Kościół w Sztokholmie Szwecja

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

W Szwecji największym kościołem jest kościół ewangelicko-luterański. Jest to również największe skupisko wiernych na całym świecie. Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 21:26:42

Wszystkie znane nazwy

Kościół w Sztokholmie

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 59.333333 x 18.05

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Kościół w Sztokholmie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Kościół w Sztokholmie

Stockholm , Szwecja

Oglądając zdjęcia Sztokholmu, przed pierwszym wyjazdem, nie popadłam w wielki entuzjazm. Stolica jak stolica. Dopiero jak dojechałam na miejsce i zobaczyłam te nowe, odrestaurowane budynki wiedziałam, że Sztokholm zostanie jedną z ulubionych stolic, w jakiej miałam okazji być.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Kościół w Sztokholmie

Muzeum Vasa , Szwecja

Muzeum Vasa, położone na wyspie Djurgården w Sztokholmie, stanowi ogromną atrakcję dla miłośników historii i marynistyki. Główną atrakcję stanowi niemal całkowicie odrestaurowany XVII wieczny galeon, który zachwyca turystów z całego świata. To jeden z niewielu zachowanych okrętów z tamtej epoki.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Plac Sergela w Sztokholmie , Szwecja

Plac Sergela (szwedzki: Sergels Torg) położony jest w samym centrum Sztokholmu. Nazwany na cześć XVIII- wiecznego rzeźbiarza- Johana Tobiasa Sergela, którego pracownia położona była w północnej części placu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stockholms stadshus , Szwecja

Stadshuset, czyli ratusz, to wizytówka miasta. Od roku 1934 w tamtejszej sali błękitnej wydawane są przez szwedzką rodzinę królewską uroczyste przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Monteliusvägen, Sztokholm , Szwecja

Monteliusvägen to ponad 400-metrowy deptak, położony wzdłuż brzegu jeziora Melar, z którego rozciąga się wspaniały widok na Stare Miasto, wyspę Riddarholmen i sztokholmski ratusz.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pomnik Evert Taubes , Szwecja

Evert Taubes był szwedzkim pisarzem, artystą, kompozytorem i piosenkarzem. Pomnik warto zobaczyć.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Grand Hôtel Stockholm , Szwecja

Grand Hotel jest chyba najdroższym hotelem w Sztokholmie. Najciekawsze są restauracje hotelowe. Restauracja Mathias Dahlgren otrzymała 2 gwiazdki przewodnika Michelin, a restauracja Mathias Dahlgren Matbaren została wyróżniona 1 gwiazdką.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stortorget , Szwecja

Stortorget - duży rynek będący sercem Starówki. Stortorget otoczony jest malowniczymi XVIII wiecznymi kamieniczkami oświetlonymi lampami z kutego żelaza. W 1520 r. król Danii i Norwegii Chrystian II Okrutny postanowił rozprawić się z nieprzychylną mu opozycją.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zamek Królewski w Sztokholmie , Szwecja

Zamek Królewski w Sztokholmie to oficjalna rezydencja i główny pałac królewski władców Szwecji. Znajduje się na sztokholmskiej starówce, na wyspie Stadsholmen.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Royal Swedish Opera, Stockholm , Szwecja

Opera Królewska w Sztokholmie to szwedzki, narodowy teatr operowy i baletowy, mieszczący się w neorenesansowym budynku z końca XIX wieku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Hallwylska palatset, Stockholm , Szwecja

Hallwylska museet w Sztokholmie to placówka muzealna poświęcona życiu rodziny Hallwylów i prezentująca bogatą kolekcję dzieł sztuki oraz przedmiotów użytkowych (np. kapeluszy). Znajduje się w eleganckim pałacu rodowym z końca XIX wieku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Royal Armoury, Stockholm , Szwecja

Livrustkammaren to najstarsze muzeum w Szwecji, założone na Zamku Królewskim w Sztokholmie. Prezentuje bogate zbiory militariów oraz pamiątek związanych z historią miejscowej monarchii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stockholm Cathedral , Szwecja

Kościół św. Mikołaja w Sztokholmie to protestancka katedra z XIII wieku, która jest ważnym ośrodkiem szwedzkiej monarchii, ponieważ tam organizowane są wszelkie uroczystości dworskie o charakterze religijnym. Jest to jedna z atrakcji stołecznej starówki (Gamla stan).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z