Kralovy Vary Czechy

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Miasto jest najsławniejszym, czeskim uzdrowiskiem. Położone jest w Czechach zachodnich, w Zagłębiu Sokołowskim. Zbiegają się tutaj dwie rzeki Ochrza i Ciepła. Na terenie miasta znajduje się 79 naturalnych, gorących źródeł, o temperaturze od 41 st. Celsjusza do 73 st. Wody mineralne mają właściwości lecznicze. 13 źródeł znajduje się w centrum miasta. Można tu napić się zdrowotnej wody. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-23 22:29:43

Wszystkie znane nazwy

Karlowe Wary Kralovy Vary

Opis

Karlovy Vary to miejscowość głównie o charakterze uzdrowiskowym. Wody pomagają na schorzenia związane głównie z organami wewnętrznymi ludzkiego organizmu. Choroby układu pokarmowego, wątroby, czy trzustki to dla specjalistów chleb powszedni. Dodatkową specjalizacją jest pomoc w dojściu do zdrowia po chorobach onkologicznych. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-12 21:31:46

Oficjalna strona internetowa

http://www.karlovyvary.cz/cz

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.228371 x 12.86496

Co warto zobaczyć w miejscowości Kralovy Vary

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Kralovy Vary

Ogród Japoński , Czechy

Ogród jest położony wokół hotelu Richmond. Jest częścią większego parku, w stylu angielskim. Głównym motywem Ogrodu Japońskiego są kamienie. Mają one symbolizować wodę. Ogród zaprojektował Masumi Schmidt-Murakami. Jego zamysłem było stworzenie miejsca idealnego do medytacji i odpoczynku.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Kościół Św. Marii Magdaleny , Czechy

Kościół jest świątynią katolicką. Znajduje się niedaleko kompleksu źródeł mineralnych. Budowla jest ważnym zabytkiem architektury barokowej. Kościół zbudowano w XVIII wieku na miejscu dawnej świątyni gotyckiej. Wewnątrz można zobaczyć rzeźby przedstawiające świętych. Można też zwiedzić krypty w podziemiach kościoła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Karlowe Wary , Czechy

W ramach muzeum działa kilka oddziałów. Jest ekspozycja stała, Muzeum Jachymov, Muzuem Nejdek, Horní Blatná i Žlutice. Poza tym muzeum posiada własną bibliotekę. Podstawowa ekspozycja stała, przy ulicy Nová Louka 23, przedstawia historię Karlowych Warów z naciskiem na źródła mineralne. Poza tym wystawa obejmuje tematykę botaniki, zoologii i odkryć archeologicznych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Park Smetana , Czechy

Park jest położony w centrum miasta, między Spa V, a budynkiem poczty głównej. Nazwa parku pochodzi od imienia czeskiego kompozytora Bedřicha Smetana. W parku panuje spokojna atmosfera. Jest tu cicho, ponieważ budynek kompleksu spa odgradza miejsce od zgiełku miasta. W parku można rozgościć się na jednej z ławek lub rozłożyć koc na trawie. Warto obejrzeć działającą fontannę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Park Kolumnada , Czechy

Park jest projektem dwóch wiedeńskich architektów, Fellnera i Helmera. W XIX wieku obiekt służył jako deptak do pałacu Blanenský. W latach 60. XX wieku pałac został zniszczony, ale kolumnada przetrwała do dzisiaj. W 2002 roku przeszła renowację. W parku można znaleźć trzy zdrowotne źródła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Spa Elżbiety – Spa V , Czechy

Spa znajduje się w Parku Smetana. Kompleks uzdrowiskowy powstał w 1906 roku. Nazwa pochodzi od imienia cesarzowej Elżbiety, zwanej Sissi, żony cesarza Franciszka Józefa I. Neobarokowy budynek ma fasadę zbudowaną w stylu secesyjnym. Spa oferuje usługi na wysokim poziomie. Znajduje się tu także kompleks basenów. Całość odremontowano w 2004 roku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół Prawosławny Św. Piotra i Pawła , Czechy

Zabytek jest bardzo charakterystyczny. W jego okolicy wyrastają budynki secesyjne. Sam kościół jest bogato zdobiony i mocno wyróżnia się z otoczenia. Ma niebieskie dachy i złote kopuły, które widać z daleka. Projekt był inspirowany rosyjskim kościołem bizantyjskim, znajdującym się w okolicy Moskwy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Jana Bechera , Czechy

Muzeum znajduje się w centrum Karlovych Warów, w zabytkowym budynku. Wystawa jest zorganizowana w piwnicach, gdzie prowadzona jest produkcja. W trakcie wizyty poznajemy historię Becherovki, najbardziej znanego, czeskiego likieru. Pokazany jest proces produkcji, pakowania, przechowywania. W planie wycieczki jest też degustacja wyrabianych tu trunków.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cesarskie Spa – Spa I , Czechy

Spa I znajduje się naprzeciwko hotelu Grand Pupp. Budynek zachwyca swoją architekturą. Poza tym jest pokryty pięknymi malowidłami i rzeźbieniami. Zbudowano go jeszcze w XIX wieku. W tamtych czasach był to najbardziej luksusowy i nowoczesny budynek w mieście. Obecnie obiekt jest przygotowywany do renowacji. Docelowo ma być miejscem spotkań kulturalno – rozrywkowych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wieża Obserwacyjna Diana , Czechy

Zbudowano ją w 1914 roku. Znajduje się obok hotelu Grand Pupp. Postawiona jest na wzgórzu, na wysokości 547 metrów n. p. m. Na górę można wejść piesza. Zajmuje to około pół godziny. Jest też możliwość wjechania kolejką linową. To zajmie jedynie trzy minuty. Taras widokowy wieży znajduje się na wysokości 25 metrów. W środku jest winda, wjeżdżająca na samą górę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ściana głodu , Czechy

Mur obronny wybudowany w latach 1360-1362 na wzgórzu Petrin na zlecenie Karola IV. Ściana pierwotnie nazywała się ''zębata" lub ''chlebowa''. Według mitu zmiana nazwy zaistniała wtedy, gdy celem muru nie była już obrona, lecz zachowanie zarobków dla biednych. Niektórzy twierdzą, że budowie muru poświęcał swój czas sam król Karol.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Teatr Miejski , Czechy

Teatr mieści się w pięknym, zabytkowym budynku. Wybudowano go w latach 1884-1886, na podstawie projektu architektów Fellnera i Helmera. Zabytek reprezentuje styl neobarokowy. Teatr jest ozdobiony od zewnątrz rzeźbieniami. W środku warto zwrócić uwagę na malowidła na suficie. Program teatru jest urozmaicony. Poza sztukami, organizowane są tu koncerty, programy muzyczne i rozrywkowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce