckich i weneckich, niepowtarzalny widok. Warto się po starym mieście pokręcić bez celu.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Latarnia Morska, Chania , Grecja

Nad Weneckim Portem góruje niewysoka latarnia morska. Wybudowano ją w XVI wieku. Za opłatą można wejść na jej szczyt.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Meczet Janczarów , Grecja

W samym centrum Chani, w Porcie Weneckim, znajduje się budynek przypominający o tureckiej dominacji na wyspie. Meczet Janczarów - chociaż swą architekturą bardziej przypomina statek kosmiczny niż świątynię, jest najważniejszym w mieście miejscem kultu. W środku znajdują się dzieła lokalnego artysty, dzięki którym można poznać historię Krety.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Rzymskie Cysterny w Apterze , Grecja

Jedną z największych atrakcji ruin Aptery są rzymskie cysterny. Chociaż okres świetności miasta przypada na czasy przed panowaniem Rzymian, to budowla ta jest tym bardziej imponująca. Niestety ruiny Aptery są słabo oznaczone i pewnie część osób do rzymskich cystern nie trafia, szczególnie, że wcale nie wyrastają one na wiele metrów z ziemi, a droga do nich porośnięta jest przez krzaki. Dlatego dobrze przed przyjazdem przeczytać o wszystkich atrakcjach Aptery, żeby później niczego nie pominąć.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce