Królewski Ogród Botaniczny Hiszpania

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

W samym centrum, zaraz przy Parku Retiro, położony jest Królewski Ogród Botaniczny. Świetne miejsce do skrycia się w cieniu przed grzejącym słońcem! Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-25 23:41:55

Wszystkie znane nazwy

Królewski Ogród Botaniczny Real Jardin Botanico

Opis

Królewski Ogród Botaniczny powstał pod koniec XVIII wieku. Na powierzchni około 8 ha rosną różnorodne gatunki roślin, pochodzące z pięciu kontynentów. W jego pobliżu mieści się wiele interesujących miejsc, m.in. Muzeum Prado. A w samym ogrodzie można podziwiać różne odmiany róż, rośliny egzotyczne, drzewko rodzynek z Japonii i wiele innych zachęcających do wzięcia oddechu na łonie natury. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-05-17 18:47:13

Park ten zwany "zielonymi płucami Madrytu" znajduje się praktycznie w samym centrum miasta. Do parku można się dostać kilkoma wejściami, blisko tu z muzeum Prado, dworca Atocha czy też Puerta de Alcala. Jest bardzo lubiany przez mieszkańców, ale nic dziwnego, bo jest tu cicho, czysto i można schronić się przed palącym słońcem. Autor: kasta84 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-06 19:45:39

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.411111 x -3.691667

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Królewski Ogród Botaniczny

Miejscowości turystyczne w pobliżu Królewski Ogród Botaniczny

Madrid , Hiszpania

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Królewski Ogród Botaniczny

Pałac Królewski w Madrycie , Hiszpania

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía , Hiszpania

Dla fanów sztuki - wielka gratka! Nieziemskie przeżycie zobaczyć na żywo "Guerenicę" Pabla Picassa lub obrazy Salvadora Dali - zdecydowanie mojego ulubionego artysty!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

CaixaForum w Madrycie , Hiszpania

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Museo del Prado w Madrycie , Hiszpania

Muzeum Prado szczyci się wysoko ocenianymi eksponatami, dzięki którym zalicza się do najistotniejszych miejsc ze zbiorami sztuki na świecie. Znajdują się tu dzieła pochodzące z kolekcji władców hiszpańskich z okresu od XVI do XX wieku. Przed trzema wejściami do muzeum witają nas pomniki Goi, Velázqueza i Murillo.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Pomnik Alfonsa XII w Parku Retiro , Hiszpania

W centralnym punkcie Parku Retiro wznosi się 86-metrowy pomnik Alfonsa XII. Przed pomnikiem rozciągają się schody, na których warto przysiąść i chwilę odpocząć.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Park Retiro w Madrycie , Hiszpania

Park Retiro należał niegdyś do rodziny królewskiej. Dopiero pod koniec XIX w. został otwarty dla mieszkańców. Całe szczęście, ponieważ jest to piękny teren zielony, na którym można się skryć przed piekącym, hiszpańskim słońcem i podziwiać widoki niemalże jak z bajki.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Crystal Palace, Madrid , Hiszpania

Przechadzając się po Parku Retiro w Madrycie warto przyjrzeć się z bliska budowli ze stali i ze szkła. Jednak uważajcie w dniach największych upałów -- może być gorąco!

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Gran Vía , Hiszpania

Budynek Metropolis to obiekt najczęściej pojawiający się na kartkach pocztowych w odniesieniu do najbardziej ruchliwej i reprezentacyjnej ulicy Madrytu -- Gran Via.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Museo Thyssen-Bornemisza , Hiszpania

Muzeum zajmuje neoklasycystyczny budynek z początku XIX w. Prezentuje jedną z najważniejszych prywatnych kolekcji znanych na świecie, od malarstwa artystów flamandzkich, włoskich po Pop Art XX w. Zbiory zapoczątkował ojciec Barona von Thyssen-Bornemisza w 1920 r., przekazując działa spadkobiercom, baron je odkupił i powiększył zbiór. Znajdziemy tu prace Rembrandta, Rubensa, Picassa i innych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Arqueológico Nacional , Hiszpania

Muzeum Archeologiczne zajmuje część XIX- wiecznego Pałacu Bibliotek i Muzeów ulicy Serrano w stylu neoklasycystycznym. Założyła je królowa Elżbieta II. Bez wątpienia warto zobaczyć replikę jaskini Altamira, gdzie przeniesiemy się w świat prehistorycznych malowideł z okresu paleolitu. Przed wycieczką można wirtualnie odwiedzić wystawy i zobaczyć wnętrza, które bez wątpienia poszły z duchem czasu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Geominero , Hiszpania

W muzeum gromadzone są minerały, skały, skamieniałości pochodzące z całej Hiszpanii i byłych kolonii. Oferuje także programy edukacyjne. Ekspozycja znajduje się w pokoju o monumentalnej wielkości. Jego wysokość sięga 19 m. Wrażenie wywiera drewniana architektura wnętrza połączona z kutym żelazem i szkłem. Mieści się tu 250 gabinetów w pobliżu głównej sali oraz balkony.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Romántico , Hiszpania

Wnętrza muzeum przenoszą w klimat XIX- wiecznego mieszczańskiego stylu życia w Madrycie. W pomieszczeniach znajdziemy liczne przedmioty – meble, obrazy, rzeźby, dywany, przedmioty codziennego użytku, które przenoszą w tamte czasy. Ściany dekorują dzieła takich artystów jak: Gutierrez, Ribera. Muzeum udostępnia sprzęt pomagający przy zwiedzaniu osobom z wadami słuchu, niepełnosprawnym.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z